Connect with us

Gospodarka

Były dowódca NATO: USA mogą powstrzymać Rosję na Ukrainie, wykonując te 3 kroki

Published

on

Stany Zjednoczone mogą teraz odstraszyć rosyjską agresję na Ukrainie za pomocą szeregu kroków, od sankcji gospodarczych po zmianę zasad zaangażowania pilotów myśliwców, emerytowany były dowódca amerykańskiego dowództwa europejskiego i naczelny dowódca sił sojuszniczych NATO, generał Philip M. Breedlove, powiedział siłom powietrznym Czasopismo.

Po uznaniu niepodległości separatystów w samozwańczych republikach Prezydent Rosji Władimir Putin wysłał pojazdy opancerzone i czołgi do Doniecka i Ługańska w regionie Donbasu na Ukrainie Pod koniec 21 lutego, jak to nazwał siły pokojowe.

Po przeprowadzce nastąpił długi okres ciężki ostrzał separatystów przeciwko celom ukraińskim w ostatnich dniach, eskalacja, której ukraińskie siły rządowe nie walczyły.

Rosja wspiera separatystów od 2014 roku, ale Putin uznał ich niepodległość dopiero na kilka godzin przed rozmieszczeniem wojsk.

W tych okolicznościach Stany Zjednoczone powinny już teraz zgromadzić operacyjne i zdolne siły – powiedział Breedlove, który był dowódcą NATO w latach 2013-2016, kiedy Rosja najechała na Ukrainę i zaanektowała Krym.

Breedlove, który służył również jako dowódca Sił Powietrznych USA w Europie, zwrócił uwagę, że USA już rozpoczęły przenoszenie sił na wschodnią flankę NATO. Jednostki Small Army Stryker zostały rozmieszczone w Rumunii i wkrótce zostaną rozmieszczone w Bułgarii; 4700 żołnierzy 82 Dywizji Powietrznodesantowej zostało rozmieszczonych w Polsce; w sumie 24 F-15 i F-16 zostały rozmieszczone na misjach policyjnych w Polsce i Rumunii.

Ale Breedlove powiedział, że amerykańska strategia odstraszania musi iść naprzód w obliczu aktywnej rosyjskiej interwencji wojskowej.

Breedlove powiedział, że USA i NATO powinny przejść do aktywnego odstraszania.

„W tej chwili jesteśmy na biernym odstraszaniu, a Putin na aktywnym działaniu” – powiedział Breedlove. „Dlatego myślę, że teraz widzimy Rosjan wjeżdżających na Ukrainę”.

sankcje

Breedlove niedawno odwiedził Ukrainę z delegacją byłych ambasadorów USA na Ukrainie iw Rosji. Spotkał się tam z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i ukraińskimi przedstawicielami obrony. W ostatnich tygodniach Breedlove doradzał również wysokim rangą urzędnikom wojskowym USA i NATO w sprawie kryzysu, wzywając do natychmiastowych dostosowań gospodarczych i wojskowych.

READ  Polska importuje pierwszą ropę Murban, przygotowując się do zakazu rosyjskiej ropy

„Aby przejść do aktywnego odstraszania, myślę, że musimy natychmiast zacząć nakładać sankcje” – powiedział Breedlove.

Prezydent Joe Biden obiecał, że jakakolwiek „dalsza inwazja” Rosji na Ukrainę wywoła sankcje gospodarcze, a rzecznik Pentagonu John F. Kirby powiedział, że jakikolwiek ruch Rosji do regionu Donbasu kontrolowanego przez wspieranych przez Rosję separatystów odgrywa taką rolę.

Jednak Biden wycofał swoje zobowiązanie do sankcji w styczniu, sugerując, że „drobna interwencja” wywoła mniejszą reakcję.

Breedlove wezwał rząd do dopasowania retoryki do czynów i rozprawienia się z Rosją, zanim Putin wkroczy dalej na terytorium Ukrainy.

„Więc zróbmy to. Zobaczmy. przynieść to Dotrzymaj obietnicy – ​​nalegał Breedlove.

Zasady zaangażowania obrony przeciwlotniczej

Breedlove powiedział, że kolejną zmianą, którą Stany Zjednoczone muszą teraz wprowadzić, jest zmiana Zasady zaangażowania, według których samoloty bojowe Luftwaffe latają po Europie Wschodniej – od policji powietrznej po obronę powietrzną. To pomogłoby lepiej Broń sojuszników NATO i chroń amerykańskich pilotów.

„Teraz, na przykład, jeśli amerykański myśliwiec leci nad Polską i napotka Rosjan, którzy robią nikczemne interesy i jest na misji policyjnej, amerykański pilot nie może nic zrobić, nada, zilch, chyba że zostanie zastrzelony. Jeśli nie jest do niego strzelany, nic nie może zrobić” – wyjaśnił Breedlove.

„Są ściśle zbiorem pokojowych zasad zaangażowania. Nie mają absolutnie żadnego zastosowania w konflikcie” – kontynuował o operacjach policji powietrznej. „W czasie wojny są niebezpieczne dla naszych pilotów. Musimy przejść od policji powietrznej do zasad obrony przeciwlotniczej”.

Były naczelny dowódca sojuszniczy NATO powiedział, że zmiana jest „niezwykle ważna” i „obecnie jest niebezpieczne dla naszego narodu”, aby tego nie zrobić. Zmiana byłaby również aktywnym środkiem odstraszającym.

„To wielki sygnał dla pana Putina” – powiedział Breedlove.

READ  Urzędnik: Estońskie dostawy gazu ziemnego są bezpieczne | Biznes

Silna odpowiedź NATO

Emerytowany czterogwiazdkowy generał Sił Powietrznych wezwał również NATO do działania jako sojusz w odstraszaniu wojsk i sił powietrznych, zamiast oferowania poprawy bezpieczeństwa poszczególnym państwom członkowskim, tak jak Stany Zjednoczone i inni sojusznicy oferowali członkom wschodniej flanki blisko granicy z Rosją.

Ważne jest, aby „NATO wchodziło w grę z siłami NATO, a nie indywidualnie oferowanymi wkładami NATO, dwustronnymi w wysiłkach tego, co się dzieje” – powiedział Breedlove.

Breedlove z zadowoleniem przyjął oświadczenie kanclerza Olafa Scholza w odpowiedzi na rosyjską inwazję na region Donbasu Niemcy cofną certyfikację gazociągu Nord Stream 2, aby sprowadzać gaz ziemny z Rosji do Niemiec. Robi sie trudniej Breedlove powiedział, że europejskie państwa zależne od rosyjskiej ropy i gazu powinny podjąć podobne decyzje.

Breedlove uważa jednak, że zjednoczona reakcja NATO, oprócz sygnałów wojskowych, jest jedyną skuteczną reakcją, która odstraszy Putina od kolejnej inwazji.

Gdy Putin rozmieścił swoje „siły pokojowe” w regionie, zasugerował, że mogą przekroczyć linie demarkacyjne w protokole z norek z 2014 r., który zmiażdżył konflikt między Ukrainą a wspieranymi przez Rosję separatystami w Doniecku i Ługańsku.

„Jeśli teraz przyjmiemy, że jest „słabe”, może zobaczymy, jak powiększa te kieszenie” – powiedział Breedlove. „Jestem nieco optymistą, że uzyskamy tutaj lepszą odpowiedź NATO niż nie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.