Connect with us

Świat

Bill Stepien i Kellyanne Conway

Published

on

Coraz więcej osób z bliskiego kręgu prezydenta USA Donalda Trumpa, u których zdiagnozowano koronawirusa. CNN powiedział, że jest to pozytywne dla Billa Stepiena, lidera kampanii prezydenckiej w USA i Kellyanne Conway, byłej pracownika Trumpa, która prowadziła jego kampanię w 2016 roku.

Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania są zarażeni wirusem koronowym. Biały Dom zapowiedział, że prezydent spędzi kilka dni w Walter Reed Army Medical Center w pobliżu Waszyngtonu, zgodnie z zaleceniami lekarzy. W sobotę rano Biały Dom ogłosił, że prezydent rozpoczął leczenie lekiem remdesivir. Poinformowano również, że zdrowie Trumpa nie wymagało tlenu.

Przed piątkowymi wiadomościami o pozytywnych wynikach pierwszej amerykańskiej pary Infekcja koronawirusem została potwierdzona przez najlepszego doradcę Trumpa, Hope Hicks.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Obecny kierownik kampanii Trumpa i kierownik kampanii w 2016 r. Zarażeni koronawirusem

W sobotę w porze lunchu pozytywne wyniki wirusa koronowego zostały potwierdzone u dwóch innych osób związanych z Trumpem – jego byłej koleżanki Kellyanne Conway i obecnego kierownika kampanii Bill Stepien.

CNN poinformowała tego ostatniego o infekcji. Zauważyła, że ​​Stepien towarzyszył Trumpowi w Cleveland, gdzie urzędujący prezydent odbył swoją pierwszą telewizyjną debatę z kandydatem Demokratów, Joe Bidenem.

ZOBACZ PIERWSZĄ PREZYDENCKĄ DEBATĘ TRUMP-BIDEN >>>

Conway udostępniła informacje o swoim zdrowiu na Twitterze. „Dziś wieczorem uzyskałem pozytywny wynik na obecność COVID-19. Moje objawy są łagodne (lekki kaszel) i czuję się dobrze. Po konsultacji z lekarzami rozpocząłem kwarantannę” – napisał Conway na Twitterze w piątek.

Twitter / @ KellyannePolls

Conway był jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Trumpa. Opuściła Biały Dom pod koniec sierpnia. Prowadziła kampanię Trumpa podczas wyborów w 2016 r. Była pierwszą kobietą, która zwycięsko walczyła o najwyższe stanowisko w stanie. Później dołączyła do ścisłego kręgu najbliższych doradców Prezydenta.

Kellyanne Conway była jednym z najbliższych współpracowników Donalda TrumpaMICHAEL REYNOLDS / EPA / PAP

Donald Trump i First Lady Melania Trump zostają zarażeni koronawirusem

W czwartek rozpoczął się ciąg infekcji ze strony wyższych urzędników Białego Domu.

Tego dnia Donald Trump powiedział w wywiadzie dla Fox News Hope Hicks został przetestowany pod kątem koronawirusa i uzyskał wynik pozytywny. – Spędzam dużo czasu z nią. Moja żona przyznała też prezydentowi, który w następnych wyborach występuje o reelekcję w imieniu Partii Republikańskiej. Hope Hicks regularnie towarzyszy Trumpowi w jego podróżach służbowych jako główny doradca prezydenta Trumpa. We wtorek poleciała z nim na pokładzie Air Force One do Ohio, gdzie Trump prowadził debatę z Joe Bidenenem, kandydatem na prezydenta Demokratów, aw środę do Minnesoty na wiec wyborczy.

Hope HicksPAP / EPA

W piątek rano po polsku Trump napisał na Twitterze, że Hicks, który „ciężko pracował bez przerwy”, miał COVID-19. „Pierwsza dama i ja czekamy na nasze wyniki. W międzyczasie rozpoczniemy kwarantannę” – powiedział. Zgłosił to wkrótce potem on i jego żona uzyskali wynik pozytywny. “Razem przez to przejdziemy!” – napisał na Twitterze.

Osobisty lekarz prezydenta, Sean Conley, pospieszył następnie, aby zapewnić Donalda Trumpa i jego żonie Melanii wszystko w porządku. Planowali pozostać w Białym Domu podczas powrotu do zdrowia.

Jednak w późny piątek wieczorem czasu polskiego Biały Dom ogłosił to Lekarze zalecili prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi pozostanie w szpitalu, aby w razie potrzeby mógł natychmiast uzyskać pomoc medyczną. Prezydent spędzi „kilka najbliższych dni” w wojskowym ośrodku medycznym pod Waszyngtonem.

Wiceprezydent Mike Pence uzyskał w piątek negatywny wynik, podobnie jak córka prezydenta Ivanki Trump, jej męża Jareda Kushnera i sekretarza skarbu Steve Mnuchin.

Główne źródło zdjęć: MICHAEL REYNOLDS / EPA / PAP

READ  Białoruś. Marsz bohaterów opozycji. Zatrzymanie uczestników
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *