Connect with us

Nauka

Dziewięć zabitych, 61 zakażonych wirusem koronawirusa w placówce hrabstwa Santa Cruz

Published

on

Dziewięć osób zmarło, a kolejnych 61 uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w „poważnym wybuchu epidemii” w Watsonville Post-Acute Center, według urzędników zdrowia publicznego hrabstwa Santa Cruz.

Hrabstwo nie podało, kiedy wybuchła epidemia, ale w środę ogłosiło pięć z dziewięciu zgonów mieszkańców. Wybuch jest odpowiedzialny za prawie połowę z 19 wszystkich zgonów spowodowanych COVID-19 w hrabstwie Santa Cruz.

Spośród osób, które uzyskały wynik pozytywny w placówce, 46 to rezydenci, a 15 to pracownicy, powiedzieli urzędnicy zdrowia publicznego. Według danych hrabstwa odnotowano łącznie 2535 przypadków koronawirusa Pulpit nawigacyjny danych COVID-19 w hrabstwie.

„Nasze kondolencje kierujemy do rodzin i przyjaciół tych osób” – mówią przedstawiciele hrabstwa Santa Cruz powiedział w oświadczeniu.

Urzędnicy Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego „przeprowadzili wiele wizyt na miejscu, aby przedstawić oceny i zalecenia” od początku epidemii, powiedzieli urzędnicy ds. Zdrowia publicznego w hrabstwie.

Dr David Ghilarducci, zastępca urzędnika zdrowia hrabstwa, powiedział w oświadczeniu, że urzędnicy post-Acute zaalarmowali okręgowe i stanowe służby zdrowia „gdy tylko pierwszy mieszkaniec uzyskał wynik pozytywny”.

„Nasz personel koncentruje się na wybuchu epidemii i będziemy nadal ściśle współpracować z (Watsonville Post-Acute Center)” – powiedział Ghilarducci.

W środę wieczorem nie udało się uzyskać komentarza z urzędnikami z obiektem. Oświadczenie na stronie internetowej centrum mówi, że placówka podejmuje „wszelkie niezbędne środki ostrożności” i przestrzega wytycznych Centra Kontroli i Prewencji Chorób.

„Każdego dnia oceniamy wszystkich naszych mieszkańców zgodnie z wytycznymi CDPH i hrabstwa Santa Cruz, aby określić, kto spełnia kryteria przeniesienia z jednostki” – powiedział administrator placówki Gerald Hunter w oświadczeniu wysłanym do strona internetowa zakładu dotycząca COVID-19 w poniedziałek. „To pozytywny pierwszy krok w zmniejszaniu liczby przypadków pozytywnych w placówce”.

Urzędnicy Kalifornijskiej Gwardii Narodowej zapewniają „wsparcie kadrowe” w placówce, powiedzieli urzędnicy zdrowia publicznego hrabstwa.

READ  Dwa zgony, 142 dodatkowe przypadki COVID-19 zgłoszone w Maine

Od początku pandemii pracownicy oddziałów chorób zakaźnych i gotowości na wypadek nagłych wypadków współpracowali z siedmioma wykwalifikowanymi placówkami pielęgniarskimi w hrabstwie Santa Cruz, aby opracować plany potencjalnych wybuchów epidemii, powiedzieli urzędnicy zdrowia publicznego.

„Strategie dotyczące personelu testującego i mieszkańców, maksymalizacji środków ochrony indywidualnej i powstrzymania infekcji również zostały uwzględnione w planie” – powiedzieli przedstawiciele hrabstwa. „Plan jest wprowadzany w życie, ponieważ (Watsonville Post-Acute Center) pracuje nad złagodzeniem skutków wirusa”.

Urzędnicy ds. Zdrowia stwierdzili, że chociaż wskaźnik nowych przypadków w hrabstwie Santa Cruz „nadal spada”, wykwalifikowane placówki pielęgniarskie i placówki opieki długoterminowej są nadal uważane za narażone na podwyższone ryzyko wystąpienia koronawirusa ze względu na „warunki życia zbiorowego i wrażliwość populacja.”

Urzędnicy hrabstwa powiedział w środę na Twitterze że mieszkańcy mogą „zapobiec dalszym tragediom”, zakładając maskę, dystansując się społecznie od innych, unikając spotkań z osobami spoza ich gospodarstw domowych oraz izolując lub poddając kwarantannie, jeśli zachorują lub byli narażeni na kontakt z osobą z COVID-19.

Lauren Hernández jest pisarką współpracującą z San Francisco Chronicle. E-mail: [email protected] Twitter: @ByLHernandez

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.