Connect with us

Nauka

Dyrektor generalny Eutelsat planuje ustąpić z powodu zwiększenia pojemności wideo HOTBIRD | Satelita | Aktualności

Published

on

Po skierowaniu zwrotu firmy w kierunku telekomunikacji z dala od podstawowej działalności wideo, która, jak na ironię, w tym samym czasie, co sfinalizowanie nowej umowy w Europie Wschodniej, Rodolphe Belmer poinformował zarząd Eutelsat o swoim zamiarze rezygnacji na początku 2022 roku.
Belmer jest dyrektorem generalnym Eutelsat od marca 2016 r., kiedy to wdrożył strategię ścisłej dyscypliny operacyjnej i finansowej oraz umieścił firmę na strategicznej ścieżce, aby wykorzystać możliwości w sektorze łączności. Proces rekrutacji następcy rozpocznie się natychmiast. W międzyczasie Belmer pozostanie w pełni odpowiedzialny i skoncentruje się na rozwoju i wydajności Eutelsat.

Komentując swój ruch, Belmer powiedział: „To była wielka przyjemność kierować tą fantastyczną firmą przez ostatnie sześć lat i kierować jej telekomunikacją. To był emocjonalny moment, zarówno zawodowy, jak i osobisty. Kobiety i mężczyźni z tej firmy podzielili się ze mną swoją pasją do przestrzeni kosmicznej, związkiem z europejskim przemysłem i całkowitym zaangażowaniem w wielkie, wspólny projekt jakim jest Eutelsat.

W ramach wspólnego projektu pojawia się coraz mniej umów wideo, a w pozytywnych dla firmy wiadomościach Eutelsat ogłosił również, że podpisał wieloletni kontrakt z TVN, którego celem jest umożliwienie wiodącej polskiej firmie medialnej zabezpieczenia przyrostowych zasobów na orbicie flagowego satelity Eutelsat. , sąsiedztwo wideo HOTBIRD na 13°E.

Jako część grupy Discovery, TVN jest wiodącym prywatnym nadawcą w Polsce, posiadającym 24 marki kanałów, w tym sieci niekodowane oraz różne marki płatnej telewizji lifestylowej, informacyjnej, sportowej i filmowej. TVN jest jednym z głównych klientów HOTBIRD, a Eutelsat będzie teraz nadal wspierać rozwój TVN, który rozpoczął się w latach 90., jeszcze bardziej podnosząc jakość swojej oferty na HOTBIRD.

Sąsiedztwo HOTBIRD zostanie dodatkowo zoptymalizowane dzięki wprowadzeniu do użytku dwóch satelitów HOTBIRD nowej generacji, które mają zostać wystrzelone w 2022 roku, aby zastąpić statek kosmiczny operujący obecnie na 13°E.

READ  Szczepionka COVID: gubernator Cooper mówi, że NC spodziewa się otrzymać prawie 85 000 dawek szczepionki Pfizer COVID-19 po zatwierdzeniu przez FDA

Komentując transakcję, dyrektor handlowy Eutelsat, Philippe Oliva, powiedział: „Cieszymy się, że możemy wzmocnić naszą długotrwałą relację z TVN, która rozszerza swoją usługę transmisji premium w Europie. na nadchodzące lata.”

Dyrektor ds. Technologii TVN Discovery Group Krzysztof Kozłowski dodał: „Cieszymy się, że możemy nadal wykorzystywać zasoby Eutelsat na orbicie, aby wzmocnić dystrybucję naszych usług nadawczych w Polsce, jednym z naszych kluczowych rynków w Europie. najbardziej uznanych operatorów satelitarnych na świecie, których historia sięga ponad 20 lat wstecz do uruchomienia naszego pierwszego kanału telewizyjnego w 1997 roku.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *