Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Comarch buduje sieć 5G w Polsce

Published

on

Comarch buduje sieć 5G w Polsce

Dzięki nowej licencji firma zbuduje pełnoprawną sieć 5G, aby poprawić jakość swoich produktów.

Konkretnie, prezes polskiego regulatora Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) udzielił Comarch pozwolenia na wykorzystanie tej dedykowanej przepustowości na potrzeby prywatnej sieci 5G na okres jednego roku.

Spółka zbuduje szybką i wydajną sieć do celów badawczo-testowych w laboratorium 5G LAB z wykorzystaniem technologii muMIMO.

„Uzyskanie zgody otworzyło przed nami wiele nowych możliwości. Jest nam niezmiernie miło, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce je otrzymaliśmy” – powiedział Michał Mędrala, Dyrektor Działu Doradztwa i Zarządzania Produktami OSS w Comarch.

„Początkowo wykorzystamy 5G LAB do przeprowadzenia szeroko zakrojonych testów naszych rozwiązań do zarządzania siecią i monitorowania. Kolejnym ważnym krokiem będzie zapewnienie możliwości zademonstrowania naszych rozwiązań i usług na żądanie w w pełni działającej sieci 5G na terenie kampusu Comarch zlokalizowanego w Krakowie.”

Zastosowanie wyższych częstotliwości umożliwia pełne wykorzystanie potencjału sieci 5G, zapewniając lepsze prędkości transmisji, mniejsze opóźnienia i większą niezawodność sieci.

Oznacza to, że rozwiązania firmy zostaną opracowane, przetestowane i zademonstrowane w rzeczywistym, w pełni funkcjonalnym środowisku sieci 5G, co zaowocuje zwiększoną możliwością adaptacji do obsługi takich scenariuszy.

Comarch 5G LAB umożliwi testowanie zaawansowanych scenariuszy sieciowych, takich jak dostosowywanie usług w czasie rzeczywistym w zależności od urządzeń podłączonych do sieci oraz całodobowy monitoring.

Ponadto przy wyższych częstotliwościach testowane są rozwiązania do samodzielnego zarządzania i optymalizacji sieci wspomaganej sztuczną inteligencją (MIRA).

Comarch zamierza zintegrować tę rozbudowaną sieć z infrastrukturą rdzeniową w swojej centrali w Krakowie, w Polsce, wykorzystując widmo 4-4,1 GHz.

READ  Koronawirus. Wyprodukowano pierwszy na świecie lek na COVID-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *