Connect with us

technologia

Cyberpunk 2077 przewyższa liczbę pobrań na PS4 po powrocie sklepu Sony

Published

on

Pudełka z grą Cyberpunk 2077 firmy CD Projekt będą prezentowane w Warszawie 14 grudnia 2020 r. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

12 lipca (Reuters) – Cyberpunk 2077, flagowa gra polskiego dewelopera CD Projekt (CDR.WA), udostępniła pliki do pobrania na PS4 w PlayStation Store Sony (6758. T).

Gra z gwiazdą Hollywood Keanu Reevesem została zdjęta z PlayStation Store wkrótce po debiucie w grudniu, kiedy gracze narzekali na usterki. Kontynuuj czytanie

Wersja na konsolę PS4 była najczęściej pobieraną grą w USA/Kanadzie i Europie w czerwcu, według PlayStation Blog.

Cyberpunk sprzedał w zeszłym roku prawie 14 milionów egzemplarzy, ale firma nie podała zaktualizowanych danych. Dyrektor finansowy firmy, Piotr Nielubowicz, powiedział w zeszłym miesiącu, że początkowa sprzedaż w sklepie PS powinna być wyższa ze względu na stłumiony popyt. Kontynuuj czytanie

Analitycy, którzy ocenili ranking jako pozytywny, obawiali się jednak, jak może to wpłynąć na sprzedaż.

„Zakładam, że cyberpunk (w lipcu) może nawet wypaść z pierwszej dziesiątki” – powiedział Reuterowi Michał Wojciechowski, analityk Ipopema Securities.

Michał Kietliński z Noble Securities zauważył, że ocena użytkowników gry na PS4 na stronie agregatora ocen Metacritic pozostała niezmieniona po jej powrocie do sklepu, średnio 3,6 na 10.

Nie spodziewał się dziesiątek tysięcy egzemplarzy co najwyżej w czerwcu, ponieważ lato to zazwyczaj niski sezon na mecze.

CD Projekt nie chciał komentować wyników sprzedaży.

Akcje firmy, które straciły ponad połowę swojej wartości w wyniku kłopotliwej premiery Cyberpunka, wzrosły o 6% do 0940 GMT.

Osobno CD Projekt ogłosił pod koniec piątku, że w tym roku wyda darmową zawartość do pobrania do swojej średniowiecznej gry fantasy „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, która została zainspirowana przebojową serią Netflix (NFLX.O).

Sprawozdawczość Anny Pruchnickiej, sprawozdawczość dodatkowa Karola Badohala; Montaż przez Kirsten Donovan

READ  Strata netto firmy Inox Wind wzrosła do 52 miliardów rupii w grudniu, Energy News, ET EnergyWorld

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.