Connect with us

technologia

Blokada gospodarcza powinna zostać zniesiona do końca maja

Published

on

Jarosław Gowin powiedział, że w obliczu przyspieszenia akcji szczepień opowiada się za jak najszybszym otwieraniem kolejnych sektorów gospodarki.
Paweł Jaskółka / PAP

Ponowne otwarcie całej polskiej gospodarki planowane jest na koniec maja – powiedział w poniedziałek przewodniczący jednego z dwóch młodszych koalicjantów.

Sektor hotelarsko-gastronomiczny w Polsce był od miesięcy zamknięty w ramach krajowych działań mających na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Uważam, że cała polska gospodarka powinna zostać ponownie otwarta do końca maja, chociaż trzeba zachować restrykcyjny system higieny i kontynuować obecną pozytywną tendencję spadkową w liczbie (nowych) zachorowań” – powiedział wicepremier ds. Rozwój, praca i technologia Jarosław Gowin.

Dodał, że w ramach sanitariatów można było otwierać ogródki restauracyjne i hotele, choć z ograniczonym dostępem.

Gowin, prezes Porozumienia, młodszego partnera koalicyjnego, opowiedział się za otwieraniem kolejnych sektorów gospodarki w miarę przyspieszania kampanii szczepień.

Wicepremier powiedział, że w rozmowach z przedsiębiorcami ustalono, że „cały handel i zdecydowana większość usług musi zostać otwarta po długim majowym weekendzie”.

Gowin dodał, że opowiada się za zapewnieniem pełnego dostępu do wszystkich usług osobom, które przeszły proces szczepień.

READ  Argentyna - Polska Mistrzostwa Świata FIFA 2022 transmitowane na żywo w telewizji i OTT: kiedy i gdzie oglądać?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *