Connect with us

Świat

Chiny zwalniają personel szpitala po poronieniu kobiety po odmowie dostępu do placówki: raport

Published

on

ten chiński Rząd zwolnił w tym tygodniu dwóch pracowników szpitala i zawiesił kolejnego po tym, jak kobieta miała osiem miesięcy w ciąży poronienie poza szpitalem, gdy 1 stycznia odmówiono jej wjazdu z bardziej rygorystycznych powodów Koronawirus Dzienniki zgodnie z raportem.

Chiny mają nieugiętą politykę zerowej tolerancji dla wirusa, co oznacza, że ​​jeśli wzrośnie, mieszkańcy nie mogą opuścić swoich domów bez ważnego powodu i muszą przejść obowiązkowe testy.

Negatywny test kobiety wygasł o cztery godziny, zanim przybyła do szpitala Gaoxin w mieście, poinformował Bloomberg, powołując się na post w mediach społecznościowych na chińskim portalu mikroblogowym Weibo autorstwa kobiety, która powiedziała, że ​​jest jedyną bratanicą przyszłej matki .

Pracownicy szpitala w końcu ją wpuścili po tym, jak zaczęła obficie krwawić na ulicy, gdy czekała dwie godziny na wyniki kolejnego testu, donosi Washington Post. Nagranie wideo, które mąż kobiety podobno wysłał do Weibo, pokazało, że krwawi.

Pracownik rządu obsadził punkt kontrolny pandemii przed blokiem mieszkalnym w mieście Xi’an, w prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach, w poniedziałek 3 stycznia 2022 r. (Chinatopix przez AP)
(Chinatopix przez AP)

Xi’an walczy z najgorszym wzrostem w kraju od czasu odkrycia go w Wuhan w 2019 roku.

CHINY BLOKADA COVID TWORZY NIEKTÓRE Czapki na jedzenie

Władze miasta poinformowały, że ustaliły, że incydent był „wypadkiem spowodowanym zaniedbaniem” i dodał, że zwolnił dwóch kierowników oddziałów szpitalnych i zawiesił dyrektora generalnego. Szpital musi również przeprosić i zrekompensować kobiecie.

Na tym zdjęciu opublikowanym przez chińską agencję informacyjną Xinhua, pracownik noszący odzież ochronną testuje kobietę pod kątem COVID-19 we wtorek 4 stycznia 2022 r. w ośrodku testowym w Xi'an, w północno-zachodniej prowincji Shaanxi w Chinach.  (Tao Ming / Xinhua przez AP)

Na tym zdjęciu opublikowanym przez chińską agencję informacyjną Xinhua, pracownik noszący odzież ochronną testuje kobietę pod kątem COVID-19 we wtorek 4 stycznia 2022 r. w ośrodku testowym w Xi’an, w północno-zachodniej prowincji Shaanxi w Chinach. (Tao Ming / Xinhua przez AP)
(Tao Ming / Xinhua przez AP)

Incydent, a także brak żywności i opieki medycznej z powodu ograniczonej swobody przemieszczania się mieszkańców były szeroko krytykowane na Weibo, co jest rzadkością w komunistycznym kraju. Bloomberg zgłoszone.

READ  Pekin i Szanghaj zaczynają się ponownie otwierać, gdy spada liczba przypadków Covid

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Na tym zdjęciu opublikowanym przez chińską agencję informacyjną Xinhua, wolontariusze w kombinezonach ochronnych pakują posiłki, które mają zostać dostarczone do więźniów w Xi'an, prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach, we wtorek 4 stycznia 2022 r. (Zhang Bowen / Xinhua via AP)

Na tym zdjęciu opublikowanym przez chińską agencję informacyjną Xinhua, wolontariusze w kombinezonach ochronnych pakują posiłki, które mają zostać dostarczone do więźniów w Xi’an, prowincji Shaanxi w północno-zachodnich Chinach, we wtorek 4 stycznia 2022 r. (Zhang Bowen / Xinhua via AP)
((Zhang Bowen / Xinhua przez AP)

Inne historie obejmują pacjenta zakażonego wirusem HIV, któremu odmawiano leczenia z gorączką 105 stopni przez prawie miesiąc w kilku szpitalach miejskich, dopóki post od jego rodziny nie stał się wirusowy, oraz mężczyznę, który zmarł na chorobę serca z tego samego powodu, więc Poczta.

Główne lotnisko w Xi’an zawiesiło w środę wszystkie loty międzynarodowe. Loty krajowe zostały już zawieszone w ramach środków mających na celu zamknięcie miasta. Dziesiątki tysięcy osób, które miały bliski kontakt z zarażonymi osobami, trafiły do ​​ośrodków kwarantanny.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie mają się odbyć w pobliskim Pekinie w przyszłym miesiącu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.