Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Czy Erik Expósito zasłużył na przejście do wyższej europejskiej ligi?

Published

on

Erik Expósito (a dokładnie Erik Alexander Expósito Hernandez) to hiszpański piłkarz od 2019 roku związany ze Śląskiem Wrocław. Zawodnik urodził się w 1996 roku i gra na pozycji napastnika. Jak dotąd sprawdzał się śietnie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić.

Jako junior współpracował m.in. z klubami Lorqui i Malaga CF. W dalszej karierze startował w drużynach takich jak Las Palmas i Cordoba. Najwięcej występów (i goli) zaliczył jednak w Śląsku Wrocław i wygląda na to, że czuje się tu niemal jak w domu.

W 27 meczach Ekstraklasy Expósito zdobył 16 bramek oraz zaliczył 4 asysty. Dostał też 4 żółte kartki, które w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze (14.04.2024) doprowadziło do jego zawieszenia.

Właśnie rozstrzygają się dalsze losy zawodq nika. Kolejne umowy czekają, ale drużyna ani sam gracz nie przekazali jeszcze ostatecznej informacji, z kim zostanie zawarty najbliższy kontrakt Expósito.

Presja po przegranej, czy nowe perspektywy?

Gra przeciwko Górnikowi Zabrze zakończyła się dla Śląska Wrocław wynikiem 0:2. Zespół czeka też na mecz z Legią Warszawa, a jak pokazują kursy pzbuk.pl, wygrać nie będzie łatwo…

Choć fani nie stracili wiary w zespół, Erik Expósito kolejny raz rozważa zmianę klubu. Już w zeszłym roku miał dołączyć do tureckiego Eyupsporu. Po nim pojawiła się propozycja od Rakowa Częstochowy. Który klub jest zainteresowany współpracą tym razem?

W mediach mówi się głównie o hiszpańskim CD Tenerife. Choć klub wydaje się oferować nieco gorsze warunki niż te, na których zależy zawodnikowi, Expósito twierdzi, że jest gotów negocjować. W końcu nie liczą się tu wyłącznie pieniądze, a powrót w rodzinne strony to spora zaleta podczas poszukiwań drużyny.

Odejść, czy zostać?

Rozmowy trwają. Choć Polacy proponują zawodnikowi dobre warunki, trudno oczekiwać, by Expósito przepuścił okazję, jeśli trafi się lepszy kontrakt. Polacy stawiają też konkretne granice, których nie chcą przekroczyć. Expósito musi zdecydować, a czas powoli się kończy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że miał on już kilka okazji, by iść dalej i nie skorzystał z nich. Być może również teraz zdecyduje się zostać? W końcu spędził już w Polsce sporo lat.

READ  Berlin odrzuca plany wspólnego centrum obsługi czołgów w Polsce

Pozostali członkowie drużyny są zdania, że piłkarz zasługuje na nowe szanse w wyższych ligach. Nie ma tu więc mowy o próbach blokowania rozwoju jego kariery.

Wszystko ostatecznie wyjaśni się już niedługo, ponieważ kontrakt Expósito wygasa w czerwcu. Aktualnie brak informacji o podpisaniu jakiejkolwiek umowy.

Istotną sprawą jest też ranga gry. Wielkie pieniądze wypłacane zawodnikom to nie darowizna. Udział w zawodach wysokiej klasy to też wielka presja, stres i konieczność stałej pracy nad kondycją i techniką. Expósito zapewne jest w stanie utrzymać tempo. Czy będzie mu to odpowiadało? Tego nie może wiedzieć nawet sam gracz. Cokolwiek wybierze, wierzymy, że da z siebie wszystko. Oczywiście w razie gdyby gra stała się zbyt obciążająca, zawsze pozostaje powrót do dawnych drużyn.

Czy Expósito ma następcę?

Niezależnie od tego, czy dojdzie do wymiany, Śląsk Wrocław musiał przemyśleć kwestię wyboru nowego zawodnika. Jak czytamy na portalu meczyki.pl prezes klubu, Patryk Załęczny tłumaczy, że: “nie chcielibyśmy się później obudzić i nie mieć żadnego napastnika”.

Trudno nie przyznać mu racji. Prezes nie może jeszcze ujawnić nazwiska potencjalnego zastępcy. Zdradza tylko, że będzie to gracz z Europy, choć zagraniczny.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i w najbliższych miesiącach dostarczy nam sporo emocji, niezależnie od tego, jak się rozwinie!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *