Connect with us

Nauka

CDC ostrzega przed epidemią Listerii w wielu stanach przed wędlinami

Published

on

CDC wydało ostrzeżenie o wybuchu epidemii w piątek, który wysłał do szpitala dziesięć osób z Florydy, Massachusetts i Nowego Jorku i doprowadził do śmierci jednej osoby na Florydzie.

Agencja podała, że ​​prawdopodobnie przyczyną epidemii było mięso delikatesów. Dziewięć ofiar zgłosiło spożywanie mięsa typu włoskiego, takiego jak salami, chociaż CDC nie zidentyfikowało jeszcze zwykłego mięsa ani dostawcy jako źródła.

Mediana wieku zakażonych wynosiła 81 lat, a większość stanowiły kobiety. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby wiele osób poważnie zachorowało na Listerię, osoby w wieku 65 lat i starsze, osoby z osłabionym układem odpornościowym i kobiety w ciąży są bardziej narażone na zachorowania.

Listeria może być szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Infekcja w czasie ciąży może prowadzić do poronienia, porodu martwego dziecka, przedwczesnego porodu lub zakażenia zagrażającego życiu noworodka.

Objawy infekcji zwykle pojawiają się od jednego do czterech tygodni po spożyciu skażonej żywności i mogą obejmować gorączkę, bóle mięśni, bóle głowy, splątanie i utratę równowagi.

Wcześniejsze ogniska Listerii były powiązane z jajkami na twardo, grzybami i miękkimi serami.

CDC radzi tym, którzy są narażeni na wysokie ryzyko infekcji, aby unikali jedzenia delikatesów, chyba że najpierw zostanie dokładnie podgrzane. Agencja zaleca również przechowywanie mięsa w lodówce z dala od innych produktów spożywczych i utrzymywanie w czystości otaczających powierzchni.

Trwa dochodzenie w sprawie wybuchu epidemii.

READ  Według CDC w Arizonie odnotowano 75-procentowy spadek liczby przypadków koronawirusa po wymaganiach dotyczących masek i zamknięciach barów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *