Connect with us

Świat

Erdoğan mówi, że Turcja planuje kupić kolejny rosyjski system obronny

Published

on

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan powiedział, że jego kraj forsuje plany zakupu kolejnego rosyjskiego systemu obrony powietrznej, pomimo ostrzeżenia USA i innych sojuszników NATO, że posunięcie to może mieć destabilizujące konsekwencje.

W wywiadzie Wraz z główną korespondentką CBS News, Margaret Brennan, Erdoğan twierdził, że Turcja nigdy nie otrzymała zakupionych od USA F-35 i została zmuszona do odwiedzenia rosyjskiego systemu po śledztwie po tym, jak zawiódł amerykański system obrony powietrznej Patriot.

Stany Zjednoczone zaprzeczyły zarzutom o nieudane dochodzenia dotyczące systemu obrony powietrznej Patriot.

„Turcja miała w ciągu ostatniej dekady kilka opcji zakupu systemu obronnego Patriot od Stanów Zjednoczonych i zamiast tego zdecydowała się na zakup S-400, który zapewnia Rosji dochody, dostęp i wpływy” – powiedział rzecznik Pentagonu. John KirbyJohn KirbyOvernight Defense & National Security – przedstawione przez AM General – Konfabryka Quada usunięta z Pentagonu Post z naczelnego oficera ds. polityki nuklearnej: Zgłoś, że Pentagon jest świadomy doniesień, że baza wojskowa Wisconsin szuka pożywienia i ciepła dla walk z afgańskimi uchodźcami WIĘCEJ powiedział wcześniej w tym roku, według magazynu Air Force.

„Wytłumaczyłem wszystko prezydentowi Bidenowi” – ​​powiedział Erdoğan w części wywiadu, który zostanie wyemitowany w całości w programie CBS Face the Nation w niedzielę.

Administracja Trumpa w 2019 roku przełożone, aby zawiesić dostawę wyposażenie samolotów myśliwskich F-35 do Turcji na zakup Rosyjski system obrony powietrznej dalekiego zasięgu S-400. Rząd USA wielokrotnie ostrzegał, że rosyjski system może zaszkodzić sojuszowi NATO, ponieważ może wykrywać szczegółowe informacje o samolotach F-35.

Brennan zapytał Erdoğana, czy planuje kupić kolejną rundę S-400.

Prezydent Turcji odpowiedział: „W przyszłości nikt już nie będzie mógł ingerować, jakie systemy obronne otrzymujemy z jakiego kraju i na jakim poziomie”.

READ  Protesty na Białorusi. Dwie demonstracje w Mińsku są więzieniem

„Nikt nie może się wtrącać” – dodał. „Jesteśmy jedynymi, którzy podejmują takie decyzje”.

– To brzmi jak odpowiedź – odpowiedziała Brennan.

Erdoğan odpowiedział: „Oczywiście, oczywiście, że tak”.

The Hill zwrócił się do Białego Domu i Departamentu Obrony o komentarz.

Kiedy Turcja przedstawiła zakup S-400 w 2019 roku, ówczesny rzecznik Pentagonu powiedział Charles Summers powiedział w oświadczeniu: „Stany Zjednoczone dały jasno do zrozumienia, że ​​przejęcie S-400 przez Turcję jest niedopuszczalne”.

„Głęboko ubolewamy nad obecnym stanem naszego partnerstwa F-35 z Turcją, a Departament Obrony podejmuje ostrożne kroki w celu ochrony wspólnych inwestycji w naszą krytyczną technologię” – dodał.

Erdoğan dodał w wywiadzie, że planuje spotkanie z prezydentem Rosji Władimir PutinWładimir Władimirowicz Putin UE „potępia” rosyjskie złośliwe działania cybernetyczne przeciwko państwom członkowskim Nawalny sugeruje Apple i Google usunięcie aplikacji do głosowania Władze federalne ostrzegają firmy, aby uważały na produktywną odmianę oprogramowania ransomware WIĘCEJ Pod koniec tego miesiąca omówimy szereg kwestii, w tym trwający konflikt w Syrii.

Prezydent powiedział, że Turcja, której wojska pozostały w północnej Syrii, by walczyć ze sprzymierzonymi z USA siłami kurdyjskimi, chce, aby Stany Zjednoczone wycofały swoje około 900 żołnierzy pozostających w kraju.

Brennan poprosiła Erdoğana o skomentowanie uwag Bidena do redakcji New York Times w styczniu 2020 roku, że turecki prezydent był „autokratą” ze względu na jego nieustanne starania o budowanie swojego autorytetu.

Erdoğan powiedział korespondentowi CBS: „Nie znam definicji autokraty podanej przez pana prezydenta. Nie wiem, co miał na myśli”.

Zaktualizowano o 17:20

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *