Connect with us

Zabawa

Eurowizja 2022: Ukraińska Orkiestra Kałusza faworytami do wygrania sobotniego konkursu

Published

on

Eurowizja 2022: Ukraińska Orkiestra Kałusza faworytami do wygrania sobotniego konkursu

Grupa rapu ludowego jest zdecydowanym faworytem na rynkach zakładów, a ich obecność na turnieju porwała wyobraźnię fanów ze wszystkich uczestniczących krajów.

„Kiedy mówimy, nasz kraj i nasza kultura są zagrożone. Ale chcemy pokazać, że żyjemy, kultura ukraińska żyje, jest wyjątkowa, różnorodna i piękna” – powiedział CNN frontman zespołu Oleg Psyuk.

„To nasz sposób na służenie naszemu krajowi” – ​​powiedział.

Na pierwszy rzut oka ta sześcioosobowa grupa wydaje się dobrze pasować do dziesiątek ich bardziej ekscentrycznych braci z Eurowizji.

Większość członków nosi wyszukane Strój narodowy, raper Psyuk również ma na sobie różowy kapelusz. Jeden z członków jest owinięty wzorzystym haftem, więc widoczne są tylko jego usta, podczas gdy kontrabasista grupy jest ubrany jak kłębek włóczki.

Jednak wystawienie Orkiestry Kałusza na scenie podczas Konkursu Piosenki Eurowizji wymagało pewnego wysiłku, a ich podróż przeplata się z wojną w domu.

Zespół początkowo zajął drugie miejsce w ukraińskim ogólnokrajowym konkursie selekcyjnym, ale został wzmocniony po tym, jak ujawniono, że zwycięzca wcześniej udał się na zaanektowany przez Rosję Krym. Odsłonięto je po wejściu do kraju 22 lutego, dwa dni przed inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę.

„Wszyscy członkowie grupy są w jakiś sposób zaangażowani w obronę kraju” – powiedział CNN Psyuk w e-mailu.

Członek zespołu medialnego zespołu wstąpił do Obrony Terytorialnej i walczy na liniach frontu, pozostawiając grupę w Turynie bez załogi. Psyuk tymczasem dobrowolnie udziela schronienia Ukraińcom wewnętrznie przesiedlonym oraz organizuje transport żywności i lekarstw.

Tło konfliktu skomplikowało przygotowania do Eurowizji. Grupa musiała wirtualnie ćwiczyć, zanim po tygodniach wojny w końcu mogła spotkać się we Lwowie.

A jej piosenka nabrała nowego znaczenia. Śpiewana po ukraińsku „Stefania” to hołd złożony matce Psyuka, która nadal mieszka w zachodnim mieście Kałusz, od którego zespół wziął swoją nazwę. „W niektóre dni nad domami ludzi przelatują rakiety i to jest jak loteria – nikt nie wie, w co trafią” – powiedział Psyuk w rozmowie z CNN.

Organizatorzy zakazali Rosji udziału w konkursie w lutym, 24 godziny po wstępnej, szeroko krytykowanej decyzji o dopuszczeniu Rosji do udziału. Europejska Unia Nadawców stwierdziła, że ​​obecność tego kraju „zhańbiłaby konkurencję”.

Johnny Weir jest superfanem Eurowizji i to się opłaca

Białoruś, która poparła inwazję Moskwy, została już zawieszona z powodu tłumienia przez kraj wolności mediów.

READ  spojrzenie na podjęte środki ostrożności

W międzyczasie Kałusz przepłynął przez wtorkowe półfinały, wywołując dzikie wiwaty wśród tłumu, który wszedł na scenę. Eurowizja jest notorycznie trudna do przewidzenia z jej systemem punktacji opartym zarówno na werdyktach jury, jak i publicznych głosach z kilkudziesięciu krajów, ale Kałusz wygląda na bezpieczny zakład na zdobycie tegorocznej korony.

Zwycięstwo Ukrainy oznaczałoby, że kraj ten miałby prawo gościć zawody w przyszłym roku – ale nie jest pewne, czy taka impreza na Ukrainie byłaby możliwa w maju przyszłego roku.

Jednak Psyuk jest optymistą. „Wierzymy w naszą piosenkę… stała się piosenką o ojczyźnie” – powiedział.

„Jeśli okaże się, że wygramy, Eurowizja 2023 odbędzie się na Ukrainie. Na nowej, integralnej Ukrainie… odbudowanym, zamożnym, szczęśliwym kraju.”

Norweski duet electro Subwoolfer zmierzy się łeb w łeb z Ukrainą i dziesiątkami innych chętnych.

Liderzy

Orkiestra Kałusza dołącza do typowo pstrokatej grupy krajowych uczestników tegorocznego konkursu i choć są zdecydowanymi faworytami do wygrania, wielu innym wykonawcom udało się skłonić Europę do rozmowy z wyprzedzeniem.

Włochy mogą zapewnić sobie koronę w drugim sezonie z rzędu, jeśli dostarczą bohaterów z rodzinnego miasta, Mahmooda i Blanco. Obaj odnoszą sukcesy w kraju; teraz łączą siły, by naśladować Maneskin, punkowych rockmanów, którzy w zeszłym roku wygrali w rozstroju.

Subwoolfer, enigmatyczny duet electro z Norwegii, również wywołał poruszenie swoim wpisem „Give That Wolf a Banana”.

Para twierdzi, że powstała na Księżycu 4,5 miliarda lat temu i nigdy nie zdejmie żółtych masek dla psów. Najbardziej przypominający Daft Punk z TikTok, zatrudnili legendarną francuską parę Davida Lyncha jako dyrektora artystycznego i uczestniczyli w imprezach dla dzieci.

Mniej „na zewnątrz” jest zgłoszeń ze Szwecji, Polski i Grecji – wszyscy trzej przynieśli na stół ballady, które z pewnością zainteresują krajowe jury.

A oto kilka słów, których ten doświadczony reporter Eurowizji nigdy nie uważał za możliwe: Wielka Brytania może wygrać w tym roku.

Zgadza się — naród, który przez ostatnią dekadę wysłał resztki Bonnie Tyler i Engelberta Humperdincka do rywalizacji z wschodzącymi gwiazdami Europy, niechętnie pogodził się z tym, że nowoczesność nie jest tylko przemijającą modą, i przyjął TikTok Sensation przygotowuje sztukę dla poniżej 65 roku życia w Europie.

READ  Co w ten weekend w telewizji? Do najważniejszych transmisji strumieniowych zalicza się trzeci sezon „Top Boy” i „Virgin River S5” w serwisie Netflix

„Space Man” Sama Rydera to niezwykle mocna pozycja z Wielkiej Brytanii, zainspirowana Eltonem Johnem i Bowiem z czasów Ziggy’ego Stardust, a niektórzy bukmacherzy dają Ukrainie tylko lepsze kursy.

Ale utwór czerpie w dużej mierze z niezwykłych akrobacji wokalnych, które pomogły Ryderowi stać się wirusowym we wczesnych dniach pandemii – więc nie może sobie pozwolić na noc wolną, jeśli chce przełamać zmorę 25-letniej brytyjskiej Eurowizji.

Najlepsi (i najgorsi) z siebie

Włochy mają nadzieję zorganizować program w sobotni wieczór, aby uczcić pierwszą Eurowizję po Covid przed pełną publicznością. Edycja 2020 została odwołana, a zeszłoroczna odbyła się z ograniczeniami tłumu.

Ten konkurs oznaczał uwolnienie dwóch lat tłumionych dziwactw, a ton tego konkursu jest w porównaniu z nim nieco bardziej tradycyjny. Ale to wciąż jest Eurowizja i wciąż jest dziwna – więc zwykli widzowie, którzy dostrajają się tylko po to, by potrząsać głowami, nie będą zawiedzeni.

Wyeliminowana została już Łotwa, której proekologiczny hymn „Jedz Sałatkę” zaczynał się od słów „Nie jem mięsa, jem warzywa i p*ssy”. Organizatorzy, jak można się było spodziewać, poprosili ją o pominięcie kocich nawiązań, usuwając jedyną interesującą cechę utworu.

Konstrakta mówi, jak ważne jest nawilżenie włosów Meghan, księżnej Sussex.

Serbska Konstrakta rozpoczyna swój post In Corpore Sano pytaniem, które nie daje nam spać po nocach: „Jaki może być sekret zdrowych włosów Meghan Markle?”, a potem jakby… kontynuuje ten temat. „Co to mogło być?” Konstrakta śpiewa w swoim ojczystym języku. „Myślę, że chodzi o głębokie nawodnienie”.

W zeszłym roku śródlądowa mikronacja San Marino w niewytłumaczalny sposób włączyła Flo Ridę do swojej piosenki, a następnie zmusiła rozbawionego rapera, aby usiadł i obserwował, jak mieszkańcy Europy, jeden po drugim, wzruszali ramionami z powodu słabnącej mocy gwiazdy i obalili kraj o jedną czwartą. dno się rozpada.

W tym roku Achille Lauro – człowiek, którego pseudonim sceniczny wywodzi od słynnego porwanego statku wycieczkowego – wciela się w rolę najmniejszego kraju w konkursie. Z wytatuowaną, androgyniczną estetyką i tekstami, które porównują jego serce do seks-zabawki, Lauro jest prawdopodobnie złym chłopcem Eurowizji 2022. (Chociaż wciąż ma przed sobą długą drogę do pokonania zeszłorocznych zwycięzców, którzy skończyli na randkach do wyemitowania po wirusowym filmie, który wywołał dochodzenie ze strony organizatorów.)

READ  „Lena Dunham w nowym filmie „Treasure”, „Girls” Renaissance, programie Netflix”

Inne długie nagrania warte twojego czasu to Stefan, odpowiedź Estonii na Johnny’ego Casha. W swoim teledysku podkręca zachodni motyw i chociaż jego kwalifikacje do Eastwood pozwalają mu nosić poncho i ponuro wpatrywać się w dal, jego gardłowy wokal i chwytliwy refren mogą zdenerwować liderów.

Albańska uczestniczka Ronela Hajati przyjeżdża na ceremonię otwarcia konkursu.

A potem jest Party Crasher Australia. Australia, pierwotnie zaproszona w 2015 r., aby uczcić 60. rocznicę występu, co roku daje czadu z winem w ręku, śmiejąc się niezręcznie z europejskich dowcipów wewnętrznych i mając nadzieję na wygraną dla hardkorowych fanów, którzy wstają wcześnie rano, aby obejrzeć program w domu.

Aby być uczciwym wobec Australii, dają z siebie wszystko – i tegoroczny zawodnik, tor Sheldona Rileya, trafnie nazwany „Not the Same”, ma osiągnąć przyzwoity wynik.

A popularność Eurowizji na półkuli południowej świadczy o jej rosnącej sile, nawet w jej siódmej dekadzie.

Eurowizja zmienia kurs i mówi, że Rosja nie może uczestniczyć
Amerykański podróbka – coś, co nazywa się „Konkursem Piosenki Amerykańskiej”, na który Europejczycy patrzą z tym samym podejrzliwym spojrzeniem, jakie noszą podczas obchodzenia się z majonezem marki własnej w sklepie dyskontowym – niedawno zamknięty w USA, a do 2020 r. w filmie pojawił się film Netflixa Will Ferrell i Rachel McAdams wprowadzili do rozgorączkowanej konkurencji nowe dane demograficzne.

Mimo wszystkich ciekawostek, Eurowizja zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu kulturalnym. Ale wygrana miałaby wyjątkowe znaczenie dla Orkiestry Kałusza i trudno wyobrazić sobie bardziej popularnego zwycięzcę w historii turnieju.

„Dla nas wygrana oznaczałaby docenienie ukraińskiej muzyki, jej wyjątkowości i piękna” – powiedział CNN Psyuk. „Zwycięstwo podniosłoby też na duchu Ukraińców, którzy od ponad dwóch miesięcy nie mają przerwy (od) radości”.

Emisja Eurowizji w sobotę o 21:00 czasu lokalnego (15:00 czasu wschodniego) jest dostępna dla widzów z USA na kanale Peacock.

Xiaofei Xu z CNN przyczynił się do powstania relacji.

Ta historia została poprawiona, aby odzwierciedlić, że Slavik Gnatenko, członek zespołu mediów społecznościowych Orkiestry Kałusza, dołączył do Ukraińskich Sił Obrony Terytorialnej. Tancerz Vlad Kurochka przebywa z zespołem we Włoszech.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *