Connect with us

Nauka

Czy szczepionka przeciw grypie uchroni Cię przed koronawirusem?

Published

on

Eksperci w dziedzinie zdrowia wzywają ludzi do szczepienia przeciw grypie w tym roku, ponieważ liczba przypadków koronawirusa w USA ponownie rośnie.

Ale czy szczepienie przeciw grypie może również uchronić Cię przed COVID-19? Nie, według Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Alabama.

„Chociaż byłoby miło, nie ma dowodów na to, że szczepionki przeciw grypie mogą uchronić Cię przed COVID-19, zupełnie inną chorobą” – powiedział ADPH w poście na Facebooku.

Nie oznacza to jednak, że należy pominąć szczepionkę przeciw grypie.

„Szczepienie przeciw grypie może pomóc uchronić Cię przed grypą, której skutkiem są setki tysięcy hospitalizacji rocznie i tysiące zgonów. Ponadto, wraz z ciągłym rozprzestrzenianiem się COVID-19, eksperci ostrzegają, że bez odpowiednich środków ostrożności możemy doświadczyć „Twindemic” zarówno grypy, jak i COVID-19 ”- dodał ADPH.

Centers for Disease Control zaleca szczepienia przed rozpoczęciem sezonu grypowego i rozprzestrzeniania się w Twojej społeczności. Po około dwóch tygodniach od szczepienia w organizmie pojawiają się przeciwciała chroniące przed grypą.

CDC zaleca szczepienia do końca października. Szczepionka przeciw grypie jest zalecana dla:

  • Wszyscy w wieku 6 miesięcy lub starsi
  • Grupy wysokiego ryzyka, w tym małe dzieci, kobiety w ciąży, osoby z pewnymi przewlekłymi schorzeniami oraz osoby w wieku 65 lat i starsze.
  • Pracownicy służby zdrowia
  • Opiekunowie dla osób z grup wysokiego ryzyka lub dla niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy
READ  Dlaczego Polska i Peru są podobne?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *