Connect with us

Nauka

Emerytowany komendant straży pożarnej Menlo Park pomaga w wysyłce podarowanego sprzętu strażakom na Ukrainie | Aktualności

Published

on

Emerytowany komendant straży pożarnej Menlo Park pomaga w wysyłce podarowanego sprzętu strażakom na Ukrainie |  Aktualności

Wolontariusze ze straży pożarnej i departamentów w rejonie zatoki w czwartek, 11 sierpnia, zakończyli ładowanie 40-stopowego kontenera ze sprzętem przeciwpożarowym, który ma być wysłany na Ukrainę.

Harold Schapelhouman, emerytowany szef okręgu ochrony przeciwpożarowej Menlo Park, pomógł zorganizować zbiórkę narzędzi i materiałów wykorzystywanych do pomocy strażakom na Ukrainie w ratownictwie, odzysku i gaszeniu pożarów.

Wysiłki rozpoczęły się w kwietniu, kiedy Schapelhouman i inni skontaktowali się z agencjami w sprawie zapotrzebowania na narzędzia na Ukrainie.

Schapelhouman powiedział, że jego pozycja jako imigranta i męża pół-Ukrainki zbliżyła sprawę wojny na Ukrainie do domu.

Były komendant straży pożarnej, który pracował również dla Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego i Biura Służb Ratowniczych Gubernatora Kalifornii ds. poszukiwania i ratownictwa miejskiego, uważa, że ​​bez względu na to, co się stanie, osoby wykonujące prace ratownicze na Ukrainie potrzebują pomocy.

Dzięki wielu wysiłkom pomagającym Ukrainie w inny sposób, Schapelhouman chciał skupić się na sprzęcie przeciwpożarowym, który może być trudny do zdobycia.

Schapelhouman powiedział, że darowizny na sprawny sprzęt przyszły od straży pożarnych i agencji w Bay Area i poza nią, w tym ze Straży Pożarnej San Francisco i Skonsolidowanej Straży Pożarnej San Mateo, dzięki czemu grupa może wysyłać piły, odzież i inne narzędzia na Ukrainę.

Innymi darczyńcami sprzętu i pomocy wolontariuszy byli: Straż Pożarna San Francisco Local 798, Sacramento Metro Fire District, FireNuggets.com, Central Marin Fire Department, San Francisco Fire Department Reserves, City College of San Francisco Fire Science Department, Los Bomberos de San Francisco i United Kobiety straży pożarnej.

Wśród wolontariuszy byli także niedoszli strażacy i grupa z kościoła, wykonująca różne zadania, od podnoszenia ciężarów po sprzątanie i organizowanie.

„Dobrą częścią wykonywania tej pracy jest obserwowanie ludzi spotykających się we wspólnej sprawie i sprawianie, by czuli się usatysfakcjonowani, że uczestniczyli w czymś wartościowym” – powiedział Schapelhouman.

READ  Nowe badanie pokazuje, że prawie pół miliona istnień ludzkich uratowanych przez szczepienia przeciwko COVID-19 w Europie

Zaopatrzenie i wysiłki wolontariuszy koncentrowały się w magazynie Komodo Fire Systems na Morgan Hill.

Schapelhouman powiedział, że wolontariusze organizowali uroczysty grill w czwartek, wysyłając kontener do Polski, zanim sprzęt został rozprowadzony w obszary, w których jest potrzebny na Ukrainie.

„Pracujemy z różnymi ludźmi, którzy faktycznie tam są i mogą upewnić się, że ten sprzęt trafi dokładnie tam, gdzie powinien” – powiedział Schapelhouman.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *