Connect with us

Świat

Chiny wymazują indyjską tragedię COVID-19 wyszydzaną po Indiach: raport

Published

on

Post w mediach społecznościowych autorstwa Chińska Partia KomunistycznaCentralna Komisja ds. Politycznych i Prawnych spotkała się z poważnym sprzeciwem za to, że pozornie kpi z nich COVID-19 Kryzys w Indiach, czytamy w raporcie.

Bloomberg zgłoszone że post – który później został usunięty – pokazywał niedawny start rakiety w Chinach obok czegoś, co wyglądało na robotników w masowej spalarni w Indiach. W raporcie napisano, że post znajdował się na oficjalnym koncie Weibo Komisji i brzmiał: „Chiny rozpalają ogień, Indie rozpalają ogień”.

MIGANIE: CHINY UWAŻA, ŻE POWINNO BYĆ KRAJEM DOMINUJĄCYM NA ŚWIECIE

Post został później usunięty.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin wyraziło nadzieję, że „wszyscy zwrócą uwagę na chiński rząd i opinię publiczną, aby wesprzeć walkę Indii z epidemią”.

Redaktor strony internetowej, która śledzi trendy w Weibo, powiedziała Bloombergowi, że nie sądziła, że ​​„istnieje konsensus w sprawie tego postu, inaczej nie zostałby on usunięty w najbliższym czasie”.

W piątek prezydent Chin Xi Jinping zaoferował Indiom dodatkową pomoc w walce z wybuchem tego kraju. Powiedział, że Chiny są gotowe udzielić dodatkowej pomocy i pomocy, ponieważ „ludzkość jest wspólnotą wspólnego losu, dzielącą dobro i cierpienie, i tylko dzięki jedności i współpracy narody świata mogą ostatecznie pokonać pandemię”.

Pobierz aplikację FOX NEWS

Chińskie media podały, że do kraju przybyła pierwsza partia 25 000 koncentratorów tlenu obiecanych Indiom. Według doniesień Chiny wysłały już 5000 wentylatorów i 21000 generatorów tlenu.

Wkład w powstanie tego raportu miał Associated Press

READ  Ebola zabija cztery osoby w Gwinei podczas pierwszego nawrotu wirusa Ebola od pięciu lat
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *