Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dyplomata: Izraelsko-polski pakt o podróżach młodzieży ma elementy edukacyjne i bezpieczeństwa

Published

on

Dyplomata: Izraelsko-polski pakt o podróżach młodzieży ma elementy edukacyjne i bezpieczeństwa

Podpisana wczoraj umowa między Polską a Izraelem w sprawie powrotu izraelskiej młodzieży z wypraw związanych z Holokaustem składa się z dwóch części, powiedział izraelski dyplomata The Times of Israel.

Pierwsze szczegóły dotyczące ustaleń dotyczących bezpieczeństwa podróży, z których część pozostanie utajniona nawet po zatwierdzeniu paktu przez Kneset.

Druga część zawiera kompromisy dotyczące treści podróży. Polska wycofała się z wielu swoich żądań – mówi dyplomata. Pozostaje nacisk na spotkania polskiej i izraelskiej młodzieży oraz zobowiązanie Izraela do uwzględnienia wizyt, które pozwolą odwiedzającym zrozumieć historię i kulturę Polski, a nie tylko miejsca Holokaustu.

Pojawi się lista odpowiednich miejsc w Polsce, z których część będzie żydowska, w tym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Nie będzie obowiązkowych miejsc, które izraelscy studenci muszą odwiedzić, mówi dyplomata.

Niektóre ze spotkań młodzieży obejmują wizyty polskich studentów w Izraelu.

Pełne szczegóły umowy zostaną ujawnione po zatwierdzeniu przez Kneset

Jesteś zaangażowanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu uruchomiliśmy Times of Israel, aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, podstawowe informacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji informacyjnych, nie ustanowiliśmy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które wykonujemy, jest drogie, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel jest ważny, do wspierania naszej pracy poprzez dołączenie do The Times of Israel Community.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wspierać nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAMa także dostęp ekskluzywna zawartość dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję bardzo,
David Horovitz, założyciel i redaktor Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

READ  Polska rozpoczyna prace nad wartym 400 mln dolarów białoruskim murem granicznym przeciwko uchodźcom | Wiadomości o migracji

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *