Connect with us

Gospodarka

Europejskie akcje zmierzają do rekordu wśród transakcji i aktualizacji

Published

on

Ta treść została opublikowana 2 września 2021 r. – 8:53 rano

(Bloomberg) – W czwartek europejskie akcje powróciły do ​​ostatniego rekordu dzięki pozytywnym raportom o zyskach i transakcjach, ponieważ inwestorzy koncentrowali się na nowych dodatkach do wskaźników referencyjnych dla regionu i czekali na dane o bezrobociu w USA.

Indeks Stoxx 600 wzrósł o 0,3% o 9:30 w Londynie. Szwedzki Orphan Biovitrum AB znalazł się wśród najlepszych zwycięzców, o 24% więcej po tym, jak firma private equity Advent International i singapurski fundusz majątkowy GIC zgodziły się kupić firmę biotechnologiczną za 69 miliardów koron (8 miliardów dolarów).

Aktualizacje korporacyjne również przyniosły pewne duże wzrosty: polski CD Projekt SA wzrósł o 9,5% po raportowaniu powyżej oczekiwanych zysków, a Melrose Industries Plc wzrósł o 5,4% po wynikach za pierwsze półrocze. Jednak 28% załamanie związane z zyskami w CMC Markets Plc wpłynęło na konkurenta w zakresie spread betting IG Group Holdings Plc, który spadł o 5,6% i był najgorszym graczem Stoxx 600.

W dalszej części dnia obserwowana jest aktualizacja informacji o zasiłkach dla bezrobotnych w USA, aby sprawdzić, czy rozprzestrzenianie się wariantu delta wpływa na rynek pracy.

Podczas gdy europejskie akcje zaczęły we wrześniu z mieszanym początkiem, indeks Stoxx 600 jest tylko o 0,3% niższy od rekordu z poprzedniego miesiąca, wspierany optymizmem co do ożywienia gospodarczego i gwałtownego wzrostu szczepień w regionie.

Marija Veitmane, starszy strateg ds. wielu aktywów w State Street Global Markets, jest „bardzo podekscytowana wynikami europejskich akcji”, ponieważ dynamicznie rozwijający się region czerpie korzyści z braku globalnego ożywienia.

Stratedzy Jefferies, kierowani przez Seana Darby’ego, powiedzieli, że nadal faworyzują europejskie finanse, wskazując na odbicie w zakresie kredytów i złagodzenie warunków monetarnych.

Zmiany indeksów w regionie spowodowały pewne stonowane ruchy akcji. Zarówno Grocer Wm Morrison Supermarkets Plc, jak i firma inżynieryjna Meggitt Plc nieznacznie wzrosły po dodaniu docelowych stawek do indeksu FTSE 100. Hiszpański Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA wykazał niewielkie zmiany, a Stellantis NV wzrósł o 1,1% po włączeniu do indeksu Euro Stoxx 50.

READ  FirstFT: wariant Delta powoduje niedobór siły roboczej w Wielkiej Brytanii

Pomimo czwartkowych wzrostów, niedawne obawy wywołane restrykcyjnym łoskotem Europejskiego Banku Centralnego w sprawie możliwego ograniczenia bodźców do pandemii w Europie utrzymały europejskie akcje na swoim poziomie, podczas gdy działania regulacyjne Chin również zaważyły ​​na nastrojach.

„Rynki w rzeczywistości obawiają się, a nawet bardziej, że wsparcie finansowe ze strony banków centralnych skończy się szybciej, niż by chciały”, powiedział Peter Chatwell, szef strategii multi-asset w Mizuho International Plc. „To byłaby bardziej negatywna reakcja na aktywa wolne od ryzyka”.

  • Chcesz więcej informacji o tym rynku? Kliknij tutaj, aby wyświetlić wyselekcjonowany kanał First Word zawierający przydatne wiadomości z Bloomberg i wybranych źródeł. Można go dostosować do własnych preferencji, klikając opcję Działania na pasku narzędzi lub naciskając przycisk POMOC, aby uzyskać pomoc.

© 2021 Bloomberg LP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *