Connect with us

technologia

Fascynujące Muzeum Jabłka „Wybuch z przeszłości” otwarte w Warszawie – Pierwsze wiadomości

Published

on

Otwarta wczesną jesienią entuzjaści Apple mogą zobaczyć 1500 eksponatów z komputerów, laptopów, telefonów, oprogramowania i urządzeń peryferyjnych na wystawie z przewodnikiem, która śledzi rozwój kultowej marki w porządku chronologicznym.
Muzeum Jabłka Polska

W stolicy Polski otworzy się nowe interaktywne muzeum poświęcone historii marki Apple, w którym znajdzie się największa na świecie i najbardziej kompletna kolekcja gadżetów Apple.

Entuzjaści Apple mogą zobaczyć 1500 eksponatów komputerów, laptopów, telefonów, oprogramowania i urządzeń peryferyjnych na wystawie z przewodnikiem wczesną jesienią, która śledzi ewolucję kultowej marki w porządku chronologicznym.

Jednym z centralnych eksponatów muzeum i punktem wyjścia dla zwiedzających będzie w pełni funkcjonalna replika komputera Apple 1 wykonana przez właściciela muzeum wraz z grupą wolontariuszy, która ma autentyczny podpis Steve’a Wozniaka na płycie głównej.

Prawdziwa kopia jest obecnie w sprzedaży w serwisie eBay za 41,5 miliona dolarów.

Jednym z centralnych eksponatów muzeum i punktem wyjścia dla zwiedzających będzie w pełni funkcjonalna replika komputera Apple 1 wykonana przez właściciela muzeum wraz z grupą wolontariuszy, która ma autentyczny podpis Steve’a Wozniaka na płycie głównej.CC BY-SA 4.0

Na wystawie prezentowane są również modele znane z ciekawej roli w wyścigu technologicznym, a także kilka nieudanych urządzeń i prototypów lub te, których Apple nie wprowadził do produkcji, a których zwiedzający mogą dotknąć i przetestować pod okiem kuratora.

Sama wystawa będzie wysoce interaktywna, zachęcając zwiedzających do interakcji z wyświetlaczami, podczas gdy sieć czujników sugeruje nowe interesujące miejsca.

Różnorodne techniki audiowizualne i rozwiązania cyfrowe są wykorzystywane do uatrakcyjnienia wystawy i ożywienia kontekstu społeczno-kulturowego oraz informacji technicznych.

Na wystawie prezentowane są również modele znane z ciekawej roli w wyścigu technologicznym, a także kilka nieudanych urządzeń i prototypów lub te, których Apple nie wprowadził do produkcji, a których zwiedzający mogą dotknąć i przetestować pod okiem kuratora.Muzeum Jabłka Polska

Mieszczące się w niedawno zrewitalizowanym kompleksie fabrycznym Norblina na warszawskiej Woli, na powierzchni 320 metrów kwadratowych, muzeum znajdowało się wcześniej tymczasowo w Piasecznie, jednak ze względu na wielkość kolekcji właściciel poszukiwał Nowa lokalizacja.

Krzysztof Grochowski, Prezes Zarządu Japko, odpowiedzialny za produkcję i marketing wystawy, powiedział: Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest zaprezentowanie tych wyjątkowych kolekcji jak najszerszemu gronu odbiorców.

„Chcemy, aby pokazywał rozwój pomysłów w technologii w taki sposób, aby każdy mógł zobaczyć postęp, który widzieliśmy jako ludzkość.

Sama wystawa będzie wysoce interaktywna, zachęcając zwiedzających do interakcji z wyświetlaczami, podczas gdy sieć czujników sugeruje nowe interesujące miejsca.Muzeum Jabłka Polska

„Chcemy też pokazać źródła i kierunki cywilizacji, ale przede wszystkim pokazać zwiedzającym prawdziwy rdzeń popkultury technologicznej.

„Stworzymy multimedialną przestrzeń, która pozwoli ludziom doświadczyć tej wystawy, a nie tylko ją zobaczyć”.

Jacek Łupina, właściciel Apple Museum Poland, powiedział: Wybór naszej nowej lokalizacji nie był przypadkowy.

Zlokalizowana w niedawno zrewitalizowanym kompleksie Fabryki Norblina w centrum warszawskiej Woli, powiedział Jacek Łupina, właściciel Apple Museum Poland: „Fabryka Norblina to kwintesencja miksu jutra, który wyłonił się wczoraj. To zupełnie jak marka Apple.”Materiał prasowy

„Fabryka Norblina wydaje się być najbardziej elektryzującym ośrodkiem lifestylowym w tej części Europy. To miejsce o magicznym potencjale kulturowym i społecznym.

„Miejsce, w którym unosi się duch niezwykłej historii polskiego przemysłu, w otoczeniu wyjątkowej modernistyczno-klasycystycznej architektury.

„Fabryka Norblina to kwintesencja jutrzejszego miksu z wczoraj. To zupełnie jak marka Apple.”

READ  Niemiecka stocznia TKMS proponuje swoją nową fregatę MEKO A-300 do programu zakupowego MIECZNIK Marynarki Wojennej RP
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *