Connect with us

Nauka

Binance wyznacza inspektora ds. prania brudnych pieniędzy

Published

on

giełda kryptowalut Binance zatrudnił nowego specjalistę ds. raportowania o praniu brudnych pieniędzy. Osoba, Greg Monahan, jest byłym śledczym kryminalnym Departamentu Skarbu USA, powiedział Binance we wtorek (17 sierpnia) post na blogu.

Ogłoszenie pojawiło się kilka dni po tym, jak londyński Sąd Najwyższy orzekł, że Binance musi zidentyfikować hakerów i zamrozić swoje konta po tym, jak użytkownik Binance powiedział, że padł ofiarą włamania o wartości 2,6 miliona dolarów, według PYMNTS. firma zajmująca się sztuczną inteligencją Pobierz.ai powiedział PYMNTS, że niezidentyfikowany haker nieprawidłowo handlował środkami i że firma współpracowała z Binance w celu zidentyfikowania hakera i odzyskania środków. Fetch.ai powiedział, że włamanie miało miejsce 6 czerwca.

Binance jest pod lupą organów regulacyjnych, ponieważ niektórzy uważają, że waluty cyfrowe mogą promować programy prania pieniędzy, oszustwa konsumenckie lub niekontrolowany hazard. W odpowiedzi na włamanie Binance zaalarmował Fetch.ai o „nietypowej aktywności” na swoim koncie, zamroził część kwoty i zgodził się zastosować do decyzji Sądu Najwyższego, według partnera z kancelarii prawnej reprezentującej Fetch.

Przeczytaj więcej: Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii informuje Binance o ID Crypto Hackers

Według PYMNTS zatrudnienie Monahan następuje po ostatnich zmianach w kierownictwie Binance. Na początku tego miesiąca Brian Brooks, szef operacji Binance w USA, zrezygnował po zaledwie trzech miesiącach, powołując się na „różnice w kierunku strategicznym”.

Na tydzień przed rezygnacją Brooksa, 6 sierpnia, założyciel Binance Changpeng Zhao ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska szefa firmy.

Przeczytaj także: CEO Binance w USA rezygnuje z przywoływania „różnic dotyczących kierunku strategicznego”

Zanim Brooks i Zhao odeszli, Binance stanęło przed dochodzeniem organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i Hongkongu w sprawie domniemanego zaniedbania ochrony konsumentów i braku ochrony przed praniem brudnych pieniędzy. Ponadto Wielka Brytania, Włochy i Hongkong powiedziały, że firma nie może prowadzić działalności regulowanej w ich krajach, a malezyjski regulator finansowy upomniał Binance za działanie bez zezwolenia, zgodnie z raportem Reuters.

READ  Zobacz, jak OSIRIS-REx ugryzł powierzchnię asteroidy Bennu

——————————

NOWE DANE PYMNTS: 58 PROCENT FIRM MIĘDZYNARODOWYCH KORZYSTA Z KRYPTOWALUTY

O: Pomimo zmienności cen i niepewności regulacyjnej, nowe badanie PYMNTS pokazuje, że 58% międzynarodowych firm korzysta już z co najmniej jednej formy kryptowaluty – zwłaszcza podczas przenoszenia funduszy za granicę. Nowa ankieta Cryptocurrency, Blockchain and Global Business, przeprowadzona we współpracy PYMNTS i Circle, obejmuje ankietę 500 kierowników i analizuje potencjał i pułapki, z jakimi boryka się kryptografia, gdy wchodzi na rynek finansowy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *