Connect with us

Świat

Biden obiecuje, że misja wojskowa w Afganistanie będzie krótka i ograniczona

Published

on

Prezydent Joe Biden wykorzystał część swojego przemówienia do narodu, aby obiecać, że misja wojskowa USA w Afganistanie będzie krótkotrwała i będzie miała ograniczony zakres.

„Obecna misja wojskowa będzie krótkotrwała, będzie miała ograniczony zakres i będzie skoncentrowana na swoich celach” – powiedział Biden podczas przemówienia do narodu w poniedziałek. „Zabierz naszych ludzi i sojuszników w bezpieczne miejsce tak szybko, jak to możliwe. A kiedy zakończymy tę misję, zakończymy nasz wojskowy odwrót. Zakończymy najdłuższą wojnę w Ameryce od 20 długich lat rozlewu krwi”.

Komentarze pojawiają się tak samo, jak ofensywa talibów pogrążył stolicę Kabulu w chaosie, Siły ewakuują ambasadę USA i wysyłają tysiące ludzi na lotnisko w nadziei, że zostaną wywiezieni z kraju.

BIDEN IGNORUJE PYTANIA, KONTYNUUJE OBOZ DAVID RETRREET po zajęciu się katastrofą w Afganistanie

„Poproszono mnie o zatwierdzenie i wysłałem 6000 żołnierzy amerykańskich do Afganistanu, aby pomóc w wyjeździe amerykańskiego i sojuszniczego personelu cywilnego z Afganistanu oraz w przeniesieniu naszych afgańskich sojuszników i narażonych Afgańczyków w bezpieczne miejsce poza Afganistanem” – powiedział Biden. „Nasi żołnierze pracują nad zabezpieczeniem lotniska i zapewnieniem ciągłości lotów zarówno cywilnych, jak i wojskowych. Przejmujemy kontrolę ruchu lotniczego, bezpiecznie zamknęliśmy naszą ambasadę i przenieśliśmy naszych dyplomatów”.

Biden powiedział, że USA „przetransportują tysiące obywateli amerykańskich, którzy mieszkali i pracowali w Afganistanie” i „zapewnią bezpieczny wyjazd cywilnego personelu naszych sojuszników”.

Prezydent zwrócił także uwagę na zagrożenie ze strony talibów dla żołnierzy i obywateli amerykańskich oraz obiecał użyć przytłaczającej siły, jeśli talibowie spróbują „zakłócić naszą operację”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Siły amerykańskie prowadzą tę misję tak profesjonalnie i skutecznie, jak zawsze. Ale nie jest to pozbawione ryzyka” – powiedział Biden.

„Poinformowaliśmy o tym talibów jasno. Jeśli zaatakują nasz personel lub zakłócą naszą operację, obecność USA będzie szybka, a reakcja szybka i stanowcza ”- kontynuował. „W razie potrzeby będziemy bronić naszych ludzi z niszczycielską siłą”.

READ  Etiopska grupa zbrojna twierdzi, że ma sojusz z siłami Tigray

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *