Connect with us

technologia

Dragon Quest Speedrunners wznoszą toast za swoje klasyczne konsole, powodując usterki

Published

on

Ilustracja do artykułu zatytułowanego iDragon Quest / i Speedrunner toast za swoje klasyczne konsole, powodując usterki

obrazek:: Kwadratowy enix

Grupa japońskich biegaczy prędkości odkryła, że ​​jest to klucz do szybszych czasów w klasycznej grze RPG wszech czasów Dragon Quest III polega na dosłownym kontrolowaniu temperatury systemów Famicom za pomocą płyt grzewczych i okładów z lodu.

Dragon Quest IIIjest, podobnie jak wiele gier RPG, długa. Regularne granie w grę może zająć dziesiątki godzin, a nawet najszybsze biegi zazwyczaj trwały ponad godzinę wcześniej Fatalny błąd został znaleziony w sierpniu 2020 roku. Jeśli przejdziesz przez serię kroków, które obejmują zapisanie gry i szybkie przełączenie przycisku zasilania Famicom przy jednoczesnym przytrzymaniu przycisku resetowania, gra uruchomi się ponownie w stanie błędnym, który, jeśli zostanie użyty poprawnie, zmaksymalizuje statystyki grupy.

Te ogromne liczby oznaczają, że usterka zadziałała.

Te ogromne liczby oznaczają, że usterka zadziałała.
Zrzut ekranu:: Hitshee

Od momentu wykrycia awarii Dragon Quest III Speedrunners użył go, aby zakończyć długą grę szybciej niż kiedykolwiek. Japoński gracz Hitshee opublikował w listopadzie godzinę 22:48, po czym zmniejszył swój czas do 22:22 na początku tego miesiąca. Jego sekret? Podnieś temperaturę jego famicoma, zwykle w zakresie 50 ° C (lub 122 ° F), ale czasami nawet 80 ° C (lub 176 ° F), aby zwiększyć jego szanse na prawidłowe działanie błędu.

Według niedawnego raportu autorstwa Denfa Minico GamerGracze odkryli, że inicjacja Dragon Quest III Na zakłócenia może wpływać wiele czynników zewnętrznych, w tym używany przez nich model Famicom i temperatura konsoli. Może to spowodować większą ulotność pamięci wewnętrznej. Tam, gdzie lubią biegacze szybkości Hitshee i Pirohiko Używaj urządzeń wytwarzających ciepło, takich jak płyty grzejne. Inny gracz o imieniu baku_zero użył okładów z lodu, aby schłodzić swój Famicom.

W weekend Hitshee, Pirohiko, baku_zero i czwarty gracz o imieniu lime uczestniczył w jednym Dragon Quest III biegać podczas biegu szybkiego. Wszyscy korzystali z błędu włączania / wyłączania i, o ile wiem, przynajmniej używali płyt grzewczych Hitshee i Pirohiko, przy czym ta ostatnia ustanowiła nowy rekord świata 10:07. Nie jest jasne, czy temperatura Famicom była krytyczna dla tego wyczynuale to jeszcze nie koniec z kłótniami obszerne eksperymenty Niektórzy z tych graczy wdrożyli tę strategię.

“Nie martw się” Hitshee napisał na Twitterze w odpowiedzi na zaniepokojonych komentatorów. „Bawię się kontrolą bezpieczeństwa. Nigdy nie zepsułem konsoli NES i nie jest to tak niebezpieczne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli urządzenie się zepsuje, mogę to szybko naprawić. Nawet jeśli uważasz, że nie warto, jest to dla nas ważne badanie i prezentacja. ”

READ  Google wyłącza swoją mobilną aplikację do zakupów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *