Connect with us

Sport

Cal Guard Matt Bradley podobno wchodzi do portalu transferowego

Published

on

Kilka raportów, w tym stadion Jeffa Goodmana, powiedział, że młodszy strażnik Matt Bradley, najlepszy strzelec Cala w ostatnich dwóch sezonach, wszedł na portal transferowy.

Bradley był w tym sezonie drugą drużyną All-Pac-12 po zdobyciu średnio 18 punktów na mecz dla drużyny Bears, która zakończyła się między 9 a 20, w tym 3-17 na konferencji.

Ponieważ sezon 2020-21 dotknięty pandemią nie liczy się do kwalifikowalności, Bradley nadal ma dwa lata kwalifikacji do college’u. Wejście na portal transferowy nie musi oznaczać, że gracz opuszcza program.

W tym sezonie Bradley został 48. zawodnikiem Kalifornii, który zdobył 1000 punktów kariery. Zajmuje 21 miejsce z 1289 punktami. Strzelił dwucyfrowe bramki w 21 z 22 meczów rozegranych w tym sezonie. Opuścił siedem meczów z kontuzjami kostki.

Grant Anticevich i Makale Foreman ogłosili, że wrócą do Cal, aby skorzystać z dodatkowego roku finansowania.

GDZIE INDZIEJ

Strach przed konkurencją

znalezione pod reklamami

Wkrótce sportowcy z college’u będą mogli otrzymywać wynagrodzenie jako sponsorzy, osoby mające wpływ na media społecznościowe i osoby promujące produkty.

Zmiana jest nieuchronna, ale nie wszyscy w sporcie akademickim uważają, że jest to korzystne, ponieważ sportowcy są bliżej zarabiania pieniędzy na stronach trzecich za używanie swojego imienia i nazwiska, wizerunku lub podobizny (NIL).

W ankiecie Associated Press, przeprowadzonej przez dyrektorów sportowych Wydziału I, prawie 73% stwierdziło, że rekompensata dla sportowców za stosowanie NIL zmniejszy liczbę szkół, które mają szansę konkurować w sporcie na uczelniach. Prawie 28% stwierdziło, że znacznie mniej szkół będzie konkurować.

„NIL zmieni zasady gry dla każdego” – powiedział jeden z respondentów. „Wiele osób porzuci lekkoatletykę w college’u, ponieważ się na nią nie zapisali. Szkoły powinny bronić się przed NIL i wybrać model nie stypendialny Ivy (League). Nie rozumiem, dlaczego NIL jest dobry dla wszystkich. „

Troy Dannen, dyrektor sportowy Tulane, był jednym z 15% AD, który powiedział, że płatności NIL nie wpłyną na równowagę konkurencyjną.

„Dzieci, które pojadą do Alabamy, nadal będą jechać do Alabamy. Dzieci, które jadą do południowej Kalifornii, nadal będą jeździć do Południowej Kalifornii. Dzieci, które jadą do Tulane, nadal będą chodzić do Tulane ”- powiedział Dannen, którego szkoła rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi I piłki nożnej (FBS) na American Athletic Conference.

Większość respondentów pochodziła ze szkół spoza konferencji Power Five, najbogatszych i najpotężniejszych w sporcie uniwersyteckim (ACC, Big 12, Big Ten, Pac-12 i SEC).

NCAA próbuje zmienić swoje zasady dotyczące NIL i odszkodowań dla sportowców, ale proces ten utknął w martwym punkcie pod kontrolą Departamentu Sprawiedliwości.

READ  Tom Walsh rzuca najlepsze w sezonie 22,31 mln, aby zarezerwować kolejne zwycięstwa w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.