Connect with us

Sport

Z debiutem gry na horyzoncie, Neeraj Chopra pracuje nad udoskonaleniem techniki wydawania – Wiadomości sportowe, Firstpost

Published

on

Neeraj Chopra, największa nadzieja Indii na medal olimpijski w lekkiej atletyce, planuje spędzić następne 20 dni, zanim jego impreza w rzucie oszczepem na Igrzyskach w Tokio w 2020 roku przełoży się na doskonalenie techniki wypuszczania

Obraz pliku Neeraja Chopry. Zdjęcie z aplikacji

Neeraj Chopra, największa nadzieja Indii na medal olimpijski w lekkiej atletyce, planuje spędzić następne 20 dni przed rzucaniem oszczepem na przełożonych igrzyskach Tokyo 2020, doskonaląc swoją technikę wypuszczania piłki.

23-letni rzucający określił kąt swojego rzutu jako obszar do pracy.

„W ostatnich dniach przed igrzyskami olimpijskimi chcę rozwiązać problemy techniczne z rzucaniem. Na Igrzyskach Kuortane w czerwcu odkryłem, że mój miot nie był najlepszy. Mój miot miał dużo wzrostu. Dałem też włóczni dużo wysokości na Igrzyskach Azjatyckich 2018 (gdzie zdobyła złoto) – powiedział Neeraj dziennikarzom na wirtualnej konferencji prasowej zorganizowanej przez JSW Sports.

Neeraj powiedział, że jeśli włócznia uderzy w ziemię pod prawie prostopadłym kątem, oznacza to, że rzut był zbyt wysoki. „Mój trener powiedział mi, że cała moc, jaką włożyłem w mój rzut, zostałaby zmarnowana, gdybym nie puścił włóczni pod odpowiednim kątem. Jeśli włócznia leci zbyt wysoko, tracę dystans, bo tam płynie moc.”

Powiedział, że mniej więcej rozwiązał problem z większością rzutów w lewo. „Bałam się, że moje rzuty padną z lewego sektora. Bardzo się tam poprawiłem. Jeśli uda mi się uzyskać odpowiedni kąt, mogę uzyskać dobrą odległość w Tokio ”- dodał.

Neeraj mieszka obecnie w Uppsali w Szwecji, gdzie trenuje na domowym stadionie rekordzisty świata w skoku o tyczce Armanda Duplantisa. Powiedział, że spędza dużo czasu wyobrażając sobie rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które będą jego pierwszymi meczami.

W okresie przygotowań do Tokio miotacz postanowił pominąć w tym miesiącu wydarzenie Diamond League w Gateshead / Londyn. Ponieważ igrzyska olimpijskie były w zasięgu ręki, rzucający nie uważał za wskazane, aby rywalizować, aby uniknąć kontuzji.

READ  MMA. Tajemniczy wpis Mameda Khalidova. „Jestem o krok od czegoś dużego”

Przed Igrzyskami Kuortane w zeszłym miesiącu Puchar Kontynentalny 2018 był ostatnim konkursem, w którym Neeraj rywalizował ze światowej klasy boiskiem. Spędził następny rok ranny, podczas gdy 2020 został okradziony przez Koronawirus Pandemia.

Igrzyska Kuortane w zeszłym miesiącu okazały się rzadką okazją dla rzucającego oszczepem do rywalizacji z najlepszymi na świecie, takimi jak Johannes Vetter, Keshorn Walcott z Trynidadu i Tobago oraz Anderson Peters z Grenady.

„To było nowe uczucie konkurować w Kuortane. Poczułem, że to pierwsze wydarzenie, w którym uczestniczyłem na poziomie międzynarodowym. Rzut 86,79 metra (za co zdobył brąz) nie był złym dystansem. To było nowe uczucie ”- powiedział, dodając, że zamierza rzucić czyjąś włócznią, ponieważ jego włócznia utknęła w Sztokholmie i nie dotarła do Finlandii na czas.

W Tokio 2020 panujący mistrz olimpijski Thomas Rohler nie weźmie udziału w zawodach z powodu kontuzji. Nawet srebrny medalista Pucharu Świata Magnus Kirt. Obok Walcotta i Polaka Marcina Krukowskiego największymi konkurentami Neeraja są niemieccy kuzyni i Andreas Hofmann. Vetter, którego rekord życiowy to 97,76 metra, rzucił za późno w siedmiu kolejnych konkursach na dystansie 90 metrów. Rekordy osobiste Walcotta (90,16 m, osiągnięte w 2015 r.), Krukowskiego (89,55 m) i Petersa (87,31 m) zbliżają się do rekordu osobistego Neeraja wynoszącego 88,07 m.

„Oczywiście, że są kuzyni. Ale Walcott jest również silnym konkurentem. W Kuortane rzucił ponad 89m. Potem jest Krukowski ”- powiedział Neeraj zapytany, kto będzie jego najtrudniejszym rywalem w Tokio. „Ale w rzucaniu oszczepem medale zależą od tego, jak rzucisz tego dnia. Zobaczymy więc, kto jest najlepszy w Tokio.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *