Connect with us

Sport

Dolina wita trzech uchodźców wojennych | Wiadomości, sport, praca

Published

on

YOUNGSTOWN – Iryna Isakova boleśnie wspomina spanie na podłodze w swoim mieszkaniu przez prawie cztery miesiące, wyłączanie światła na dźwięk syreny, używanie świec i nieustanne rozmowy z członkami rodziny o tym, jak może wyglądać jej życie.

„Pierwsze dni były najtrudniejsze” wspominała zapłakaną Isakovą, która uczyła angielskiego na Ukrainie, i wspomniała o niektórych zmieniających jej życie doświadczeniach podczas wojny jej kraju z Rosją.

Ani Isakova, ani jej mąż Serhii Isakov i inna członkini rodziny Klara Isakova nie muszą się martwić, że zostaną ofiarami wojny. Cała trójka dotarła bezpiecznie do Doliny Mahoning 14 czerwca po opuszczeniu Chmielnickiego na Ukrainie.

Otrzymali również ciepłe powitanie od Federacji Żydowskiej Obszaru Youngstown i innych podczas wtorkowej porannej konferencji prasowej w Levy Gardens Assisted Living, 584 Granada Ave., po północnej stronie.

Innymi sposobami, w jakie Isakova radziła sobie z codziennymi trudnościami związanymi z wojną, która rozpoczęła się w lutym, było karmienie, pomaganie i gotowanie dla ludzi, których adoptowała przed ucieczką do innych bezpiecznych krajów, wspominała.

Trzej członkowie rodziny przybyli do doliny w ramach programu Humanitarian Parole for Uniting for Ukraine, który rozpoczął się 21 kwietnia i zapewnia tymczasową ochronę w Stanach Zjednoczonych przez okres do dwóch lat Ukraińcom, którzy uciekli ze swoich domów z powodu inwazji. Osoby, które złożyły wniosek, musiały mieć kogoś w USA działającego jako sponsor lub sponsor w ich imieniu.

Głównym sponsorem trzech Ukraińców jest ich krewna Zina Lerman, pracująca w dziale księgowości Federacji Żydowskiej, która przyjechała do doliny z Ukrainy w 1992 roku z mężem i dwiema córkami.

„Niewiara”, Lerman powiedziała, przypominając sobie, że po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Pittsburghu poczuła się ponownie połączona z trzema członkami rodziny. „Wciąż jesteśmy w szoku”.

Z tej okazji Lerman po raz pierwszy od 22 lat widział swoją ciotkę Klarę, jak powiedziała, walcząc ze łzami. Lerman powiedział, że obawia się, że może jej nigdy nie zobaczyć.

READ  Bracia w Polsce schrzanili to jako podcast i partner biznesowy | Wiadomości, sport, praca

Przed przybyciem do Pittsburgha cała trójka odbyła wyczerpującą podróż, w tym 15-godzinną podróż autobusem z Chmielnicki do granicy z Polską i kolejną dwugodzinną podróż do Warszawy, gdzie wielu innych uchodźców otrzymywało artykuły spożywcze i inne podstawowe potrzeby. Mieli również polecieć na międzynarodowe lotnisko Chicago O’Hare, ale z powodu złej pogody zostali przekierowani do Toronto, zanim mogli wrócić do Chicago, a następnie do Pittsburgha.

Wśród prelegentów na wtorkowej konferencji prasowej była Nancy Burnett, przewodnicząca rady doradczej Rady Gminy Żydowskiej, która w kwietniu wyruszyła na misyjną podróż do Polski, która obejmowała zaoferowanie ponad 300 funtów darowanych środków medycznych dla ukraińskich uchodźców.

Powiedziała, że ​​podczas podróży do granicy z Ukrainą Burnett i Lisa Long, którzy jej towarzyszyli, odwiedzili kwatery dla uchodźców w motelach i magazynach, mając niewiele więcej niż łóżeczka i koce.

„Byliśmy naocznie świadkami tego mrocznego okresu w historii. Na granicy z Ukrainą widzieliśmy, że zwłaszcza kobiety i dzieci ubierały się tylko w to, z czym mogły uciec”. Burnett pamiętał. „Nie płakałeś; byli zdezorientowani i przestraszeni, ponieważ nie wiedzieli, co będzie dalej”.

W Warszawie uchodźcy otrzymali jedzenie, schronienie i inne niezbędne rzeczy w namiotach, zanim ruszyli dalej, powiedział Burnett.

„To było bolesne, ale również pokrzepiające było widzieć, jak zostali powitani”. ona kontynuowała.

Burnett i Long również dużo słuchali i odkryli, że historie terroru uciekinierów były spójne, niezależnie od ich różnych środowisk i doświadczeń, zauważyła.

Choć dotarła bezpiecznie do doliny, tysiące kilometrów od domu stawia przed nią własne emocjonalne wyzwania – wyjaśniła Iryna Isakova.

„Naprawdę nie jest łatwo opuścić nasz kraj, ale sytuacja (wojna) wskazała nam drogę” powiedziała Isakova, która również wyraziła głęboką wdzięczność tym, którzy okazali się pomocni, życzliwi i współczujący.

Mimo to większość Ukraińców musiała walczyć o niepodległość i mieć nadzieję, że przestanie to robić „Ta straszna wojna w XXI wieku” Powiedziała.

READ  Polska dyskryminuje homoseksualne matki w sporze o prawo do opieki – stwierdza sąd europejski

Federacja Żydowska Obszaru Youngstown jest częścią Federacji Żydowskich Ameryki Północnej, która działa na rzecz kojarzenia głównych sponsorów z uchodźcami z Ukrainy, którzy chcą przybyć do tego kraju. Władze lokalne pracują również nad tym, aby Klara Isakowa, Serhii Isakov i Iryna Isakova otrzymali przysługujące im świadczenia, powiedział Andrew Lipkin, dyrektor generalny Youngstown Area Jewish Federation.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.