Connect with us

Świat

Biden wzywa przywódców G20 do zwiększenia produkcji energii w związku ze wzrostem węgla i trwającym kryzysem naftowym

Published

on

Prezydent Biden będzie wzywał światowych przywódców do awansu energia Produkcja w Stanach Zjednoczonych stoi w obliczu niedoborów węgla i rosnących cen energii.

Wysoki rangą urzędnik rządowy Bidena powiedział na konferencji prasowej w piątek, że Biden będzie wzywał zagranicznych przywódców do zwiększenia produkcji energii.

BRAK WĘGLA PODNOSI CENY

„To delikatny czas w gospodarka światowa„Powiedział oficer. „I ważne jest, aby globalna podaż energii dotrzymywała kroku globalnemu zapotrzebowaniu na energię. A globalne – globalne zapotrzebowanie na energię prawie powróciło do poziomów sprzed pandemii. Globalne dostawy energii tego nie zrobiły ”.

Urzędnik dodał: „Oczywiście są też wielcy konsumenci energii i są wielcy dostawcy energii w ramach G20. Chcemy rozwiązać ten problem i podkreślić znaczenie znalezienia większej równowagi i stabilności”. na rynkach ropy i gazu.”

Niektórzy republikanie sprzeciwili się apelowi Bidena do społeczności międzynarodowej, w tym poseł Teksasu August Pfluger, który reprezentuje bogaty w ropę obszar Zachodniego Teksasu.

Słońce zachodzi za bezczynną pompą w pobliżu Karnes City w Teksasie w środę 8 kwietnia 2020 r. (Zdjęcie AP / Eric Gay)

„Zamiast latać po całym świecie, dając sygnały o cnocie, prezydent Biden i jego zespół powinni opowiadać się za kompleksowym podejściem do energii, w tym gazu ziemnego” – powiedział Pfluger dla Fox News. „Wymuszanie niepewnej energii w krajach rozwijających się tylko sabotuje ich wysiłki na rzecz wyjścia z ubóstwa”.

Posunięcie administracji Bidena następuje wraz ze wzrostem popytu na energię elektryczną w Stanach Zjednoczonych, co doprowadziło do rekordowych cen gazu ziemnego i Bloomberga Raporty że górnicy są „wyprzedani” do 2022 r. po tym, jak producenci energii elektrycznej podpiszą wieloletnie kontrakty na każdą tonę, jaką mogą zdobyć.

READ  Gigantyczna burza w Warszawie. „Setki zrzutów na minutę” [FILMY]

Kryzys węglowy ma wiele przyczyn, w tym boom po pandemii, problemy z łańcuchem dostaw i wysiłki na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Eksperci uważają, że zanieczyszczenie utrzyma się co najmniej przez zimę, co zwiększy obawy o niedobory paliw w wielu krajach w nadchodzących miesiącach.

Ryan Sitton, założyciel i dyrektor generalny teksańskiej firmy Pinnacle zajmującej się niezawodnością, powiedział Fox News: „Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, musisz cofnąć zegar rok temu”. Sitton, który jest również byłym regulatorem teksańskiego przemysłu energetycznego, kontynuował: „Nie ma kranu, który można po prostu odkręcić i wpuścić więcej oleju, nie ma dźwigu, który można po prostu włączyć, a jutro nadejdzie węgiel Rzeczy trwają miesiące i lata, a my przestaliśmy finansować podczas koronawirusa, a inwestycja nie wróciła.”

Sitton powiedział, że znaczna część tych cięć finansowych pochodzi od rządów i potężnych interesariuszy, którzy opowiadali się za inwestycjami przyjaznymi dla klimatu i odciągali pieniądze i pieniądze podatników od przemysłu naftowego i gazowego.

BAYTOWN, TX – 23 marca: Rafineria gazu Baytown w Teksasie Exxon produkuje więcej oleju z recyklingu niż jakikolwiek inny obiekt w Stanach Zjednoczonych. (Fot. Benjamin Lowy / Reportaż Getty Images)

MCCARTHY, REPUBLIKANI PALĄ DEMOKRATÓW NA WZROST CEN ENERGII: „JESTEŚMY SAUDYJSKĄ ARABĄ GAZU ZIEMNEGO”

Światowa produkcja węgla, która wytwarza około 40% światowej energii elektrycznej, jest o około 5% niższa od poziomów sprzed pandemii. według Wall Street Journal.

Ceny ropy również wzrosły, podobnie jak wiceprzewodniczący IHS Markit Daniel Yergin ostrzeżony że mroźna zima może spowodować w tym roku olej Oczekuje się, że ceny osiągną 100 USD za baryłkę.

Rząd Bidena zwrócił się do OPEC, który wywołał iskrę krytyka przez Republikanów do szybszego zwiększenia produkcji, ponieważ wyższe koszty benzyny mogą zagrozić trwającemu globalnemu ożywieniu.

READ  Boris Johnson chce wysłać osoby ubiegające się o azyl do Rwandy, aby powstrzymać nielegalne przekraczanie morza

Kiedy wysoki rangą urzędnik Bidena został zapytany, czy rząd zwróci uwagę na OPEC w G20, urzędnik zbagatelizował ten pomysł.

UZYSKAJ FOX BUSINESS W DRODZE, KLIKAJĄC TUTAJ

„Nie, nie sądzę – no wiesz, to znaczy – scharakteryzowałbym to tak, jak przed chwilą: są duzi konsumenci energii i duzi dostawcy energii” – powiedział urzędnik. „Nie mamy – nie jesteśmy stroną OPEC i na pewno nie będziemy wchodzić w szczegóły kartelu, ale mamy głos i zamierzamy go wykorzystać w sprawie, która wpływa również na światową gospodarkę jako ceny energii.”

Rzym, Włochy – 30 października: (LR) Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent USA Joe Biden pozują dla mediów przed spotkaniem w centrum konferencyjnym La Nuvola na potrzeby G2 (Zdjęcie: Stefan Rousseau – Pool / Getty Images / Getty Images)

Ceny ropy naftowej wzrosły w październiku o 11% z powodu niedoboru gazu ziemnego, co zwiększyło popyt na produkty naftowe, co sugeruje, że światowe zapasy ropy mogą nadal spadać w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Raporty Bloomberga.

W latach poprzedzających pandemię Stany Zjednoczone stały się największym na świecie producentem energii i eksporterem energii netto. Biden anulował rurociąg Keystone XL, który przewoziłby gaz ziemny z Kanady przez Stany Zjednoczone do Teksasu, i „wstrzymał” stanowe dzierżawy ropy i gazu Przepisy wykonawcze w pierwszych dniach urzędowania. Niektórzy twierdzą, że te i inne polityki Bidena utrudniły amerykańską produkcję energii i przyczyniły się do wzrostu cen gazu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.