Dynamo Kijów przegrało z Benfiką 2:0 w pierwszym meczu play-offów UCL

ŁÓDŹ, Polska (AP) – Nieprawdopodobne starania Dynama Kijów o awans do Ligi Mistrzów zmierzyły się z silną drużyną Benfiki, która w środę wygrała 2:0 w pierwszym meczu play-offów.

Piąty mecz Dynama w kwalifikacjach Ligi Mistrzów w zeszłym miesiącu rozegrano w Polsce, ponieważ nie są w stanie zorganizować meczów UEFA na Ukrainie po inwazji Rosji, która rozpoczęła się w lutym.

Benfica zaczęła mocno i prowadziła w dziewiątej minucie, kiedy brazylijski obrońca Gilberto wszedł na siebie w ataku i strzelił gola z podbicia.

Napastnik Portugalii U21 Gonçalo Ramos, cel transferowy kilku drużyn, podwoił prowadzenie w 37. minucie po przyjęciu podania od Davida Neresa.

Ramosa, który strzelił hat-tricka przeciwko Midtjylland w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej, w drugiej połowie zastąpił były napastnik Dynama Roman Jaremczuk.

Benfica będzie gospodarzem drugiego meczu w Lizbonie w przyszły wtorek, z szansą zakwalifikowania się do lukratywnej fazy grupowej.

Do fazy grupowej zakwalifikowała się już ukraińska drużyna Szachtar Donieck z 32 drużynami.

W innych pierwszych meczach barażowych we wtorek Maccabi Hajfa pokonała mistrza Europy z 1991 roku, Czerwoną Gwiazdę Belgrad 3:2, a Qarabağ zremisował 0:0 z Viktorią Pilzno.