Connect with us

Gospodarka

Ekonomiczny argument za zapewnieniem bezpieczeństwa Ukrainy Ricardo Hausmann

Published

on

Ekonomiczny argument za zapewnieniem bezpieczeństwa Ukrainy Ricardo Hausmann

Bez gwarancji bezpieczeństwa trudno sobie wyobrazić Ukrainę, która przechodzi transformację gospodarczą, której świadkiem była wcześniej w Europie Wschodniej. Dzięki takim gwarancjom udział korporacji w łańcuchach wartości może sprawić, że kraj będzie bardziej zamożny, Europa bardziej wydajna, a świat lepiej odżywiony.

CAMBRIDGE – Konflikt na Ukrainie ciągnie się krwią, ale nie jest jeszcze za wcześnie, aby zacząć planować powojenną odbudowę kraju. Jest to ważne nie tylko dlatego, że planowanie wymaga czasu, ale także dlatego, że rzuca światło na to, jaki pokój jest potrzebny, aby utorować Ukrainie drogę do dobrobytu.

Niektórzy twierdzą, że Rosja nigdy nie zaakceptuje rozwiązania, w którym Ukraina nie jest niczym innym jak państwem buforowym. Ale taki wynik wiązałby się z ogromnymi kosztami ekonomicznymi, które skazałyby Ukrainę na nieszczęście w przyszłości. W końcu państwo buforowe było dokładnie tym, czym była Ukraina po upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku, a wyniki były katastrofalne, wywołując zarówno pomarańczową rewolucję w 2004 roku, jak i rewolucję na Majdanie dekadę później.

Statystyki są oszałamiające. Zgodnie z tym Bank Światowy, dochód Ukrainy na mieszkańca spadł o połowę w latach 1990-1998, co było trzecim największym załamaniem (po Tadżykistanie i Mołdawii) wśród byłych krajów komunistycznych Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ponadto Ukraina doświadczyła najwolniejsze odzyskiwanie wszystkich państw tworzących blok wschodni.

Zarejestruj się teraz, aby kontynuować czytanie.

Jako zarejestrowany użytkownik możesz co miesiąc cieszyć się większą ilością zawartości PS — za darmo.

rejestrować

lub

Zasubskrybuj teraz, aby uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania PS.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *