Connect with us

Nauka

Czy *naprawdę* musisz wypijać galon wody dziennie?

Published

on

Jeśli jesteś kobietą w pewnym wieku i o szczególnej (białej) socjalizacji, prawdopodobnie nauczyłeś się w pewnym momencie, tak jak ja, że ​​najlepszym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki (znanej również jako atrakcyjna) jest picie dużych ilości Z wody. Co najmniej osiem szklanek dziennie, ale może nawet galon, jeśli to możliwe.

Mój jeden z nas mógłby się wysikać. To było trochę obsesyjne i niezbyt słodkie. Wyjście na drinka po pracy oznaczało podgrzanie zimnego kieliszka Chardonnay i dyskretny łyk ostatniej połowy trzeciego litra Polski tego dnia. Bycie szczupłym było bardziej atrakcyjne niż picie.

Nie wiem, czy była to woda, czy fakt, że tak naprawdę nie jedliśmy niczego w inny sposób, ale tak czy inaczej, utrzymywało nas to na próbnych rozmiarach, ponieważ sprzedawaliśmy sukienki Anny Sui za 400 dolarów, aby osiągnąć nasze cele prowizyjne. Wyglądałam niesamowicie w obcisłych aksamitnych legginsach.

Okazuje się, że niewyszukane prace w handlu detalicznym mniej sprzyjają nieprzerwanym przerwom na siusiu. Kiedy skończyłam studia i zaczęłam pracować jako kelnerka, po prostu nie można było ciągle pić wody. Ale także, a może co ważniejsze, zacząłem dostrzegać i obejmować różne typy ciał, tak piękne poza standardową białą urodą.

Nie mówię o korzyściach zdrowotnych wody. Oczywiście ludzie muszą być nawodnieni. Mimo to, w latach po studiach i dorosłym życiu, kiedy butelki na wodę wielokrotnego użytku stały się wściekłością, udało mi się przeżyć bez noszenia ze sobą Nalgene, gdziekolwiek się udałem. Kiedy jednak byłam w ciąży z moim dzieckiem, mój lekarz umieścił mnie z powrotem w brygadzie wodnej – powiem ci, że muszę sikać co 30 minut, gdy w twoim ciele rośnie cały człowiek bije inaczej niż wtedy, gdy próbujesz bądź dzieckiem porzuconym z próżności. Ponieważ kiedy jesteś w ciąży, ulga w słodkim siku jest jak żadna inna, w przeciwieństwie do różowej iluzji, że ostatecznie oczyszczasz toksyny i inne rzeczy, które sprawią, że przytyjesz. Dziś mój mąż, długoletni sportowiec, jest absolutnym fanem nawodnienia. On i mój 16-letni syn, sam rosnący sportowiec, napełniają i uzupełniają swoje butelki z wodą kilka razy w ciągu dnia, podczas gdy ja piję moją ręcznie wykonaną szklankę z zestawu, który pochodzi z naszego 17-letniego rekordu małżeństwa.

READ  Hackaday Links: 13 grudnia 2020 r

Moja opinia wyraźnie nie jest popularna, czego dowodem są nowe butelki na wodę wielkości galona, ​​które są modne. Mają nawet motywacyjne frazy na każdym tagu, które możesz przekazać, o co mi chodzi. Nie? Wymuszona radość wydaje się szczególnie ponura w kontekście pandemii – podobno najlepszy czas na świecie, aby siedzieć i pić wodę i sikać przez cały dzień. Ale dla mnie to przede wszystkim przypomnienie o tym, jak skurczył się nasz świat i jak zostaliśmy zredukowani do naszych najbardziej prymitywnych funkcji. (Chociaż założę się, że dalibyśmy się nabrać na te rzeczy w moich czasach sprzedaży detalicznej. „PAMIĘTAJ O SWÓJ CEL – bądź szczupły! Żyj!”)

Nadal piję to, co prawdopodobnie uważa się za dużo wody (jestem biegaczem i nie próbuję umrzeć na tych ulicach Brooklyn upałów), ale nie zmuszam się do picia więcej, niż wydaje się, że moje ciało potrzebuje. I to jest w rzeczywistości zalecenie większości lekarzy, jeśli chodzi o wodę: pij, gdy jesteś spragniony. Właściwie nie ma żadnej nauki stojącej za potrzebą picia ośmiu szklanek wody dziennie – nie mówiąc już o galonie – i nie wiem jak ty, ale ostatnio dużo jeżdżę na nauce.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *