Connect with us

Sport

DAZN udziela sublicencji na finał Ligi Mistrzów Kobiet 12 nadawcom EBU

Published

on

DAZN udziela sublicencji na finał Ligi Mistrzów Kobiet 12 nadawcom EBU

Europejska Unia Nadawców (EBU). ogłosił porozumienie ze sportowym serwisem streamingowym DAZN, gdzie 12 członków EBU będzie transmitować finał Ligi Mistrzów UEFA Kobiet 2023.

Kontrakt:

  • 12 kanałów członkowskich EBU, które będą transmitować na żywo, to austriacki ORF, belgijski RTBF, chorwacki HRT, fiński YLE, niemiecki ZDF, islandzki RUV, holenderski NOS, irlandzki RTE, polski TVP, serbski RTS, szwedzki SVT i szwajcarski SRG
  • SVT będzie dzielić zasięg z prywatnym nadawcą TV4 w Szwecji
  • Większość z 12 członków EBU będzie transmitować mecz na żywo w telewizji liniowej i za pośrednictwem swoich kanałów cyfrowych
  • Mecz będzie również transmitowany w DAZN i YouTube

Kontekst:

Jest to najnowsza umowa dotycząca praw kobiet w piłce nożnej podpisana przez Eurovision Sport, sportowe ramię EBU, która zapewniła swoim członkom prawa do Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 tego lata dla swoich członkiń w 28 krajach.

Komentarz:

„Jako światowy lider w transmisji i transmisji strumieniowej sportu kobiet, wierzymy, że zarówno rywalizacja, jak i fani piłki nożnej skorzystają z relacji ekspertów i bezpłatnej obecności gwarantowanej przez naszych członków” — powiedział Stefan-Eric Wildemann, szef ds. Sport Eurowizji w piłce nożnej.

Dalej nadchodzi:

Porozumienie zwiększy zasięg finału Ligi Mistrzów Kobiet, który odbędzie się 3 czerwca pomiędzy Barceloną a Wolfsburgiem.

READ  Julie McBride buduje swoje CV trenerskie jako asystentka Patronów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *