Connect with us

Zabawa

Fatima Djoumer zastąpi Claude’a-Erica Poiroux na stanowisku dyrektora generalnego Europa Cinemas Network

Published

on

Fatima Djoumer zastąpi Claude’a-Erica Poiroux na stanowisku dyrektora generalnego Europa Cinemas Network

Obecna COO Fatima Djoumer została mianowana CEO sieci Europa Cinemas.

Djoumer zastępuje założyciela firmy, Claude’a-Erica Poiroux, który po 30 latach ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego. Poiroux otrzymał tytuł Honorowego Prezesa, uznając jego wkład w powstanie i rozwój sieci, która posiada obecnie ponad 3000 ekranów w 744 miastach w 38 krajach.

Więcej różnorodności

Sieć została utworzona w 1992 r. w celu zapewnienia operacyjnego i finansowego wsparcia oraz działań dla młodych widzów kinom, które zobowiązują się poświęcić znaczną część swoich pokazów niekrajowym filmom europejskim.

Ponadto wybrano nowy komitet sterujący, którego przewodniczącym został Nico Simon (Luksemburg) na kolejny rok. Metka Dariš (Słowenia) i Mathias Holtz (Szwecja) dołączą jako wiceprzewodniczący. Skarbnikiem został Benoît Thimister (Belgia), a sekretarzem Maria-Magdalena Gierat (Polska).

„Cała sieć zawsze będzie wdzięczna Claude-Ericowi, którego wizja umożliwiła nam zbudowanie tak rozległej i różnorodnej sieci. Podstawowym przekonaniem Europa Cinemas jest to, że kina są niezbędne dla przyszłości filmu. Nasza sieć nieustannie poszukuje innowacyjnych sposobów na wzmocnienie swojej roli w ekosystemie filmowym i budowanie widowni. Europa Cinemas ma bardzo aktywnych członków zaangażowanych w różnorodność, integrację i innowacje, a my nadal będziemy koncentrować się na przekształcaniu ich pasji w praktyczne działania. „Jesteśmy dumni z rozwoju sieci i naszego wspaniałego partnerstwa z programem medialnym Komisji Europejskiej” – powiedział Djoumer.

Poiroux dodał: „Tworząc tę ​​sieć i rozwijając ją dzięki stałemu wsparciu finansowemu Creative Europe Media od momentu jej powstania, wzmocniliśmy operatorów kin w ich wyborach programowych dla filmów europejskich oraz w ich dynamicznych i innowacyjnych strategiach budowania i odnawiania widowni. „. Bardziej niż kiedykolwiek ta sieć ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i widoczności europejskiego filmu”.

Europa Cinemas jest wspierana przez Creative Europe/Media, Program Unii Europejskiej (Bruksela), CNC (Francja), Eurimages (Rada Europy, Strasburg), FFA (Niemcy) oraz Institut Français (Minister ds. Europy i Spraw Zagranicznych, Francja). .

READ  Jakie są najlepsze filmy o boksie?

To, co najlepsze w różnorodności

Zapisać się do Biuletyn Różnorodności. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas Facebook, ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *