Connect with us

Sport

DAZN ogłasza przejęcie ELEVEN Sports and Team Whistle

Published

on

Grupa DAZN, wiodąca globalna platforma sportowa, ogłosiła dziś porozumienie w sprawie przejęcia globalnego biznesu mediów sportowych należących do ELEVEN Group.

Umowa rozszerza możliwości DAZN w sektorze transmisji sportowych na żywo i ustanawia DAZN światowym liderem w tej szybko rozwijającej się przestrzeni.

Korzyści są trojakie.

Nowe i rozszerzone obszary

Po zakończeniu transakcji DAZN stanie się nadawcą najlepszych lig piłkarskich Portugalii i Belgii, dwóch europejskich krajów kochających piłkę nożną. Działalność ELEVEN Group uzupełni również istniejące wiodące pozycje DAZN na rynku we Włoszech, DACH i Hiszpanii, gdzie DAZN posiada prawa do piłki nożnej najwyższej klasy. ELEVEN jest również obecny na Tajwanie i innych rynkach Azji Południowo-Wschodniej, co daje DAZN silniejszą pozycję w regionie, w którym prowadzi wiodącą na rynku działalność w Japonii.

Ta ekspansja geograficzna daje DAZN dostęp do nowych odbiorców, gdy rozwija swoją globalną platformę i staje się punktem kompleksowej obsługi wszystkiego, czego oczekują fani sportu – jednym miejscem dostępu do największej biblioteki treści na żywo i na żądanie, analiz, najważniejszych informacji, materiałów promocyjnych, sprzedaży biletów , gry i zakłady. Wzmacnia biznes i promuje ekonomię skali.

Nowe źródło dochodu w mediach społecznościowych

Przejęcie Team Whistle, firmy medialnej należącej do ELEVEN, umożliwi DAZN dotarcie do młodszych odbiorców, dywersyfikację i rozszerzenie możliwości angażowania fanów oraz maksymalizację wartości portfela praw DAZN. Zespół Whistle jest zaliczany do 10 najlepszych mediów sportowych w Stanach Zjednoczonych według ComScore, z ponad 700 milionami obserwujących w swoich kanałach i rozwijającą się siecią dystrybucji, która generuje około pięciu miliardów wyświetleń miesięcznie na platformach społecznościowych. Połączenie komplementarnej działalności Team Whistle z treściami DAZN Rights tworzy potężną ofertę.

Rozszerzone prawa piłkarskie

Dzięki integracji ELEVENsports.com i 40 000 meczów, które transmituje każdego roku, przejęcie umacnia DAZN jako globalną siedzibę futbolu. Dzięki strategicznemu partnerstwu ELEVEN odgrywa kluczową rolę w usłudze FIFA+ OTT FIFA, wspierając produkcję, dostarczanie i dystrybucję meczów na żywo z ponad 90 stowarzyszeń członkowskich FIFA. Warto zauważyć, że firmy wspólnie stworzą największe na świecie portfolio treści piłkarskich dla kobiet. ELEVEN zawiera treści dla kobiet z sześciu konfederacji, które uzupełniają między innymi imponujący skład DAZN z Ligi Mistrzów UEFA Kobiet, hiszpańskiej Ligi F, angielskiej Superligi Kobiet i Pucharu Anglii Kobiet oraz japońskiej ligi WE.

READ  Polski PKN Orlen, zarząd Lotosu zatwierdza plan połączenia

Shay Segev, dyrektor generalny Grupy DAZN, powiedział: „Przejęcie rozszerza naszą działalność. To duży krok naprzód w naszej misji bycia wiodącą globalną platformą e-sportową.

„Mam wielki szacunek dla tego, co osiągnęli Andrea, Marc i zespół i nie mogę się doczekać współpracy z nimi w celu dalszego rozwijania naszych ambicji. Razem tworzymy najsilniejszy i najbardziej wiarygodny zespół zarządzający w branży.

„DAZN zainwestował w budowę rewolucyjnej cyfrowej platformy sportowej, na której kibice mogą cieszyć się pełnym spektrum interaktywnej rozrywki sportowej. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie tych możliwości na nowe rynki i wykorzystanie możliwości ELEVEN w DAZN.”

Marc Watson, dyrektor generalny Eleven Group, powiedział: „Widzimy DAZN jako przyszłość cyfrowej transmisji sportowej i idealny dom dla ELEVEN.

„Sport to globalna rozrywka, a połączenie sił z DAZN będzie przełomowe, ponieważ zapewni nam dostęp do większej ekonomii skali i globalnej platformy dla naszego utalentowanego zespołu.

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tą umową i naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z Shayem i zespołem DAZN”.

Kevin Mayer, dyrektor generalny DAZN, powiedział: „Ta transakcja oznacza przyspieszenie naszej strategii dywersyfikacji naszej oferty i wprowadzenia naszej niesamowitej oferty sportowej i platformy na nowe rynki i modele biznesowe.

„Team Whistle to rozwijająca się firma z udokumentowanym doświadczeniem w zarabianiu na krótkich treściach. Będzie to wielka wartość dla DAZN, ponieważ staramy się generować maksymalną wartość z naszego godnego pozazdroszczenia portfela praw i tworzyć nowe formaty treści, aby dotrzeć do nowych odbiorców i generować silne, przyrostowe strumienie przychodów.

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich naszych nowych kolegów”.

Andrea Radrizzani, założyciel i prezes ELEVEN i właściciel Leeds United, powiedział: „W ciągu ostatnich sześciu lat zbudowaliśmy z ELEVEN odnoszącą sukcesy firmę mediów sportowych i cieszymy się, że ta ścieżka jest kontynuowana.

„Fuzja zapewni większe możliwości jako grupie do dalszego budowania globalnej destynacji dla fanów sportu, co było naszą misją od pierwszego dnia”.

READ  Oferty usług wielkanocnych | Wiadomości, sport, praca

Po zakończeniu transakcji Andrea Radrizzani, założyciel ELEVEN, dołączy do zarządu DAZN jako Dyrektor Wykonawczy i będzie wspierał rozwój biznesu Grupy DAZN.

Założona w 2015 roku firma ELEVEN to miejsce dla mediów sportowych, które zapewnia światowej klasy rozrywkę fanom na całym świecie i w ciągu ostatniego roku wyemitowało ponad 65 000 godzin treści na żywo. Od największych światowych wydarzeń sportowych po najlepsze lokalne sporty i nagradzane oryginalne programy, fani mogą cieszyć się całodobową ofertą najlepszych treści na żywo i nie na żywo z całej rodziny ELEVEN.

Jako globalna, cyfrowa platforma rozrywki sportowej DAZN szybko staje się codzienną destynacją dla fanów sportu na całym świecie. Ambicje DAZN wykraczają poza nadawanie. Platforma DAZN staje się punktem kompleksowej obsługi wszystkiego, czego pragnie fan sportu.

Wkrótce klienci DAZN będą mogli nie tylko oglądać sport na żywo i na żądanie, ale także słuchać i czytać informacje sportowe, grać i obstawiać gry, kupować sportowe NFT, bilety i gadżety.

Transakcja podlega przeglądowi antymonopolowemu; Dlatego data zakończenia pozostaje nieznana.

Firma Guggenheim Partners doradzała ELEVEN Group przy tej transakcji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.