Bramkarz Lazio Ivan Provedel zdobywa wyrównującą bramkę w 95. minucie i zapewnia sobie remis z Atlético Madryt – podsumowanie Ligi Mistrzów | Wiadomości piłkarskie

Bramkarz Lazio Ivan Provedel zdobywa wyrównującą bramkę w 95. minucie i zapewnia sobie remis z Atlético Madryt – podsumowanie Ligi Mistrzów |  Wiadomości piłkarskie

Bramkarz Lazio Ivan Provedel zostaje pierwszym bramkarzem, który strzelił gola w meczu Ligi Mistrzów od czasu, gdy Nigeryjczyk Vincent Enyeama strzelił gola dla Hapoel Tel Awiw 13 lat temu; PSG rozpoczyna sezon od zwycięstwa 2:0 u siebie z Borussią Dortmund

23:15, Wielka Brytania, wtorek, 19 września 2023 r

Bramkarz Lazio Ivan Provedel zapewnił swojemu zespołowi kluczowy punkt w końcowych fazach meczu Ligi Mistrzów Grupy E z Atletico Madryt we wtorek, kiedy skierował piłkę do wyrównującej bramki i zapewnił swojej drużynie remis 1:1.

Pięć minut przed doliczonym czasem gry bramkarz wszedł na boisko po ostatnim rzucie rożnym i jednym z ostatnich uderzeń głową skierował Luisa Alberto do bramki.

Provedel został pierwszym bramkarzem, który strzelił gola w meczu Ligi Mistrzów od czasu, gdy Vincent Enyeama z Nigerii dokonał tego wyczynu dla Hapoel Tel Awiw 13 lat temu, a w sumie dopiero czwarty.

Ivan Provedel świętuje swój zapierający dech w piersiach zabieg

Gol Provedela był szóstym golem strzelonym przez bramkarza w Lidze Mistrzów i dopiero drugim w grze po tym, jak Sinan Bolat strzelił gola dla Standard Liège przeciwko AZ Alkmaar w 2009 roku.

Dramat rozegrał się także w drugim meczu grupy E, co pokazały bramki Calvina Stengsa i Alirezy Jahanbaksha. Feyenoordu osiągnąć zwycięstwo 2:0 celtyckiktóry zakończył grę w dziewięcioosobowym składzie.

Stengs z rzutu wolnego dał holenderskiej drużynie prowadzenie tuż przed przerwą, a po przerwie podopieczni Brendana Rodgersa osłabli, gdy czerwone czerwone zobaczyły zarówno Gustaf Lagerbielke, jak i Odin Thiago Holm.

Bramkarz Lazio Ivan Provedel zdobył dramatyczny punkt

Z pomocą obrońcy tytułu przyszedł Julian Alvarez Manchesterktóry przeżył wielki strach, zanim zwyciężył Czerwona Gwiazda Belgrad 3-1 na stadionie Etihad.

READ  Józef Wasczak 1928-2023 | Wiadomości, sport, praca

Osman Bukari dał gościom prowadzenie tuż przed przerwą, ale Alvarez potrzebował 72 sekund drugiej połowy, aby przywrócić swojemu zespołowi prowadzenie.

Alvarez miał coś do powiedzenia w drugiej połowie City, kiedy jego rzut wolny trafił do własnej siatki przez bramkarza Czerwonej Gwiazdy Omriego Glazera, a podopieczni Pepa Guardioli odnieśli zasłużone zwycięstwo, gdy Rodri zakończył mecz na 17 minut przed końcem, typowo spokojnie.

Również w grupie G zmiennik Benjamin Sesko strzelił gola w doliczonym czasie gry i zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 RB Lipsk Na Młodzi chłopcy.

Mbappe prowadzi PSG do zwycięstwa nad Dortmundem

Kylian Mbappe z PSG cieszy się po zdobyciu gola

Kylian Mbappe wrócił do formy Paryż St Germain Ligę Mistrzów rozpoczął od zwycięstwa 2:0 u siebie Borussii Dortmundi daje wgląd w to, co może się wydarzyć pod okiem nowego trenera Luisa Enrique.

Mbappe otworzył wynik rzutem karnym w drugiej połowie, a Achraf Hakimi podwoił wynik, strzelając pięknego gola, a cierpliwość PSG opłaciła się na Parc des Princes.

Dla mistrzów Ligue 1 było to dopiero trzecie zwycięstwo w sześciu meczach w tym sezonie i dało im tak potrzebną ulgę po pierwszej porażce w weekend, gdy sumiennie wykorzystali przewagę Enrique przy posiadaniu piłki.

PSG prowadzi w grupie F z trzema punktami i dwoma punktami przewagi AC Milan I Newcastlektóry w poprzedni wtorek zremisował 0:0.

Barcelona pokonała Royal Antwerp

Joao Felix z Barcelony pokazał swoją jakość

W międzyczasie, BarcelonaNowy napastnik Joao Felix strzelił dwa gole w zwycięstwie gości 5:0 Królewska Antwerpia na starcie grupy H Ligi Mistrzów na stadionie Estadi Olimpic Lluis Companys.

Po kolejnych eliminacjach w fazie grupowej Barca dała debiutantom z Antwerpii piłkarski mistrzowski kurs, dominując w posiadaniu piłki dzięki szybkim podaniu po golach Felixa, Roberta Lewandowskiego i Gaviego.

READ  Robert L Shipley Jr 1944-2022 | Wiadomości, sport, praca

Felix otworzył wynik po pierwszej próbie gospodarzy w 11. minucie, trafiając niskim strzałem w najbliższy słupek.

Następnie Portugalczycy wykorzystali Lewandowskiego w polu karnym i osiem minut później podwoili prowadzenie. Polski napastnik został trzecim zawodnikiem, po Cristiano Ronaldo i Lionelu Messim, który strzelił 100 goli w europejskich rozgrywkach.

Raphinha podwyższył na 3:0 dla pięciokrotnych mistrzów Europy po 22 minutach, kiedy jego strzał z ostrego kąta odbił się od obrońcy Jelle Bataille i zakończył się golem samobójczym.

Barca Xaviego Hernandeza wróciła po przerwie zdeterminowana na zwiększenie prowadzenia w 28. fazie grupowej Ligi Mistrzów, co jest rekordem w rozgrywkach wspólnym z Realem Madryt.

Nie musieli długo czekać, zanim Gavi podwyższył na 4:0, trafiając piłką w dach siatki, a Felix strzelił kolejnego gola, kończąc porażkę na prowizorycznym domu Barcelony w czasie przebudowy Camp Nou.

W drugim meczu grupy H opłata pocztowa pokonał mistrzów Ukrainy Szachtar Donieck 3:1 w Hamburgu.