Connect with us

Świat

Biden argumentuje, że Rosja naruszyła „podstawowe zasady” ONZ, podczas gdy Putin eskaluje mobilizację

Published

on

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Prezydent Biden będzie argumentował podczas przemówienia w Zgromadzeniu Ogólnym w środę, że Rosja pogwałciła „zasady” Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Przemówienie Bidena odbędzie się niecały dzień po prezydencie Rosji Władimirze Putinie zarządził częściową mobilizację wojskową w zdwojonej próbie zdobycia Ukrainy. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Jake Sullivan zapoznał się z przemówieniem Bidena i powiedział, że prezydent skupi się na „nagiej agresji” Putina.

„Stanowczo zgani niesprawiedliwą wojnę Rosji na Ukrainie i wezwie świat do dalszego przeciwstawiania się nagiej agresji, którą widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy” – powiedział we wtorek Sullivan.

„Podkreśli znaczenie wzmocnienia Organizacji Narodów Zjednoczonych i potwierdzenia fundamentalnych zasad jej karty w czasie, gdy stały członek Rady Bezpieczeństwa dotarł do sedna karty, kwestionując zasadę integralności terytorialnej i suwerenności” powiedział, dodał.

WYSOKIEJ JAKOŚCI KLASY WOJSKOWE NA POŁUDNIOWEJ UKRAINIE WZYWAJĄ WOLONTARIUSZY, A SIŁY PLANUJĄ ODBICIE KHERSONU

Zdjęcie prezydenta Joe Bidena i prezydenta Rosji Władimira Putina obok siebie.
(Michaił KLIMENTIEW / Sputnik / AFP)

Na środku drogi widziany jest pies, gdy żołnierze armii ukraińskiej biorą udział w wojskowym poszukiwaniu ewentualnych szczątków rosyjskich żołnierzy po wycofaniu się z wiosek na obrzeżach Kijowa na Ukrainie, piątek 1 kwietnia 2022 r.

Na środku drogi widziany jest pies, gdy żołnierze armii ukraińskiej biorą udział w wojskowym poszukiwaniu ewentualnych szczątków rosyjskich żołnierzy po wycofaniu się z wiosek na obrzeżach Kijowa na Ukrainie, piątek 1 kwietnia 2022 r.
(Zdjęcie AP/Rodrigo Abd)

ODDZIAŁY ROSYJSKIE ZEBRANE PRZEZ SIŁY UKRAIŃSKIE I DNIEPR ZATOPIĄ ŁODZIE Z ZAOPATRZENIEM WOJSK ROSYJSKICH

mobilizacja Putina, Jak zapowiedziano na początku środy, obywatele rosyjscy zostaną powołani do służby. Rosyjski prezydent twierdzi, że mobilizacja jest tylko częściowa i dlatego pobór będzie ograniczony do obywateli znajdujących się już w rezerwie wojskowej.

READ  Mężczyzna aresztowany w Paryżu za zabójstwo Jamala Khashoggi zostaje zwolniony | Jamal Khashoggi

Putin przekonuje, że pobór do wojska jest konieczny, aby „chronić naszą ojczyznę, jej suwerenność i integralność terytorialną, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu ludowi i mieszkańcom wyzwolonych obszarów”.

Posunięcie Rosji następuje po tygodniach udanych operacji wojskowych z Ukrainy. Siły ukraińskie odzyskały około 8000 mil kwadratowych terytorium w serii kontrataków, które rozpoczęły się na początku września.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Zwycięstwa Ukrainy skłoniły Putina do podjęcia drastycznych działań. Oprócz mobilizacji wojskowej jego reżim ogłosił także serię wyborów w kontrolowanych przez Rosję regionach Ukrainy. Sullivan nazwał wybory „pozornymi referendami”, mającymi dać Putinowi marny pretekst do aneksji regionów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.