Connect with us

Sport

Federer z US Open po tym, jak weteran tenisa zdecydował się na operację kolana

Published

on

Roger Federer nie zagra w nadchodzącym US Open po tym, jak weteran tenisa potwierdził w niedzielę, że zdecydował się na operację trzeciego kolana.

Powiedział, że proces rehabilitacji zablokuje mu możliwość uprawiania sportu na wiele miesięcy.

40-letni Szwajcar powiedział w filmie zamieszczonym na jego koncie na Instagramie, że lekarze powiedzieli mu, że będzie potrzebował operacji, aby poczuć się lepiej i że ma nadzieję, że zabieg da mu „przebłysk nadziei” na powrót dać działanie.

„Będę o kulach przez wiele tygodni, a potem wyjdę z gry na wiele miesięcy” – powiedział Federer.

„Oczywiście będzie to w pewien sposób trudne, ale jednocześnie wiem, że to słuszne, ponieważ chcę być zdrowy, a później także chodzić”.

Federer, 20-krotny indywidualny mistrz Wielkiego Szlema, przeszedł dwie operacje kolana w 2020 roku, które spowodowały ponad rok rehabilitacji i powrócił do gry w marcu – 13 miesięcy po opuszczeniu półfinału Australian Open w zeszłym roku.

Odszedł z French Open w czerwcu po wygraniu meczu w trzeciej rundzie, aby uratować się na sezon trawników i spróbować zdobyć rekordowy dziewiąty tytuł Wimbledonu.

Federer dotarł do ćwierćfinału w All England Club, ale przegrał w równych setach z Polakiem Hubertem Hurkaczem i nie mógł wygrać meczu w trzecim secie.

Federer następnie wycofał się z Igrzysk Olimpijskich w Tokio i kilku wstępnych turniejów do 30 sierpnia do września. 12 US Otwarte.

„Chciałbym również dać sobie przebłysk nadziei na powrót na trasę w jakiejś formie” – powiedział Federer.

„Jestem realistą, nie zrozum mnie źle, wiem, jak trudno jest w tym wieku mieć kolejną operację i spróbować, ale spójrz, chcę być zdrowy i przejdę proces rehabilitacji, myślę też z tobą “cel, gdy jestem jeszcze aktywny, który myślę, że pomoże mi w tym długim czasie.”

Pod koniec swojego 97-sekundowego filmu Federer podziękował swoim fanom za wsparcie. „Zawsze jesteś niesamowity, zawsze myślisz o mnie” – powiedział Federer.

READ  Mecze EuroVolley Pool D rozpoczną się w Tallinie w środę | Sporty

„Niektórzy z was cierpią dla mnie, niektórzy życzą mi wszystkiego najlepszego i chcą zobaczyć mnie z powrotem na boisku lub zobaczyć, jak się uśmiecham. Czuję się dobrze, więc doceniam to.

„I będę informować cię na bieżąco, gdy będę kontynuować rehabilitację. Życzę ci wszystkiego najlepszego i wkrótce odezwę się”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *