Connect with us

Nauka

DVIDS – Aktualności – Project Arcwater: Utrzymanie czegoś więcej niż tylko wojownika

Published

on

DVIDS – Aktualności – Project Arcwater: Utrzymanie czegoś więcej niż tylko wojownika

Jej słowa nabrały imponującej wagi, gdy zaczęła opowiadać emocjonalną podróż, która doprowadziła ją i jej zespół do tego momentu.

Jej fioletowe okulary, bluzka w różowe kwiaty, różowa szminka i naszyjnik z delikatnego złotego łańcuszka opowiadały historię pełnej życia, przystępnej kobiety, a jej ton i artykulacja uwiarygodniały jej wieloletnie wykształcenie i doświadczenie. Jednak przez jej uśmiech widać było jej walkę.

Wystarczająco trudno było przetrwać pandemię; organizacje takie jak jej były zmuszone od lat porzucić swoje tradycyjne praktyki lub całkowicie zrezygnować z programów. To, co kiedyś było niezawodną coroczną tradycją nauczania dzieci języka angielskiego na letnim obozie artystycznym w Polsce, było pokazywane już trzeci rok z rzędu.

„Ten rok był dla mnie osobiście bardzo trudny” – powiedziała Mary Kay Pieski, współprzewodnicząca Eagle-Ozel Educational and Cultural Exchange, Inc., która posiada doktorat z kulturalnych podstaw edukacji. „Spotykałem się z radami, które mi odmawiały, i nauczycielami, którzy mówili: 'Nie, nie jest nam wygodnie’.

Eagle-Orzeł to organizacja non-profit zajmująca się wymianą kulturalną między Stanami Zjednoczonymi a Polską, współpracująca z Powiatowym Młodzieżowym Centrum Kultury w Otwocku w celu zorganizowania corocznego obozu letniego, w którym uczymy polskie dzieci języka angielskiego poprzez różne sztuki.

Obóz letni stał się pod wieloma względami ogromną częścią życia Pieskiego; od 27 lat jest to dla niej coroczna podstawa w okresie letnim. Uczucie zbliżania się do nagłego końca czegoś, co było jej drogie, spadło na nią jak tona cegieł.

W tym roku będzie jednak inaczej. Dzięki współpracy z amerykańskimi siłami powietrznymi w bazie lotniczej Spangdahlem w Niemczech Pieski i jej ośmiu kolegów w końcu przepłyną Atlantyk, aby ponownie dołączyć do tego, co uważa za swoją rodzinę za granicą.

READ  Francuska policja prowadzi dochodzenie w sprawie rzekomej islamofobii przez katolickiego nauczyciela szkolnego

„W tym czasie byłem bardzo zaniepokojony, ponieważ większość naszych wolontariuszy wahała się przed przyjazdem do Polski tego lata z powodu sytuacji na Ukrainie, a COVID powstrzymywał nas przez ostatnie dwa lata” – powiedział Pieski. „Byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ nie wiedziałem, jak to zrobić tego lata”.

Do tej pory ostatnie lata były dla Pieskiego szczególnie trudne. Podczas gdy szczepionki i złagodzone ograniczenia złagodziły wyzwania związane z podróżowaniem w pierwszych miesiącach 2022 roku, otrzymała niepokojące wieści, które obawiała się, że na stałe zakończy jej udział w angielskim obozie letnim.

„Zdiagnozowano u mnie raka piersi” – powiedział Pieski. „Miałem operację i radioterapię i pomyślałem:„ Jadę do Polski bez względu na wszystko ”, ale po prostu nie mogłem znaleźć drogi”.

Tegoroczny program w Otwocku dodatkowo skomplikowała rosyjska inwazja na sąsiadującą z Polską Ukrainę, która zasiała niepewność wśród członków zarządu organizacji i podała w wątpliwość ich bezpieczeństwo.

Wtedy zadzwoniła do starego przyjaciela, Tech. Sierżant Matt Connelly, kierownik ds. innowacji w 52. Skrzydle Myśliwskim, który około dziesięć lat temu dołączył do obozu letniego jako asystent nauczyciela.

„Nie byłoby nas tutaj, gdyby nie Matt” – powiedział Pieski. „Jego pozytywne nastawienie, jego pewność siebie, jego determinacja, by z nami współpracować i sprawić, by tak się stało… To było po prostu niesamowite” – powiedział Pieski. „To był absolutny cud odpowiedzi na modlitwę, która wydarzyła się tutaj na tak wielu poziomach”.

Connelly jest stałym specjalistą od modernizacji w bazie sił powietrznych Spangdahlem. Prowadzi zajęcia z doskonalenia procesów i pomógł niezliczonej liczbie członków placówki zrealizować ich pomysły na innowacyjne miejsca pracy – pomysły takie jak Arcwater Project, najnowszy koronowany mistrz konkursu innowacji Air Force Spark Tank.

Po rozmowie z Connelly’m, Pieski miał drogę naprzód: wysłał oficjalne zaproszenie do kierownictwa 52. FW z prośbą o dołączenie do Connelly’ego.

READ  Muzeum Auschwitz potępia prezenterkę Fox Nation Larę Logan za komentarze Fauci

Omawiając warunki przystąpienia do grupy Eagle-Orzeł jako wolontariusz, zdał sobie sprawę: to była szansa także dla Sił Powietrznych. Connelly może pomóc w kontynuacji obozu letniego, ucząc polskie i ukraińskie dzieci uchodźców poprzez pomoc humanitarną, a także testując w terenie najnowszą, znaną innowację Sił Powietrznych.

Projekt Arcwater został uruchomiony w celu świadczenia dwóch głównych usług: czystej energii elektrycznej i ultra czystej wody pitnej. System wykorzystuje zaawansowaną tkaninę słoneczną i kolektor wody atmosferycznej, aby radykalnie zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych, wyzwania związane z transportem paliwa i sprzętu oraz związane z nimi koszty, w celu zapewnienia zrównoważonych usług w surowym środowisku – lub, w tym przypadku, dwu- tygodniowy obóz letni dla dzieci.

„Projekt Arcwater to innowacja numer jeden w Siłach Powietrznych i Kosmicznych; co dwa tygodnie informujemy zastępcę szefa sztabu o tym, co dzieje się z Arcwater – powiedział Connelly. „Opcja odejścia nawet na osobiste wakacje lub cokolwiek innego jest bardzo trudna, gdy jesteśmy w sytuacji jednoosobowej. To było fenomenalne uczucie połączyć coś humanitarnego i praktycznego z potrzebami Sił Powietrznych” – powiedział Connelly. „Uwielbiam robić tego rodzaju wolontariat; Robiłem to już wcześniej przy dwóch różnych okazjach i zawsze było to bardzo satysfakcjonujące. Jeśli uda nam się skutecznie podwoić rezerwy, nie tylko wykonując pracę nad innowacjami, ale także wykonując pracę edukacyjną i humanitarną – zapewnianie i odstraszanie – to tylko mecz wykonany w niebie”.

Wykorzystując tylko światło słoneczne i wodę z powietrza, innowacja może utrzymać dziesiątki bojowników podczas Agile Combat Employment, ale system jest przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań, takich jak pomoc humanitarna i reagowanie na katastrofy. To, co zwykle wymaga dużego generatora i niezliczonych 55-galonowych beczek oleju napędowego, może teraz zmieścić się w łóżkach niektórych pickupów.

Po kilku miesiącach koordynacji z polskim Departamentem Stanu, Ambasadą USA w Polsce, kierownictwo 52. FW i dewelopera Arcwater, Senior Master Sgt. Brent Kenney, system fotowoltaiczny, kolektor wody, klimatyzator i mały namiot zostały załadowane do dwóch pickupów i przewiezione przez dwa kraje, aby dołączyć do zespołu Eagle-Orzeł.

READ  Londyńska tancerka, 27 lat, pomaga uchodźcom LGBTQ+ uciekającym z Ukrainy poprzez otwarcie dedykowanej biblioteki w Polsce

System zostanie wystawiony na próbę, dostarczając więcej osób na dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. Sukces na obozie letnim to sukces we wspieraniu zwinnych bojowników w operacjach na całym świecie.

„Arcwater został zaprojektowany dla 55 dorosłych osób” – powiedział Connelly. „Byłaby to sytuacja, w której mamy 75 dzieci plus dorosłą ramę. To, co pozwoliłoby nam zrobić, to poważnie przetestować system nie tylko przez dwa dni, trzy dni, cztery dni… absolutne złoto dla nas.”

Obóz letni potrwa do 8 lipca.

Data wykonania: 01.07.2022
Data wysłania: 07.02.2022 11:53
Identyfikator historii: 424280
Lokalizacja: OTWOCK, PLWidoki internetowe: 3
Transfery: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *