Connect with us

technologia

FED skonfiskował prawie 400 tysięcy dolarów w podrobionych Apple AirPods, które w rzeczywistości są OnePlus Buds

Published

on

Różnica między AirPods a wieloma słuchawkami dousznymi, które wyglądają jak one, może być trudna, ale zaznaczenie pola jest zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia. Stany Zjednoczone – ochrona celna i graniczna tweetował dziś wieczorem Urzędnicy „niedawno przechwycili 2000 podrobionych Apple AirPods z Hongkongu o wartości 398 000 USD, jeśli były prawdziwe”. Jest też ta informacja prasowa na temat sytuacji, w której funkcjonariusze CBP są chwaleni za „codzienną ochronę amerykańskiej opinii publicznej przed różnymi niebezpieczeństwami” oraz że „przechwycenie tych podrabianych słuchawek jest bezpośrednim wyrazem czujności i zaangażowania naszych oficerów CBP w codzienne sukcesy misji”. ”

Jedynym problemem jest to, że na podstawie własnych zdjęć agencji wygląda to na skonfiskowane produkty legalne OnePlus Buds – przewożone w pudełku, które dokładnie to mówi. Ale CBP z dumą napisał na Twitterze „TO NIE JABŁKO”, jakby jego mieszkańcy wnikliwie odkryli fałszywe dzieło sztuki z XVIII wieku. Nie jest jasne, czy wszystkie z 2000 zablokowanych jednostek to OnePlus Buds, chociaż obrazy CBP są nie do pomylenia. Jednostki pochodziły z Hongkongu i zostały skonfiskowane w JFK 31 sierpnia. Według informacji prasowej udali się do Nevady. Gdyby wszystkie były OnePlus Buds, matematyka byłaby daleka od CBP: po 79 USD za sztukę 2000 z nich byłoby wartych 158 000 USD.

Zrzut ekranu z komunikatem prasowym US Customs and Border Protection.

Nie mam pojęcia, co spowodowało, że CBP zatrzymało te jednostki poza ich ogólną estetyką podobną do AirPod. Tak, format stworzony przez Apple jest teraz wspólny dla wielu modeli prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych na rynku. Jest kilka naprawdę bezwstydnych podróbek, ale nie widać, żeby wszyscy opuszczali lotnisko. Nigdzie w komunikacie prasowym nie wspomniano w ogóle o OnePlus i nie ma jasności, czy urzędnicy wiedzieli, co widzą. Wiele osób pomyliłoby białe OnePlus Buds z AirPods!

Zdjęcie biało-niebiesko-zielonych pąków OnePlus.

Zdjęcie: Chris Welch / The Verge

Ale tutaj także na pudełkach na tych zdjęciach jest napisane OnePlus Buds. To nie jest fałszywe pudełko AirPods, które używa niewłaściwej czcionki lub czegokolwiek innego. Przynajmniej w przypadku skonfiskowanego produktu nie ma żadnych sztuczek. Jeśli AirPods powinny być w programie, to inna historia.

Krawędź skontaktował się z OnePlus – może istnieć sprzedawca lub klient, który nie dostał z tego powodu budżetów, których się spodziewali – i CBP, aby uzyskać więcej informacji na temat promocji w JFK. Czy to żenująca gafa ze strony straży granicznej, czy też pobudka, że ​​producenci słuchawek muszą być nieco bardziej oryginalni? Może obydwa. Musisz sobie wyobrazić, że niebieskie pąki OnePlus prawdopodobnie miałyby większą szansę na przejście.

READ  Nowa mysz Logitech trackball kosztuje 50 USD, aby zwolnić miejsce na biurku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *