Connect with us

Gospodarka

FANG wracają do gry. Nasdaq mocniej

Published

on

2020-10-12 22:05

publikacja
2020-10-12 22:05

fot. Stuart Monk / Shutterstock

Giełdy nowojorskie odnotowały w poniedziałek solidne wzrosty. W szczególności znacznie wzrosły zapasy modnych gigantów technologicznych. Jak zwykle, pretekstem do gwałtownego wzrostu były spekulacje związane z fiskalnymi „stymulantami”.

Akcje Apple wzrosły o ponad 6%. We wtorek firma prezentuje najnowszego iPhone’a. Akcje Amzon wzrosły o prawie 5%. Coroczny Prime Day rozpoczyna się 13 października i zachęca konsumentów do zakupów online. Dodajmy do tego 2,6% wyższą cenę Microsoftu (pozornie niepotrzebna wymówka) i mamy przepis na mocny wzrost na Wall Street. W końcu każda z tych firm „waży” grubo ponad bilion dolarów.

/ Banker.pl

W rezultacie, Nasdaq wzrósł o 2,56% i zbliża się do rekordowego poziomu 2 września, osiągając prawie 12070 punktów. Z tym samym silnikiem S & P500 wzrósł o 1,64% do 3531,10 punktu. a także powrócić blisko historycznego zapisu. Dow Jones był znacznie słabszy, wzrastając o 0,88% i kończąc na 28 838,04 pkt.

Pytanie brzmi, czy przed wyborami 3 listopada amerykańscy politycy będą głosować nad drugim pakietem gigantycznych wydatków budżetowych finansowanych z rosnącego długu publicznego. Mówię o 2 bilionach dolarów.

– Wygląda na to, że administracja chce porozumienia przed wyborami. Teraz to od kontrolowanego przez Republikanów Senatu, jak duża będzie ta liczba – podsumował Brian Battle of Performance Trust Capital Partners, cytowany przez Reuters.

Ankiety zawsze dają demokratycznemu kandydatowi więcej możliwości. Joe Biden zapowiada znaczne podwyżki podatków, które są szczególnie bolesne dla inwestorów giełdowych i spółek amerykańskich. Zwycięstwo Bidena oznacza także większą biurokrację, większą władzę rządu federalnego i odwrócenie deregulacji dokonanej przez Donalda Trumpa. Jednak Wall Street nie boi się takich listopadowych wyników wyborów, ponieważ opiera się na hojniejszych stymulantach fiskalnych i wyższych wydatkach na infrastrukturę.

Najważniejszy sezon publikacji wyników za III kwartał również rozpocznie się we wtorek. Analitycy szacują, że zyski spółek z indeksu S & P500 (EPS) były o ponad 20% niższe niż rok temu, ale też znacznie wyższe niż w katastrofalnym drugim kwartale. Inwestorzy już zauważyli znaczący wzrost EPS w tym i kolejnych kwartałach. Lepiej nie zawieść zarządów firm.

READ  Szefowie przedsiębiorstw państwowych wezwali do ministerstwa. „Plan Sasina” ma pomóc Polsce wyjść z kryzysu

KK

Źródło:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *