Connect with us

Sport

De Grasse rozpoczyna inicjatywę mającą na celu uruchomienie kanadyjskich dzieci

Published

on

Po kilku szalonych miesiącach przebywania poza siłowniami i szukania w okolicy trawników do trenowania, Andre De Grasse mówi, że poradzi sobie z wszelkimi ograniczeniami COVID-19, które narzuciły mu Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Po kilku szalonych miesiącach przebywania poza siłowniami i szukania w okolicy trawników do trenowania, Andre De Grasse mówi, że poradzi sobie z wszelkimi ograniczeniami COVID-19, które narzuciły mu Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dzień po tym, jak organizatorzy z Tokio ogłosili codzienne testy na COVID-19 i inne surowe ograniczenia dla sportowców, trzykrotny mistrz olimpijski powiedział, że jedynym wyborem jest to, aby jeździć z nimi.

„Musisz jak najlepiej to wykorzystać” – powiedział De Grasse podczas jazdy do domu po treningu i leczeniu w czwartek. „Cokolwiek w nas rzucą… sprawy wymkną się spod naszej kontroli, ale spróbuję przez to przejść i zrobić wszystko, co w mojej mocy.

„Oczywiście zwiedzanie Tokio może nie być najlepszym doświadczeniem, ale mam nadzieję, że jestem tam tylko po to, by zdobyć medale, jak najlepiej je wykorzystać, a potem wrócić do domu”.

Jednak w szczególności medal może być poza zasięgiem. Kanadyjska sztafeta 4×100 zajęła brązowe miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku i przyznała De Grasse swój trzeci medal na tych meczach. W zeszłym roku kanadyjscy biegacze sztafet rozrzucili się po Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i na Karaibach, a wszyscy z różnymi ograniczeniami dotyczącymi podróżowania przez COVID-19, zespół nie zakwalifikował się do Tokio.

Kanada wycofała się ze Światowych Sztafet Lekkoatletycznych w Polsce w tym tygodniu z powodu obaw związanych z pandemią – kolejnym poważnym ciosem w poszukiwaniu miejsca startu w Tokio.

De Grasse wierzy, że tam będą.

– Nie myślę negatywnie – powiedział. „Jestem pewien, że zakwalifikujemy się”.

Kanadyjska drużyna lekkoatletyczna stanęła przed dużymi wyzwaniami w kwalifikacjach do Tokio. W ciągu ostatnich kilku tygodni wielu sportowców podróżowało do USA, aby trenować i brać udział w zawodach.

READ  Misja Ratunkowa Rozdaje Ucztę, Sympatię na Boże Narodzenie | Wiadomości, sport, praca

De Grasse, który mieszka w Jacksonville na Florydzie, spędził pierwsze kilka miesięcy pandemii, zamykając ośrodek szkoleniowy swojego zespołu. On i jego grupa treningowa biegali na boisku piłkarskim, ale w styczniu mieli pozwolenie z pewnymi ograniczeniami, takimi jak: B. Obowiązkowe maski na siłowni, wreszcie powrót do obiektów University of North Florida.

Pomimo wstrząsów, De Grasse otworzył sezon outdoorowy na początku tego miesiąca z szybkimi 9,99 sekundami na dystansie 100 metrów na Tom Jones Memorial Invitational. W 9.98 wygrał srebrny medalista olimpijski Justin Gatlin.

„Miałem nadzieję na coś w rodzaju 10,1, 10,0, żeby zobaczyć, gdzie jestem. Ale myślę, że miałem trochę dodatkowej motywacji, ponieważ miałem Gatlina i Noah (Lyles, aktualny 200 mistrz świata). W wyścigu i stojąc z przodu tłumu trochę mnie podniecił.

„Wciąż się tego nie spodziewałem, ale byłem blisko Gatlin i wiedziałem, że tydzień wcześniej biegł dziewięć sekund, więc pomyślałem, że prawdopodobnie będzie to szybkie. Byłem bardzo zadowolony”.

Gatlin będzie jednym z najtrudniejszych kanadyjskich zawodników w Tokio. 39-latek był najstarszym mistrzem olimpijskim, który zdobył medal w sprincie bez sztafety w Rio i ogłosił plany rywalizacji co najmniej do Mistrzostw Świata 2022 w Eugene w stanie Oregon.

„Powiedział, że planuje biec, aż spadną koła” – powiedział ze śmiechem De Grasse.

De Grasse weźmie udział w kolejnym wyścigu 100 w północnej Florydzie w piątek.

Gwiazda sprintu ma również nadzieję, że zainspiruje kanadyjskie dzieci do ucieczki i biegania. W tym tygodniu zaczął „Ścigaj się ze mną!” Ośmiotygodniowe wyzwanie, które ma nadzieję, że sprawi, że dzieci zejdą z kanapy i uciekną przed ograniczeniami COVID-19.

„Próbowaliśmy wymyślić pomysły, w jaki sposób moglibyśmy ponownie skłonić ludzi do wykonywania jakiejś aktywności fizycznej. Dlatego podjęliśmy to wyzwanie” – powiedział De Grasse.

READ  Polska chce rozwiązać organ dyscyplinarny sędziów w celu spełnienia postulatów UE

Inicjatywa zachęca dzieci do biegu na 400 metrów po torze lub ulicy. De Grasse i inni sportowcy udzielają wskazówek po drodze.

Wyzwanie było pomysłem Jesse Briscoe, 14-latka z Montrealu. Briscoe miał dość siedzenia w domu i grania w gry wideo po tym, jak jego sporty zespołowe zostały odwołane z powodu pandemii, więc on i jego ojciec zaatakowali De Grasse.

Moment jest idealny, ponieważ wiele kanadyjskich miast zostało zablokowanych i dotkniętych trzecią falą pandemii.

De Grasse powiedział, że chociaż „to do bani”, że dzieci nie mogą uprawiać sportów zespołowych, takich jak koszykówka i piłka nożna, ma nadzieję, że „bieganie sprawia im radość, ponieważ to jest to, czym się zajmuję, co kocham i co robią dzieci. lubisz biegać. Cóż, może ci się spodobać opanowanie tego wyzwania ”.

I być może, dodał, wytropi przyszłą gwiazdę, która pewnego dnia pobiegnie do Kanady.

Rejestracja jest bezpłatna, chociaż wszystkie darowizny są przekazywane na inicjatywy związane ze zdrowiem psychicznym młodzieży, takie jak Kids Help Phone.

De Grasse nie planował być z kanadyjską drużyną na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Polsce. Jego partnerka Nia Ali, aktualna mistrzyni 100 kobiet z USA w biegu przez płotki, ma urodzić drugie dziecko na początku maja. De Grasse i Ali mają córkę Yuri, podczas gdy Ali ma syna Tytusa z poprzedniego związku.

Ma nadzieję wziąć udział w niektórych Diamentowych Ligach 23 maja w Gateshead w Anglii i 28 maja w Doha w Katarze, z zastrzeżeniem ograniczeń dotyczących COVID-19.

Online: www.racewithme.ca

Ten kanadyjski raport prasowy został po raz pierwszy opublikowany 29 kwietnia 2021 r.

Lori Ewing, prasa kanadyjska

READ  Ziemia obiecana Piotra toyto. Menedżer Falubaz obudził drużynę, przekroczył granicę i wygrał nowy kontrakt [WYWIAD]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *