Connect with us

technologia

Blokada gospodarcza powinna zostać zniesiona do końca maja

Published

on

Jarosław Gowin powiedział, że w obliczu przyspieszenia akcji szczepień opowiada się za jak najszybszym otwieraniem kolejnych sektorów gospodarki.
Paweł Jaskółka / PAP

Ponowne otwarcie całej polskiej gospodarki planowane jest na koniec maja – powiedział w poniedziałek przewodniczący jednego z dwóch młodszych koalicjantów.

Sektor hotelarsko-gastronomiczny w Polsce był od miesięcy zamknięty w ramach krajowych działań mających na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

„Uważam, że cała polska gospodarka powinna zostać ponownie otwarta do końca maja, chociaż trzeba zachować restrykcyjny system higieny i kontynuować obecną pozytywną tendencję spadkową w liczbie (nowych) zachorowań” – powiedział wicepremier ds. Rozwój, praca i technologia Jarosław Gowin.

Dodał, że w ramach sanitariatów można było otwierać ogródki restauracyjne i hotele, choć z ograniczonym dostępem.

Gowin, prezes Porozumienia, młodszego partnera koalicyjnego, opowiedział się za otwieraniem kolejnych sektorów gospodarki w miarę przyspieszania kampanii szczepień.

Wicepremier powiedział, że w rozmowach z przedsiębiorcami ustalono, że „cały handel i zdecydowana większość usług musi zostać otwarta po długim majowym weekendzie”.

Gowin dodał, że opowiada się za zapewnieniem pełnego dostępu do wszystkich usług osobom, które przeszły proces szczepień.

READ  Polska otwiera biuro NAWA w MAHE | Wiadomości Mangaluru
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *