Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Donald Trump przeprosił Michaela Flynna

Published

on

Prezydent USA Donald Trump ułaskawił swojego byłego doradcę generała Michaela Flynna, który jest m.in. oskarżany o fałszywe oświadczenia o kontaktach z ambasadorem Rosji.

„To mój wielki zaszczyt ogłosić, że generał Michael T. Flynn otrzymał pełne przeprosiny. Gratulacje dla generała Flynna i jego uroczej rodziny. Wiem, że będziecie mieli naprawdę fantastyczne Święto Dziękczynienia!” – napisał na Twitterze przywódca USA.

Sąd Apelacyjny Dystryktu Kolumbii uwzględnił wniosek Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w czerwcu i nakazał postawienie Flynna w stan oskarżenia. za fałszywe oświadczenia o kontaktach z ambasadorem Rosji w USA.

Sąd nakazał oddalenie zarzutów pomimo podwójnego zeznania Flynna w 2017 roku o składaniu fałszywych zeznań na temat jego kontaktów z ambasadorem Siergiejem Kislakiem.

Według prokuratorów powinny one dotyczyć starań ekipy Trumpa, wówczas wybranego prezydenta, o złagodzenie reakcji Kremla na przedwładzy przekazanie przez Baracka Obamy rosyjskich dyplomatów z USA. przełożone lub zablokowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Departament Sprawiedliwości zwrócił się w maju do sądu w Waszyngtonie o oddalenie skargi karnej. Następnie Trump nazwał Flynna „bohaterem”.

We wniosku ministerstwo podkreśliło, że dalsze postępowanie w tej sprawie nie leży w interesie wymiaru sprawiedliwości. Podkreślono również, że sprawa przeciwko Flynnowi nie miała „uzasadnionych podstaw” i że jego zeznania były „nieistotne, nawet jeśli fałszywe” w śledztwie.

W lutym 2017 roku Flynn został zmuszony przez Trumpa do ustąpienia z 24-dniowego stanowiska doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego, a jego certyfikat bezpieczeństwa został cofnięty. Było to spowodowane tym, że wiceprezydent Mike Pence ukrywał prawdziwy charakter swojego związku z Kislakiem.

W trakcie śledztwa Flynn został również oskarżony o niezarejestrowanie się w Departamencie Sprawiedliwości jako agent obcego kraju.

Dochodzenie wykazało między innymi, że Flynn otrzymał co najmniej 33 tysiące z rosyjskiej telewizji Russia Today w 2015 roku. Dolarów, aw kampanii wyborczej Donalda Trumpa był płatnym lobbystą działającym na rzecz interesów Turcji.

READ  Kiedy dzwoni urząd skarbowy, bądź ostrożny. Nie wiadomo, do czego wykorzysta te informacje później

W styczniu tego roku Flynn wezwał do cofnięcia swojego poprzedniego certyfikatu. Emerytowany oficer wojskowy twierdzi, że pod naciskiem prokuratorów przyznał się do winy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *