Connect with us

Świat

Diversity Visa Lottery: Departament Stanu ogłasza zwycięzców programu

Published

on

Z programu korzysta ponad 55 000 osób rocznie, a zwycięzcy mogą ubiegać się o wizy do Stanów Zjednoczonych z krajów o niższym poziomie imigracji.

Ruszył tegoroczny program nowe znaczenie Kiedy ograniczenia narzucone przez byłego prezydenta Donalda Trumpa zostały zniesione przez prezydenta Joe Bidena. W 2017 roku Trump podjął szereg działań, aby uniemożliwić osobom z krajów muzułmańskich przyjazd do Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie weszła w życie Proklamacja Prezydenta nr 9645, która w różnym stopniu ograniczyła cudzoziemców z ośmiu krajów: Czadu, Iranu, Libii, Korei Północnej, Syrii, Wenezueli, Somalii i Jemenu.
Na jego pierwszego dnia jako prezydentBiden wydał nową proklamację prezydenta – „Zakończenie dyskryminacyjnych zakazów wjazdu do Stanów Zjednoczonych” – kończącą ograniczenia wynikające z Proklamacji Prezydenta nr 9645.
“Zgodnie z proklamacją prezydenta Bidena, Departament Stanu przeprowadzi przegląd, aby upewnić się, że osoby, którym odmówiono wydania wizy imigracyjnej z powodu zawieszenia i ograniczenia wjazdu narzuconego przez PP 9645 lub 9983, mogą ponownie rozpatrzyć swoje wnioski” – powiedział ministerstwo Mówi o nim sprawy konsularne obsługujące wizę stronie internetowej.
Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych DaneDziesiątki tysięcy osób ubiegających się o wizę imigracyjną – w tym osoby ubiegające się o wizę różnorodności – odmówiono wiz w latach podatkowych 2017, 2018 i 2019 zgodnie z wytycznymi administracji Trumpa.
Uczestnicy loterii wizowej mogą sprawdzić status swojego wniosku w Urzędzie Konsularnym Ministerstwa stronie internetowej.

Co to jest?

Program wiz dla imigrantów różnorodności przyznaje rocznie do 55 000 osób wizę na zieloną kartę, która umożliwia stały pobyt w USA i jest drogą do obywatelstwa.

Przeciwnicy walki z imigracją narzekają, że program przyciąga ludzi do USA, aby konkurować o pracę, a nawet zwolennicy imigracji przyznają, że program nie dostosowuje kandydatów do potrzeb USA.

Wizy są wydawane w wybranych krajach w drodze losowego wyboru wykwalifikowanych osób, aby zachęcić do imigracji do Stanów Zjednoczonych z krajów o niskim poziomie imigracji.

READ  6 Park Rangers wpadło w zasadzkę i zabiło w rezerwacie goryli w Kongo

Jak to działa?

Osoby w krajach wyznaczonych przez formułę na wystarczająco niską imigrację do Stanów Zjednoczonych mogą ubiegać się o wizę w określonych porach każdego roku. Większość odbiorców loterii mieszka poza Stanami Zjednoczonymi, ale niektórzy są legalni w USA na podstawie innych wiz.

Zgodnie ze wzorem PrawoKraje, w których ponad 50 000 rdzennych mieszkańców wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych w ciągu ostatnich pięciu lat, nie kwalifikują się.

Wizy są dalej rozdzielane według regionów: Afryka, Azja, Europa, Ameryka Północna (bez Meksyku), Oceania, Ameryka Południowa, Meksyk, Ameryka Środkowa i Karaiby. Program jest prowadzony przez Departament Stanu.

Chociaż osoby są wybierane losowo do otrzymania wizy, nadal muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i kwalifikowalności, które wszyscy imigranci muszą spełnić, aby faktycznie otrzymać wizę.

Odbiorcy różnorodności muszą również posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub równoważne oraz mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy wymagającej co najmniej dwóch lat nauki lub doświadczenia w ciągu pięciu lat od daty złożenia wniosku. Muszą być również legalne dla Stanów Zjednoczonych – kategorie zabronionych dla USA szeroko obejmują powiązania z terroryzmem.

Proces obejmuje również rozmowę twarzą w twarz.

„Aby móc imigrować, IT-elekt musi zostać przyjęty do Stanów Zjednoczonych”, według Departamentu Stanu Arkusz informacyjny dla krajów kandydujących. „DS-260, internetowy wniosek wizowy i elektroniczna rejestracja cudzoziemców oraz osobiście urzędnik konsularny zadają pytania dotyczące uprawnień do imigracji zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych. Pytania te dotyczą kwestii karnych i bezpieczeństwa”.

Jak to się zaczęło

Program powstał w faktura 1990 znany jako Ustawa o imigracji. Chuck Schumer, przewodniczący Senatu Mniejszości – wówczas nowojorski kongresman – był jednym z 31 współsponsorów Izby wykonanie rachunek, prowadzony przez ówczesnego przedstawiciela. Bruce Morrison, demokrata z Connecticut.
Schumerowi przypisywano koncepcję wydawania wiz do krajów o niskich wskaźnikach wjazdu do Stanów Zjednoczonych, co zrobił w jednym inny rachunek że sponsorował to, co zostało włączone do szerszego prawa.
Zgodnie z prawem z 1990 roku Morrison promował również projekt ustawy o legalizacji irlandzkich imigrantów raport w New York Times i jeden analiza opracowanie programu grupy NumbersUSA, która opowiada się za ostrymi cięciami w ogólnej imigracji.

Ostateczna ustawa została przyjęta przez Senat 89-8 i Izbę 264-118.

READ  Filipińskie wojska ratują indonezyjskich zakładników i zabijają przywódcę Abu Sayyafa

Madeleine Stix, Jennifer Hansler i Muhammad Darwish z CNN przyczynili się do powstania tego raportu. Tal Kopan również przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *