Connect with us

Świat

Boris Johnson: Na zdjęciu widać, jak premier Wielkiej Brytanii pije wino z personelem Downing Street podczas blokady koronawirusa

Published

on

Zdjęcie udostępnione brytyjska gazeta The Guardian, ma pokazać spotkanie plenerowe, które odbędzie się 15 maja 2020 r. Pracownicy gromadzą się w ogrodzie przy Downing Street, będącym jednocześnie rezydencją premiera.
Johnson zostaje sfotografowany ze swoją ówczesną narzeczoną Carrie Symonds a dwaj inni siedzą przy stole. Na stole butelki wina i półmisek serów.

Czterech innych pracowników siedzi przy drugim stole. Dziewięć osób zebrało się wtedy wokół stołu w trawie, dwie kolejne siedzą w pobliżu na ziemi.

Ze względu na ówczesne ograniczenia dotyczące dystansu społecznego, mieszanie się w gospodarstwach domowych ograniczało się do dwóch osób, które mogły spotykać się tylko na zewnątrz i co najmniej 2 metry od siebie. Spotkania twarzą w twarz w miejscach pracy powinny odbywać się tylko wtedy, gdy jest to „absolutnie konieczne”.

W niedzielę rzecznik Downing Street odpowiedział na zdjęcie: „Jak powiedzieliśmy w zeszłym tygodniu, w miesiącach letnich często odbywają się spotkania robocze w ogrodzie Downing Street. Z tej okazji odbyły się spotkania sztabowe po konferencji prasowej nr 10. „.”

„Downing Street to zarówno dom, jak i miejsce pracy premiera. Żona premiera mieszka pod numerem 10 i dlatego legalnie korzysta z ogrodu”.

Wicepremier Dominic Raab powiedział, że zdjęcie przedstawia spotkanie robocze i postępuje zgodnie z obowiązującymi wówczas zasadami Covid-19.

„To miejsce pracy, ale także rezydencja premiera” – powiedział Raab Sky News w poniedziałek.

„A czasami, jak w wielu sytuacjach w pracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę presję, jaką znajdował się zespół nr 10, mogli napić się drinka po formalnym zakończeniu działalności.

„To nie ma nic wspólnego z zasadami mieszania społecznego i jest zgodne z ówczesnymi wytycznymi”.

Zdjęcie jest najnowsze w a Seria skandali wokół Johnsona w ciągu ostatnich kilku tygodni. Premier Wielkiej Brytanii został uderzony przez wiele roszczeń że w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie 2020 r. na Downing Street odbyło się 10 wydarzeń towarzyskich, kiedy w kraju obowiązywały przepisy dotyczące koronawirusa zabraniające takich działań.

Johnson upierał się, że uważa, że ​​żadne zasady nie zostały złamane, i poprosił jednego ze swoich najwyższych urzędników o zbadanie domniemanych stron.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Po tym, jak pojawiło się najnowsze zdjęcie, wiceprzewodnicząca Partii Pracy Angela Rayner napisała na Twitterze: „Wystarczy. Natychmiast powiedz nam prawdę o tym, co działo się na Downing Street od samego początku @BorisJohnson”.

Starsza urzędniczka Sue Gray została wyznaczona do zbadania raportów po tym, jak sekretarz gabinetu Simon Case został usunięty ze śledztwa po tym, jak ujawniono, że wiedział o quizie w swoim wydziale.

Amy Cassidy i Luke McGee z CNN przyczynili się do relacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.