Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Co zrobi Paweł Kukiz po rozpadzie polskiej koalicji i odłączeniu się od PSL? „Chcę zmniejszyć spekulacje, że idę do PiS” | Polityka

Published

on

Zapytano Pawła Kukiza Polskie Radio 24 dla twojej politycznej przyszłości. Muzycy i politycy stwierdzili, że „przemawia do każdego”. On też to podkreślił PSL nie zalogował się i nie zaloguje się. – Nie dołączę do żadnej innej imprezy. Chcę odciąć się od spekulacji, które zrobi Kukiz PiS. mam moje Posłowie i twoje pomysły, powiedział.

Paweł Kukiz utworzy nowe koło parlamentarne. Nie wszyscy członkowie pójdą za nim

Paweł Kukiz: PiS ma największą siłę napędową, bo jest partią u władzy

Podkreślił, że rozmawia z „Prezydentem Kaczyńskim” i jeśli Borys Budka „wyrazi wolę” to też się z nim spotka. – W razie potrzeby również z Panem Zarzastiem, Zandbergiem lub Biedronem. Na dziś PiS ma największą siłę napędową, bo jest partią u władzy. Gdyby otworzyła się na żądania obywatelskie, na dzień referendum czy na sprawiedliwość pokoju, byłaby objawieniem – powiedział. Dodał, że mógłby też współpracować z Szymonem Hołownią. – Jeśli interesowała go burżuazyjna, naprawdę burżuazyjna i demokratyczna Polska, to jestem otwarty. Musimy ze wszystkimi porozmawiać o realizacji naszych postulatów – powiedział.

Obejrzyj wideo
Prof. Prof. Pisarska: UE ma wysoką tolerancję. Premier zakłada, że ​​można grać głównie w banque

Koniec koalicji PSL-Kukiz’15

czwartek W³adys³aw Kosiniak-Kamysz ogłosił koniec współpracy PSL z Kukiz’15. Chłopski przywódca wspomniał, że prawem PSL do istnienia jest „silna obecność Polski w Unii Europejskiej”. – Ostatnie głosowanie nad proponowaną przez PiS rezolucją w sprawie weta budżetu, ale też deklaracji o równości między Unią Europejską a ZSRR – dotyczyło to naszego projektu członkostwa Polski w Unii Europejskiej – te różnice były pełniejsze Gorycz – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Wicemarszałek Ryszard TerleckiTerlecki o posłach Kukiz’15: Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi

Paweł Kukiz przyznał, że był zaskoczony taką formą zerwania koalicji. – Zostałem poinformowany przez Kukiza wraz z innymi 15 posłami, że decyzją Rady Najwyższej zostaliśmy usunięci z klubu parlamentarnego polskiej koalicji. […] Jeśli to jest polska koalicja, to uważam, że takie zejście powinno nastąpić w ramach głosowania wszystkich jednostek, a nie tylko na polecenie Rady Najwyższej PSL – dodał.

READ  Robert Lewandowski awansował w klasyfikacji wszechczasów. Podium na małym kroku Piłka nożna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *