Connect with us

Nauka

Biden oskarża Trumpa o kłamstwa koronawirusa, gdy prezydent naciska na szybki harmonogram szczepień

Published

on

Prezydent Trump i kandydat Demokratów na prezydenta 2020 Joe Biden we wtorek starł się o czas potencjalnej szczepionki na koronawirusa, a Trump wskazał, że szczepionka może stać się publicznie dostępna wcześniej, niż przewidywali eksperci w jego własnej administracji.

Zapytany podczas pierwszej debaty prezydenckiej w Cleveland we wtorek wieczorem, czy Trump zgadza się z terminami przedstawionymi przez ekspertów z jego własnej administracji, którzy powiedzieli, że szczepionka będzie szeroko dostępna dla społeczeństwa do przyszłego lata, Trump powiedział, że „rozmawiał z firmami [involved]”I mogą mieć to„ dużo wcześniej ”.

„Nie zgadzam się z oboma z nich” – powiedział Trump w odniesieniu do komentarzy szefa operacji WARP speed i dyrektora CDC. „Istnieje możliwość, że odpowiedź uzyskamy przed 1 listopada – może to być również po tym”.

Prezydent, który również powiedział, że jest w kontakcie z naukowcami „odpowiedzialnymi”, dodał, że szczepionka zostanie dostarczona „od razu”, ponieważ wojsko jest gotowe dostarczyć szczepionkę społeczeństwu.

Trump wymienił po imieniu Pfizer, Moderna oraz Johnson i Johnson, które znajdują się w końcowej fazie badań klinicznych.

KORONAWIRUS BYŁ JESZCZE BARDZIEJ ZARAŻONY NA POCZĄTKU PANDEMII NIŻ MYŚLI EKSPERCI, WYNIKI BADAŃ

„Czy przez chwilę wierzysz w to, co ci mówi, w świetle wszystkich kłamstw, które ci powiedział na temat całej sprawy związanej z COVID?” – zapytał Biden, patrząc w kamerę. – A tak przy okazji, może możesz wstrzyknąć sobie wybielacz w ramię i to by załatwiło sprawę. To ten sam człowiek ”.

Biden zarzucił, że dystrybucja szczepionki, która może zostać zakończona do końca 2020 roku, nastąpi dopiero w połowie przyszłego roku – co jest zgodne z tym, co powiedział dyrektor CDC Robert Redfield.

Biden wspomniał, że codziennie 40 000 osób zaraża się COVID-19 i powiedział, że sytuacja „jest taka, jaka jest”, ponieważ prezydent jest tym, kim jest.

READ  Awaria kamery cofania Lincoln Aviator przypomina przypomnienie

W całych Stanach Zjednoczonych, odnotowano ponad 7,1 miliona przypadków nowego koronawirusa, a co najmniej 205 966 ​​Amerykanów zmarło z powodu wirusa.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *