Euro 2020: Hiszpania pokonała Słowację, Szwecja pokonała Polskę w czołowej grupie | Wiadomości o Euro2020

Szwecja prowadzi w grupie E z siedmioma punktami po pokonaniu Polski 3-2; Po pierwszym zwycięstwie w turnieju ze Słowacją Hiszpania jest na drugim miejscu z pięcioma punktami.

Hiszpania pokonała Słowację 5:0, aby zorganizować mecz 16. rundy Europy 2020 z Chorwacją, podczas gdy Szwecja strzeliła gola w doliczonym czasie gry, aby pokonać Polskę i wygrać grupowe zwycięstwo.

Słowacki bramkarz Martin Dubravka sparował rzut karny Alvaro Moraty imponującym obronem, ale po półgodzinie dał Hiszpanii prowadzenie, gdy wślizgnął się do własnej bramki po strzale Pabla Sarabii, który przekroczył poprzeczkę i wrócił do bramki.

Aymeric Laporte strzelił drugiego gola tuż przed przerwą. Bramki Sarabii, Ferran Torres i samobójczy gol Juraja Kucki w drugiej połowie zakończyły zdecydowane zwycięstwo w środę, pierwsze Hiszpanów w rozgrywkach piłkarskich.

Drużyna Luisa Enrique, która zajęła drugie miejsce w grupie E, pięć punktów, dwa punkty za Szwecją, zmierzy się w poniedziałek w Kopenhadze z Chorwacją. Słowacja, która zajęła trzecie miejsce z trzema punktami i różnicą bramek minus pięć, wraca do domu.

Viktor Claesson świętuje trzeci gol Szwecji przeciwko Polsce [Anton Vaganov/Reuters]

W drugim meczu w grupie szwedzki skrzydłowy Emil Forsberg strzelił podwójną bramkę, w tym drugą najszybszą bramkę w historii Mistrzostw Europy, zanim bramka Viktora Claessona w doliczonym czasie gry pomogła jego krajowi pokonać Polskę 3-2.

To był bolesny koniec polskiego sezonu po dwukrotnym wyrównaniu przez kapitana-talizmanu Roberta Lewandowskiego, który w 84. minucie dał iskierkę nadziei na wyrównanie Polski 2:2.

Szwecja zmierzy się 29 czerwca z jedną z drużyn, które zajmą trzecie miejsce w grupach B, C lub D w Glasgow – z Finlandią, Ukrainą lub Czechami.

READ  Po 3 miesiącach polskie miasta-gospodarze mają trudności ze znalezieniem pracy i mieszkania dla uchodźców z Ukrainy