Connect with us

technologia

Czy może pokonać Roll20 i D&D Beyond?

Published

on

Nowa rola usługi wirtualnego stołu zostanie wkrótce włączona do wczesnego dostępu. Tutaj możesz dowiedzieć się, czego oczekujesz od usługi i jak wyróżnia się na tle dotychczasowych konkurentów.

Najtrudniejsza część grania w gry fabularne, takie jak Lochy online znajduje odpowiednią usługę wirtualnego stołu. Niedawno uruchomiona rola usługi może potencjalnie wypełnić luki pozostawione przez istniejące usługi, takie jak D&D Beyond and Roll 20. Rola wkrótce pojawi się we wczesnym dostępie, a niektórzy wspierający Kickstarter mogą już to sprawdzić.

Role’s Kickstarter skupił się na łatwości użytkowania. Zespół zwrócił uwagę na trzy główne filary w podglądzie: zintegrowany czat wideo, bezpieczne i dostępne narzędzia dla Organizacja nowej grupyoraz zintegrowany rynek treści wolnych od DRM. Zespół obiecał również narzędzia do arkuszy rysunkowych bez kodu, które będą obsługiwać różne zestawy reguł i zawartość homebrew. Dodano obsługę Funkcje tokena i tablicy w odpowiedzi na komentarze Kickstartera. Co najważniejsze, po wczesnym dostępie Rola będzie bezpłatną usługą dla wszystkich, z opcjonalnym poziomem subskrypcji na dodatkowe funkcje.

Przewijaj dalej, aby czytać dalej
Kliknij poniższy przycisk, aby szybko rozpocząć ten artykuł.

Połączony: Dungeons and Dragons: Jak znaleźć NAJLEPSZE potwory do swojej kampanii

Po rolach Powiadomienie o wczesnym dostępie„Rozpoczyna się od pełnego zestawu czatów wideo, kart postaci, kości, map i narzędzi do zarządzania zasobami”, które działają zarówno w przeglądarkach stacjonarnych, jak i mobilnych. Narzędzia do tworzenia i dostosowywania treści nie są natychmiast dostępne, ale zostaną dodane bezpłatnie w kolejnych tygodniach. Wczesny dostęp roli jest domyślnie obsługiwany Dungeons & Dragons 5ea także niezależne gry TTRPG, takie jak mechowa bijatyka od Massif Press Ułan i gra o superbohaterach dla nastolatków Maski: nowa generacja.

Model interfejsu kostki rolkowej dla roli wirtualnego blatu

Najbliższy konkurent roli, Roll20, można grać za darmo w przeglądarkach komputerowych i jest oficjalnie obsługiwany D & D. 5e, zwiadowca, Dungeon World i więcej. Roll20 oferuje wiele funkcji dostosowywania gier, takich jak: B. Makra, rolowane stoły i mgła wojny. Jednak niestandardowe arkusze postaci są dostępne tylko dla płatnych subskrybentów Roll20, podczas gdy Role obiecuje je na poziomie darmowym.

Chociaż liczne funkcje Roll20 mogą ulepszyć grę, w praktyce często są niewygodne i nie są intuicyjne w konfiguracji i zarządzaniu. Wirtualna tablica i materiały informacyjne są uniwersalnymi funkcjami usługi, ale są podobnie trudne. Na przykład tylko jedna osoba może jednocześnie wprowadzić pole tekstowe na arkuszu. Wszystkie te problemy powodują trudności dla niedoświadczonych graczy, którzy muszą jednocześnie uczyć się dziwactw Roll20 z nowym systemem.

Połączony: Dungeons & Dragons: Jak naboje grupowe zmieniają rozgrywkę

Aby uniknąć problemów z czasem i użytecznością, Roll20 oferuje oficjalnie licencjonowaną zawartość dla D & D. i inne duże TTRPG. D & D. Treść kosztuje tyle samo, co fizyczna książka, ale nie jest uruchamiana tego samego dnia ani nie daje pełnej wersji książki. Zamiast tego jest podzielony na moduł Roll20 i system kompendium. W przypadku gier z mniejszą liczbą odbiorców wydawcy przesłali karty postaci lub zatwierdzone wersje stworzone przez społeczność, które zostały stworzone i przetestowane przez płatnych subskrybentów. Ponieważ te arkusze nie są oficjalnie zarządzane przez Roll20, istnieje pewne ryzyko pęknięcia z powodu aktualizacji funkcji.

Kruphix, bóg horyzontów

Znalezienie funkcji grupowych w Roll20 działa dobrze, ale znalezienie grup o podobnych stylach gry, które nie wymagają opłaty za płatne DM, może zająć trochę czasu. Mobilna wersja internetowa Roll20 jest również zablokowana za zaporą płatną i nie działa dobrze na urządzeniach mobilnych. Zapoznano się z przyjaznym dla użytkownika i intuicyjnym interfejsem ról, szczególnie w przypadku niestandardowych arkuszy postaci i grup opartych na stylu gry. To byłaby pożądana poprawa.

Połączony: Dungeons & Dragons: 5 najlepszych postaci niezależnych wprowadzonych do Icewind Dale: Rime of the Frostmaiden

Z drugiej strony D&D Beyond to Wizards of the Coast oficjalna usługa cyfrowa. Podobnie jak Role and Roll20, D&D Beyond ma darmowy poziom, który zapewnia dostęp do podstawowych zasad. Ponadto gracze mogą kupować tylko te treści, których używają. Ten system jest bardziej elastyczny niż Roll20’s, szczególnie dla graczy, którzy już posiadają fizyczne książki. Gdy gracze kupią książkę źródłową za pośrednictwem D&D Otrzymują także książkę w formacie HTML i tę samą treść w kompendium z możliwością wyszukiwania. Jednak poza cyfrową rolką w kości, D&D Beyond nie posiada wspólnej funkcji stołu.

Gdy rola jest już w pełni uruchomiona, jego zespół obiecuje ekskluzywne treści rynkowe wolne od DRM, takie jak niezależne od systemu przygody, moduły dla Mothership i Ułana nawet całe gry. Osoby wspierające na Kickstarterze na niektórych poziomach będą automatycznie miały dostęp do tych treści po ich opublikowaniu. Gracze mogą również korzystać z treści zakupionych w D&D Beyond lub fizycznie za pomocą wirtualnego stołu rolkowego, łączącego oba systemy. Jeśli Role spełni swoje obietnice, może stać się wirtualnym blatem z wyboru dla istniejących graczy TTRPG i zapewnić łatwiejszą krzywą uczenia się nowym graczom.

KONTYNUUJ CZYTANIE: Dungeons & Dragons: Dlaczego rozgrywka Rules-Lite jest lepsza

Dlaczego musimy wypuścić Scotta Pilgrima


O autorze

READ  Materiały PS5 trafiają dziś do Sony – jak zdobyć swoje?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *