Connect with us

Świat

Eksplozje wstrząsają Syrią podczas rzekomych izraelskich nalotów na składy broni Hezbollahu

Published

on

Syryjska obrona powietrzna została aktywowana przeciwko izraelskim atakom rakietowym na miejsca w pobliżu Damaszku i Homs, podały pod koniec czwartku syryjskie media państwowe, powołując się na źródło wojskowe.

Głośne eksplozje wstrząsnęły stolicą Syrii podczas zgłoszonych nalotów dwa dni po tym, jak izraelskie wojsko podobno przypuściło podwójny atak rakietowy na syryjską bazę wojskową i placówkę kontrolowaną przez libańską grupę terrorystyczną Hezbollah.

Źródło wojskowe powiedziało oficjalnej syryjskiej agencji informacyjnej SANA, że większość pocisków wystrzelonych przez Izrael została przechwycona przez jego systemy obrony powietrznej. Źródło podało, że pociski przybyły z Bejrutu w sąsiednim Libanie tuż po 23:00.

Nie było natychmiastowych doniesień o jakichkolwiek ofiarach.

„Skutki agresji są badane” – powiedziało SANA źródło.

Nie było natychmiastowego komentarza ze strony Izraela, który powstrzymywał się od potwierdzenia pojedynczych strajków w Syrii.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, brytyjski obserwator wojenny powiązany z syryjską opozycją, twierdzi, że ataki były wymierzone w składy broni i bazy wojskowe Hezbollahu.

W przeszłości Damaszek był oskarżany o zwiększanie skuteczności swoich systemów obrony przeciwlotniczej, podczas gdy obserwatorium oskarżano o zwiększenie szkód spowodowanych rzekomymi izraelskimi atakami.

Mieszkańcy Damaszku powiedzieli, że słyszeli co najmniej pięć głośnych eksplozji wstrząsających domami w ciągu 15 minut. Wyglądało na to, że rakiety zostały wystrzelone nad Libanem, zaskakując mieszkańców, którzy słyszeli, jak przelatywały przez niebo, zanim uderzyły w cele w Syrii.

Na filmach nadawanych przez SANA słychać było eksplozje, które wydawały się pokazywać rakiety przelatujące po niebie.

Przez lata Izrael przeprowadził setki ataków na cele związane z Iranem w Syrii oraz na syryjskie obiekty wojskowe w przypadkach, w których zostały one wykorzystane do ataku na Izrael lub siły izraelskie.

READ  12 osób ginie w zalanym metrze podczas historycznych deszczów w Chinach

Izrael obawia się irańskiego okopu na swojej północnej granicy i wielokrotnie atakował związane z Iranem obiekty i konwoje z bronią przeznaczone dla Hezbollahu.

Ulotki najwyraźniej upuszczone przez siły izraelskie w południowej Syrii ostrzegały syryjskich żołnierzy, by nie współpracowali z Hezbollahem kilka godzin po ataku podwójnych rakiet na pozycje wojskowe w pobliżu Wzgórz Golan.

Według opozycyjnego syryjskiego źródła na Wzgórzach Golan, biuro dowódcy 90. brygady, generała brygady Husseina Hamousha, w pobliżu miasta Khader, było jednym z celów wtorkowego strajku, który Syria oskarżyła Izrael. Drugim celem jest podobno placówka Hezbollahu w okolicy.

„Uważaj, co robisz, jesteś obserwowany przez mikroskop. Pomoc Hashama przyniosła ci zniszczenie, a jego złe intencje wychodzą na jaw. Jesteś odpowiedzialny za swoje czyny, a Hezbollah jest odpowiedzialny za twoje cierpienie” – powiedział.

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Judah Ari Gross i Emmanuel Fabian.

Kryzys klimatyczny i odpowiedzialne dziennikarstwo

Jako reporter środowiskowy Times of Israel, staram się przekazać fakty i naukę stojącą za zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska, wyjaśniać – i krytykować – oficjalną politykę, która wpływa na naszą przyszłość oraz opisywać izraelskie technologie, które są częścią rozwiązania. .

Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu i zniechęca mnie tragiczny brak świadomości problemów ekologicznych, jaki przejawia większość obywateli i polityków w Izraelu.

Jestem dumny, że mogę uczestniczyć w edukacji czytelników Times of Israel na ten ważny temat – który może i powoduje zmianę polityczną.

Twoje wsparcie poprzez członkostwo w Czasy społeczności Izraela, pozwala nam kontynuować naszą ważną pracę. Czy dołączysz do naszej społeczności już dziś?

Dziękuję Ci,

Sue Surkes, Reporter środowiskowy

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo podczas korzystania z The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *