Connect with us

Nauka

Fajne lektury na gorące dni: 10 najlepszych książek z lipca 2021 r.

Published

on

„Żyłem bardziej w książkach niż gdziekolwiek indziej” – powiedział angielski pisarz Neil Gaiman.

Dla zapalonych czytelników konstruowanie świata między okładkami dobrej książki otwiera nowe możliwości i poszerza myślenie.

dlaczego to piszemy

Czy ktoś potrzebuje lepszego orzeźwienia niż dobra książka? Wybory naszych recenzentów w tym miesiącu obejmują zarówno stymulujące powieści i absorbujące wspomnienia, jak i terminową eksplorację świata przyrody.

Powieści z tego miesiąca poruszają kwestie samotności, przetrwania w czasie wojny i życia własnym sumieniem. Trzy pamiętniki zawierają spostrzeżenia weterana z Wietnamu, afgańskiego pilota i kobiety, która zaprzyjaźniła się z dzikim lisem.

A oferty literatury faktu obejmują eksplorację głębin morskich i biografię dwóch brytyjskich dowódców, którzy poprowadzili wojska przeciwko Amerykanom podczas wojny o niepodległość.

książki mogą być prawie tak orzeźwiający jak kąpiel w chłodnym jeziorze w upalny dzień. W tym miesiącu wybór obejmuje od wciągających powieści po przejmujące pamiętniki i odkrywcze literaturę faktu.

1 Wszystkie osoby samotne autorstwa Mike’a Gayle .a

W tej zwycięskiej powieści Mike Gayle ujawnia, jak osiemdziesięcioletni Hubert Bird, elegancki imigrant z Jamajki w Londynie, zmienia się z wesołego w samotnego. Nowi sąsiedzi, stare koneksje i akty wiary pomagają Hubertowi odbudować swoje „przed pełnią życia” – i przyjąć nowe role. Skręt fabuły na końcu opowieści dodaje rozmachu opowieści; filmowe zakończenie jest zasłużone.

dlaczego to piszemy

Czy ktoś potrzebuje lepszego orzeźwienia niż dobra książka? Wybory naszych recenzentów w tym miesiącu obejmują zarówno stymulujące powieści i absorbujące wspomnienia, jak i terminową eksplorację świata przyrody.

dwa wieczna piosenka przez Ha Jin

Jaka jest wartość – i koszt – wolności? Yao Tian, ​​fikcyjny chiński piosenkarz, mierzy się z tym problemem, rozpoczynając od nowa w Stanach Zjednoczonych po tym, jak przeciwstawił się swojemu rządowi, inicjując „psychologiczny pojedynek na całym świecie”. Powieściopisarz Ha Jing maluje w niewzruszonej prozie zmagania imigracyjnego życia i napięcia między artystycznym impulsem a rodzinnymi obowiązkami. Tian, ​​dobry człowiek sumienia, w końcu triumfuje.

READ  5 rodzimych startupów edtech, które przygotują Cię do egzaminu w ostatniej chwili
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *