Connect with us

technologia

Call of Duty: Vanguard usuwa strony Koranu po tym, jak krytycy opisali ten wizerunek jako pozbawiony szacunku

Published

on

Porozrzucane na podłodze kartki świętej księgi islamu. W islamie Koran jest uważany za święty i nie wolno go kłaść na podłodze ani na brudnej powierzchni.

Gracze, którzy rozpoznali tekst religijny, opublikowali zdjęcia sceny z graczem na Twitterze wyzywający twórcy i wydawcy gry „natychmiast usuwają strony”.

„Call of Duty jest dla wszystkich. W zeszłym tygodniu społeczność muzułmańska miała fałszywie niewrażliwe treści i od tego czasu zostały usunięte z gry” – powiedział rzecznik Activision w oświadczeniu dla CNN w piątek.

„Nigdy nie powinien pojawić się tak, jak w grze. Głęboko przepraszamy. Natychmiast podejmujemy wewnętrzne kroki w celu rozwiązania sytuacji, aby zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości”.

Activision Blizzard wydany Call of Duty, jeden z najlepiej sprzedające się gry franczyzowe w USA od ponad dekady.
„Czasami różnorodny zespół nie polega tylko na równowadze płci, czasami przynajmniej jedna osoba wskazuje, że może być bardzo niewrażliwe rzucanie pism świętych całej kultury na podłogę w celu zabicia puszki?” Anisa Sanusi, muzułmańska twórca gier wideo z siedzibą w Londynie, napisała dalej Świergot. „Wypuść Koran”.
W Call of Duty: Vanguard, osadzonym w II wojnie światowej, gracze doświadczają „wpływowych bitew” wojny, walcząc w Europie, na Pacyfiku i w Afryce Północnej, w ten sposób strona gry.
Strony Koranu pojawiają się podczas kampanii The Beginning w trybie Zombie, trybie przetrwania w grze, w którym gracze mierzą się z falą żołnierzy zombie Gracze, którzy opublikowali zrzuty ekranu w mediach społecznościowych.
Najkrwawszą bitwą w Iraku będzie gra wideo

„Rozumiem wysiłek, jaki trzeba włożyć, aby świat gry wideo był prawdziwy i wiarygodny, ale mogli dosłownie użyć dowolnego innego napisu jako elementu ubioru” – powiedział Sanusi CNN. „Nie było absolutnie żadnego powodu, aby wciągnąć Koran w tę sprawę”.

31-letnia Sanusi powiedziała, że ​​​​uznała włączenie Koranu do gry „bez szacunku”.

„Oczekuje się absolutnego minimum szacunku, jeśli chodzi o traktowanie i przedstawianie religii, która ma 2 miliardy wyznawców na świecie” – powiedziała.

READ  Wii U otrzymuje pierwszą aktualizację oprogramowania systemowego od 2018 roku

„Jeśli chodzi o przedstawianie kultury, która nie jest twoją własną, ważne jest stosowanie środków wrażliwości, aby uniknąć przypadków zawłaszczenia kultury, lub w tym przypadku niezamierzonego, obraźliwego wyniku”.

To nie pierwszy raz, kiedy Call of Duty spotkało się z negatywną krytyką ze strony muzułmańskich graczy za niewrażliwe treści.

W 2012 roku twórcy Call of Duty: Modern Warfare 2 musieli usunąć w łazience mapę do gry wieloosobowej, która pokazywała muzułmańskie teksty religijne, w tym słowo „Allah”, które po arabsku oznacza Boga. bogactwo.

Rami Ismail, muzułmański holendersko-egipski twórca gier, powiedział, że był „zdenerwowany i wyczerpany” ciągłym błędnym przedstawianiem islamu w branży gier.

„Gry wykorzystywały ziemię muzułmańską jako strefę wojny, a muzułmanów jako cele od dziesięcioleci – to męczące, gdy widzimy dodatkowy brak szacunku dla naszych ludzi” – powiedział Ismail CNN. – To po prostu nie powinno się zdarzyć.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *