Connect with us

Zabawa

Eliza Rycembel i Piotr Pacek występują w nowym, polskim serialu Netfliksa „Sekrety rodzinne”, pełnym dramatyzmu, tajemnic i sekretów.

Published

on

Eliza Rycembel i Piotr Pacek występują w nowym, polskim serialu Netfliksa „Sekrety rodzinne”, pełnym dramatyzmu, tajemnic i sekretów.

Kiedy myślisz o weselu, zwykle przychodzi Ci na myśl celebracja miłości, zaangażowania i obietnicy „dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Jednak jest to dalekie od ceremonii, która ma miejsce w nowym polskim serialu Family Secrets na Netfliksie. To, co powinno być dniem wypełnionym bukietami kwiatów i zbyt dużą ilością kieliszków szampana, zamienia się w ujawnienie (gra słów zamierzona) najgłębszych sekretów pary i splątanych więzi rodzinnych.

Pilot dramatu rozpoczyna się od ciężarnej panny młodej, która później okazuje się być główną bohaterką Kaską (Eliza Rycembel, „Boże Ciało”), biegnącą ulicami miasta, aż do skrzyżowania. Następnie scena przenosi się w czasie o pięć lat i ponownie widzimy Kaską na tym samym skrzyżowaniu, gdzie mężczyzna imieniem Paweł (Piotr Pacek, „Sexify”) ratuje ją przed nadjeżdżającym tramwajem. W dowód wdzięczności częstuje Pawła kawą, na co ten odpowiada: „Najpierw kawa, potem przyjaźń, a na końcu małżeństwo?”, po czym ich drogi się rozchodzą.

Na tym jednak retrospekcje się nie kończą. W trakcie odcinka widzowie przenoszą się w czasie, powoli poznając nowych bohaterów i zapoznając się z ważnymi wątkami, w których uczestniczy Paweł. Jednak w dniu ślubu widzowie są zszokowani faktem, że Kaska wychodzi za mąż za innego mężczyznę, Janka (Bartosz Gelner, „Legiony”). Zastanawiamy się, co lub kto właściwie sprowadza Kaśkę z powrotem na skrzyżowanie, na którym była pięć lat temu.

„Family Secrets” znakomicie buduje sieć relacji, a pod koniec pierwszego odcinka staje się jasne, że wszystkie postacie są ze sobą powiązane – ale jak i dlaczego pozostaje tajemnicą. Ale to nie jedyna rzecz, którą naprawdę chcemy odkryć. Pod koniec pilota widzowie zostają z dwoma palącymi pytaniami: dlaczego Kaska ucieka przed małżeństwem i kto jest ojcem jej dziecka?

READ  Rwandyjczycy w Polsce publikują wielojęzyczny wiersz ku pamięci Kwibuki29

Chociaż linie czasowe w odcinku często się zmieniają, fabuła pozostaje wciągająca i zaskakująco łatwa do zrozumienia. Z każdą dodatkową postacią i każdą dodatkową narracją „Sekrety rodzinne” nieustannie budują napięcie, wskazując na sekrety, takie jak możliwe romanse i nieoczekiwane relacje. Widz nie może więc uniknąć obejrzenia całego ośmioodcinkowego serialu za jednym razem.

Jeśli ktoś czuje się zniechęcony napisami, niech odłoży na bok swoje obawy, bo „Tajemnice rodzinne” są warte dodatkowej lektury. Pomiędzy niezliczonymi fabułami, tajemniczymi powiązaniami postaci i niezachwianym dramatem, serial przedstawia najbardziej katastrofalny ślub stulecia. Poważnie, jeśli uważasz, że film Uciekająca panna młoda jest katastrofalny, masz coś innego do roboty.

Z pisarką Daily Arts Molly Hirsch można się skontaktować pod adresem [email protected].

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *