Connect with us

Świat

Całkowita dzienna liczba przypadków Covid-19 w Chinach kontynentalnych przekracza maksima związane z blokadą w Szanghaju

Published

on

Niewiele pojazdów, w tym jeden przewożący dwóch pracowników służby zdrowia, przejeżdża przez centralną dzielnicę biznesową Pekinu 23 listopada 2022 r., gdy obszar ogłosił zaostrzenie kontroli Covid.

Kevin Frayer | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

PEKIN – Chiny kontynentalne zgłosiły w środę ponad 31 000 infekcji Covid, w tym przypadki bez objawów.

Według obliczeń CNBC z danych Wind Information, przekroczyło to najwyższy poziom 29 317 zarejestrowany podczas blokady Szanghaju w połowie kwietnia.

Jednak codzienne objawowe infekcje Covid pozostają znacznie poniżej najwyższego poziomu odnotowanego w kwietniu. Dane pokazały, że prawie 90% lub więcej wszystkich przypadków Covid zgłoszonych w ciągu ostatnich kilku dni było bezobjawowych.

Najbardziej ucierpiało południowe miasto Kanton, stolica stanu Pekin i południowo-zachodnia gmina Chongqing najnowsza fala covidowa.

Ale prawie wszystkie z 31 chińskich regionów na poziomie prowincji codziennie zgłaszały nowe infekcje Covid z objawami i bez objawów.

Od weekendu do środy zgłoszono sześć zgonów związanych z Covid. głównie w Pekinie.

Ścisłe kontrole Covid w Chinach wpłynęły na nastroje i działalność biznesową. Krajowy PKB ledwo wzrósł w drugim kwartale z powodu blokady w Szanghaju. Pod koniec trzeciego kwartału roczny wzrost był zaledwie o 3% wyższy niż rok wcześniej – znacznie poniżej oficjalnego celu około 5,5% ogłoszonego w marcu.

Fabryki w pobliżu ognisk Covid próbowały utrzymać działalność operacyjną, stosując tak zwane zarządzanie w obiegu zamkniętym, które zazwyczaj wymaga od pracowników przebywania na miejscu.

Przedstawiciele firmy zauważyli, że przenoszenie pracowników z obszarów zamkniętych do fabryk jest trudne, a pracownicy, którzy zbyt długo mieszkają w zakładach produkcyjnych, często się męczą.

Podczas ostatniej fali Covid Jabłko Fabryka iPhone’a dostawcy Foxconn w mieście Zhengzhou przyciągnęła uwagę filmami wznowione niepokoje pracownicze udostępnione w mediach społecznościowych. Nie było jasne, ilu z około 200 000 pracowników fabryki zostało dotkniętych lub czy miało to wpływ na produkcję.

READ  Turcja jest następna po pożarach lasów w krajach śródziemnomorskich

Foxconn powiedział w środę, że niektórzy nowi pracownicy w firmie zaapelowali o wynagrodzenie, podczas gdy wbrew spekulacjom nowi pracownicy będą wprowadzać się tylko do zdezynfekowanych akademików.

Osobno Zhengzhou powiedział, że osoby mieszkające w centralnej części miasta nie powinny wychodzić z domów przez pięć dni od piątku, podczas gdy władze przeprowadzały masowe testy na obecność wirusów.

Dlaczego Chiny nie wykazują żadnych oznak odejścia od swojej strategii „zero Covid”.

Chiny skróciły w tym miesiącu okresy kwarantanny i zapowiedział dalsze działania mające na celu uczynienie kontroli Covid bardziej ukierunkowanymi. Jednak władze podkreśliły swoją politykę zerowego COVID-19 w związku z obawami, czy publiczny system opieki zdrowotnej poradzi sobie z gwałtownym wzrostem infekcji.

Ukierunkowane środki Covid

Niedawne kontrole Covid dotyczące prywatnych firm i blokad mieszkaniowych zostały rozproszone po częściach Chin, kraju liczącym 1,4 miliarda ludzi. Publicznie ogłasza się mniej środków, a ograniczenia są coraz bardziej ukierunkowane i mogą trwać od zaledwie kilku dni do tygodni lub dłużej.

Na przykład Disneyland w Szanghaju powiedział, że planuje wznowić działalność w piątek po zawieszeniu działalności 31 października z powodu Covid.

Pomimo ostrzejszych ograniczeń w dzielnicy biznesowej Pekinu, Universal Beijing Resort na obrzeżach miasta pozostaje otwarty po pięciodniowym zamknięciu, które zakończyło się 31 października.

– Jihye Lee z CNBC przyczynił się do powstania tego raportu.

Ujawnienie: Comcast jest właścicielem NBCUniversal, spółki macierzystej CNBC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.